Aktywne filtry

Ogrzewanie

4prestige zagwarantuje Ci doskonałe ogrzewanie w plenerze nawet w środku mroźnej zimy. W naszej ofercie znajdziesz między innymi promienniki gazowe uznanych marek takich jak Vulkan i Maltec oraz promienniki elektryczne Heatray. Promiennik ciepła to najlepszy sposób na skuteczne ogrzanie zarówno małych, jak i dużych pomieszczeń, ale rewelacyjnie sprawdzi się także na otwartej przestrzeni nawet przy niskich temperaturach. Promienniki gazowe i elektryczne to innowacyjne połączenie w pełni bezpiecznego ogrzewania, energooszczędności oraz eleganckiego minimalistycznego designu. Jeśli z kolei chcesz ogrzać pomieszczenia domowe, warto wybrać grzejnik konwektorowy Warmtec. Bogata oferta polskiej firmy Warmtec zawiera wiele modeli grzejników konwektorowych ściennych oraz przenośnych, pracujących w zakresie temperatur 5 - 30°C. Grzejnik konwektorowy Warmtec możesz zakupić w różnych wariantach mocy grzewczej, w zależności od wielkości pomieszczenia mieszkalnego lub biurowego.

Aktywne filtry

Czym jest promiennik ciepła?

W ostatnich latach w ogrodach restauracyjnych coraz częściej da się zauważyć wysokie eleganckie parasole z niesamowitymi płomieniami wewnątrz. Są to promienniki ciepła, dzięki którym bez problemu można zorganizować ucztę na zewnątrz, nawet w chłodnym okresie jesienno-zimowym. Promienniki ciepła stanowią wspaniałą ozdobę przyciągającą wzrok osób w pobliżu, dzięki czemu stanowią świetne rozwiązanie dla właścicieli restauracji chcących przyciągnąć do siebie klientów. Z reguły promienniki ciepła mają postać bardzo wysokiego (czasem dochodzącego nawet do 2 metrów wysokości) parasola wykonanego z wysokiej jakości stali, choć zdarzają się także niższe promienniki.

Jak działa promiennik ciepła?

Ciepło emitowane przez promienniki ciepła w postaci promieniowania podczerwonego jest o tyle unikalne, iż ogrzewa ono wyłącznie osoby przebywające w zasięgu działania promiennika, a nie całe jego otoczenie. Przekłada się to bezpośrednio na wysoką energooszczędność promienników ciepła. Promieniowanie podczerwone jest odczuwane przez ciało bardzo podobnie do naturalnych promieni słonecznych i jest ono całkowicie bezpieczne dla organizmu.

Promiennik gazowy i elektryczny

W ofercie 4prestige znajdziesz dwa rodzaje tych urządzeń - promienniki gazowe Vulkan i Maltec oraz promienniki elektryczne Heatray. Różnią się one oczywiście przede wszystkim rodzajem zasilania. Promiennik gazowy z reguły umożliwia schowanie w środku butli gazowej, pozwalając na zaoszczędzenie cennego miejsca. Urządzenia te są świetną ozdobą ogrodów restauracyjnych czy tarasów hotelowych. Spaliny powstałe podczas działania promiennika gazowego są skutecznie odprowadzane specjalnym systemem przez górny daszek. Promiennik gazowy cechują się wysoce równomiernym ogrzewaniem otoczenia oraz odpornością na zmienne warunki atmosferyczne.
Promiennik elektryczny stanowi ciekawą alternatywę dla promiennika gazowego, z uwagi na swoją łatwość w obsłudze i brak konieczności wymiany butli gazowej. W dodatku nie emituje żadnych szkodliwych oparów ani promieni UV. Większość promienników elektrycznych została zaprojektowana z myślą o ich zawieszeniu, co pozwala na znaczną oszczędność miejsca i pozwala zamontować je dosłownie w każdym miejscu.

Grzejniki konwektorowe Warmtec

Warmtec prezentuje serię wyjątkowo nowoczesnych i energooszczędnych grzejników konwektorowych. Urządzenia cieplne tej marki wyróżniają się wysoką funkcjonalnością oraz łatwą i wygodną obsługą. Każdy model z serii grzejników konwektorowych Warmtec EWE, EWE+, EWX, EGW i EGL możesz otrzymać w kilku różnych wariantach różniących się mocą grzewczą. Dobierz odpowiedni grzejnik konwektorowy do powierzchni pomieszczenia mieszkalnego lub biurowego! Oprócz wysokiej wydajności, grzejniki konwektorowe Warmtec wyróżnia także niezwykły design, który sprawi, że Twoje mieszkanie nabierze nowoczesnego charakteru. Wykończenie w postaci szkła hartowanego i elegancka biel (i czerń w serii EGW) idealnie dopasują się do każdego pomieszczenia.

Czym jest grzejnik konwektorowy?

Grzejnik konwektorowy to grzejnik elektryczny, często przenośny, który posiada bardzo wiele zalet. Przede wszystkim grzejniki te są proste w montażu i skutecznie nagrzeją każde pomieszczenie - nawet te o bardzo dużej powierzchni, dzięki mocy grzewczej wynoszącej w niektórych modelach aż 2500 W. Prosta obsługa polegająca jedynie na podłączeniu urządzenia do zasilania z pewnością jest znaczną zaletą grzejników konwektorowych. Działanie grzejnika konwektorowego polega na zasysaniu zimnego powietrza, ogrzewaniu go i uwalnianiu ciepłego powietrza ku górze. W ten sposób grzejnik konwektorowy zapewnia ciągłą cyrkulację powietrza w pomieszczeniu, wymieniając na bieżąco chłodne powietrze na ciepłe.

Jak wybrać odpowiedni grzejnik konwektorowy?

Poszczególne modele grzejników konwektorowych Warmtec różnią się oczywiście mocą grzewczą oraz wielkością, ale przede wszystkim dostępnymi funkcjami ułatwiającymi kontrolowanie grzejników oraz niezbędnymi zabezpieczeniami. Prócz oczywistych cech takich jak zabezpieczenie urządzenia przed przegrzaniem, w niektórych modelach znajdziesz dotykowe panele z ekranami LCD pozwalające na wyjątkowo wygodną kontrolę nad temperaturą. Grzejnik konwektorowy Warmtec EGW pozwala nawet na obsługę przez sieć Wi-Fi za pomocą aplikacji na telefonie! Jest to przydatna funkcja w przypadku braku zasilania, gdyż wszystkie ustawienia grzejnika są przywracane po ponownym połączeniu z aplikacją. Grzejniki konwektorowe Warmtec można zarówno wieszać na ścianie, jak i postawić na nóżkach z kółkami lub bez kółek. Dobierz odpowiedni wariant interesującego Cię modelu na podstawie wielkości wybranego pomieszczenia i zdecyduj się na zakup grzejnika konwektorowego Warmtec! Wszystkie modele mają pięcioletnią gwarancję na element grzewczy, więc nie musisz obawiać się awaryjności urządzenia.