Aktywne filtry

Wędzarnie Borniak

Wędzarnie Borniak to proste w obsłudze elektryczne wędzarnie do zastosowań domowych. Z ich użyciem każdy uwędzi pyszne mięsa, ryby, wędliny czy sery. Są intuicyjne i proste w obsłudze, że żeby je uruchomić wystarczy dostęp do prądu. Wędzarnie Borniak są znane na rynku przede wszystkim z wysokiej jakości wykonania. Są to urządzenia automatyczne, wystarczy je włączyć do prądu, by rozpocząć wędzenie. Producent zastosował w tych wędzarniach najnowocześniejsze technologie, dzięki czemu proces wędzenia jest nieskomplikowany i przyjemny. Przygotujesz w nich wędzone wyroby wolne od chemii i konserwantów, które zachwycą smakiem każdego.

Sprawdź ofertę naszego sklepu na wędzarnie elektryczne Borniak!

Aktywne filtry

Wędzenie w domu coraz bardziej popularne

Dostępne w sklepach produkty żywnościowe często zawierają w sobie dużo chemii i konserwantów, są niewiadomego pochodzenia i nie zawsze zachwycają smakiem. Wszystko to sprawia, że coraz więcej osób w trosce o swoje zdrowie stawia na produkty sprawdzone i najwyższej jakości. Wędzenie było popularne już wiele lat temu, a teraz znowu wraca do łask. Dzięki wędzeniu można zachować świeżość potraw na dłużej, a upływ czasu wcale nie ma wpływu na ich smak. Coraz więcej osób stawia pierwsze kroki i próbuje samodzielnie wędzić mięsa, wędliny czy ryby. Dziś nie jest to wcale takie trudne. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów wędzarni ogrodowych, które są nieskomplikowane w obsłudze i pozwolą na przygotowanie pysznych i zdrowych potraw. Producenci chcąc się wyróżnić na tle konkurencji, oferują coraz to nowsze technologie i wprowadzają kolejne udoskonalenia. Dlaczego więc z tego nie korzystać?

Marka Borniak to jeden z najbardziej znanych producentów wędzarni elektrycznych, które wyróżniają się wysokiej jakości wykonaniem i trwałością, a przy okazji nie sprawią problemu nawet osobom bez doświadczenia w wędzeniu. Wędzarnie elektryczne Borniak to zdecydowanie dobry wybór i zakup na lata. Kupując taką wędzarnię do swojego domu, możesz próbować własnych sił i cieszyć się smakiem wędzonych mięs czy serów każdego dnia.

Wędzarnie Borniak - dlaczego warto je kupić?

Coraz więcej osób szuka alternatyw na przygotowanie potraw samodzielnie w domu. Wędzenie jest jednym z takich sposobów. Charakterystyczny smak, intensywny aromat i kolor wędzonej potrawy bez wątpienia jest tym, co je wyróżnia. Zrębki wędzarnicze z drzew liściastych i owocowych, które są wykorzystywane w wędzarniach Borniak, konserwują produkty, a sam proces wędzenia działa bakteriobójczo i grzybobójczo. Podczas wędzenia z potraw odprowadzany jest nadmiar wody i tłuszcz, dzięki czemu są one zdrowsze.

Poza zaletami samego wędzenia, urządzenia marki Borniak posiadają dużo pozytywnych opinii, które decydują o tym, że ich popularność stale rośnie. Wędzarnie Borniak dostępne są w dwóch wariantach wielkości komory wędzarniczej. Dzięki temu bez trudu dobierzesz do swoich potrzeb taką, która będzie najbardziej odpowiednia. Jeśli planujesz wędzić większe ilości mięs czy wędlin, wybierz wędzarnię o pojemności 150 l, Dla mniejszych potrzeb wystarczająca będzie wędzarnia elektryczna o pojemności 70 l. Regulowane uchwyty pozwalają na dowolne ustawienie półek, by maksymalnie wykorzystać możliwości wędzarni. Konstrukcja wędzarni elektrycznej Borniak jest solidna, podwójne ścianki wypełnione pianką poliuretanową zapewniają jeszcze lepsze możliwości termiczne i izolacyjne.

Możesz kupić wędzarnię Borniak wykonaną z blachy nierdzewnej, która wyróżnia się pięknym wyglądem i jest odporna na zabrudzenia. Wędzarnia Borniak Alu-Cynk jest odporna na działanie warunków atmosferycznych.

Zalety wędzarni elektrycznych Borniak

  • Wędzarnia elektryczna prosta w obsłudze - z wędzeniem bez trudu poradzi sobie nawet niedoświadczony amator
  • Generator dymu - zautomatyzowany proces z użyciem zaledwie jednego przycisku
  • Grzałka i termostat - wędzarnia elektryczna uzyskuje odpowiednią temperaturę za pomocą grzałki z radiatorem. Dzięki termostatowi możliwe jest uzyskanie wymaganej temperatury wewnątrz komory wędzarniczej
  • Wędzarnie Borniak bezpieczne w użytkowaniu - dzięki ociekaczom tłuszcz i soki z wędzonych potraw nie skapują na grzałkę (nie ma więc niebezpieczeństwa jej uszkodzenia)
  • Regulacja dymu w wędzarni elektrycznej - jest możliwa dzięki temu, że kominek jest wyposażony w szyber. Za jego pomocą można regulować ilość dymu wewnątrz wędzarni
  • Drzwiczki wędzarni Borniak izolowane uszczelką - dzięki temu komora wędzarnicza jest bardziej szczelna

Kupując wędzarnię elektryczną Borniak, warto dokupić przydatne akcesoria do wędzenia Borniak. Sprawdź asortyment i wybierz te, które mogą ci się przydać. Poza akcesoriami warto zadbać również o ochronę wędzarni przed zabrudzeniem czy wilgocią. W czasie, gdy nie jest używana, dobrze jest przykrywać ją dedykowanym pokrowcem.

Zapraszamy do sprawdzenia oferty wędzarni elektrycznych Borniak w sklepie 4Prestige. Jeśli nie jesteś pewny, jaką decyzję powinieneś podjąć, którą wędzarnię wybrać, skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na twoje pytania i pomogą ci dokonać najlepszego wyboru.

Zapraszamy do zakupów!