Aktywne filtry

Wędzarnie

Wędzenie w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularne. Wędzone mięsa czy ryby wyróżniają się smakiem i specyficznym aromatem, a przy tym mają dłuższą przydatność do spożycia (wystarczy przechowywać je w lodówce). Do wędzenia nie potrzeba dużego doświadczenia, domowe wędzarnie to urządzenia, które pozwolą Ci bez problemu przygotować wędzone kiełbasy, szynkę czy rybę. W naszym sklepie oferujemy wędzarnie do ogrodu od sprawdzonych marek: Broil King i Borniak, które cechuje najwyższa jakość wykonania. Spełnią oczekiwania każdego, nawet profesjonalnego szefa kuchni. Z nimi przygotujesz wędzone przysmaki, które będą się wyróżniały smakiem i zapachem, a przy okazji będą zdrowe. Poznaj asortyment sklepu 4Prestige!

Aktywne filtry

Domowe wędzarnie do każdego ogrodu

Nie chcesz kupować wędzonych kiełbas czy szynki, w których pełno jest konserwantów i niepotrzebnych dodatków? Powinieneś spróbować samodzielnie je uwędzić. To wcale nie jest takie trudne. Wędzenie nie wymaga doświadczenia, zwłaszcza jeśli do tego celu wykorzystasz wędzarnię domową lub ogrodową. Wędzarnie Broil King i Borniak to jedne z najczęściej kupowanych urządzeń tego typu na rynku. Charakteryzuje je wysoka jakość wykonania, duża trwałość i co najważniejsze - w prosty sposób uwędzisz w nich potrawy mięsne i ryby. Takie domowe wędzenie jest o wiele zdrowsze - sam decydujesz jaki rodzaj mięsa czy ryby przygotujesz oraz czym je przyprawisz. Wędzone wędliny i ryby mają również dłuższą datę przydatności do spożycia.

Brak wyrafinowanych zdolności kulinarnych nie powinien stanąć ci na drodze do uwędzenia pysznych pokarmów, wystarczy, że będziesz trzymać się podstawowych zasad wędzenia. W naszym sklepie kupisz wędzarnie domowe, które są bardzo proste w obsłudze. Kup do swojego ogrodu wędzarnię Broil King lub Borniak, a szybko przekonasz się, że wędzenie to czysta przyjemność. Już nie kupisz gotowych wędzonych produktów w sklepie!

Budowa wędzarni ogrodowej

Choć rodzajów wędzarni ogrodowych jest kilka, każda z nich zbudowana jest w podobny sposób z kilku niezbędnych elementów:

  • Palenisko - tu następuje spalanie drewna w trakcie wędzenia
  • Przewód dymowy - odprowadza dym z paleniska i doprowadza go do komory wędzarniczej
  • Komora wędzarnicza - najważniejsza część wędzarni ogrodowej. W komorze wędzarniczej umieszcza się mięsa, wędliny i ryby, które mają być wędzone. W komorze wędzarniczej wędzone produkty możemy zawiesić na hakach wędzarniczych lub położyć na leżąco
  • Szyber - służy do kontrolowania i regulowania temperatury oraz ilości dymu wewnątrz komory wędzarniczej
  • Komin - odprowadza z komory wędzarniczej nadmiar wilgoci i dymu
  • Termometr - wyposażenie dodatkowe, nie występuje we wszystkich modelach

Rodzaje wędzarni ogrodowych - jaką wędzarnię wybrać

Jest kilka rodzajów wędzarni ogrodowych. Wędzarnię można zrobić samemu jeśli posiada się odpowiednią wiedzę na ten temat lub kupić gotową, profesjonalną wędzarnię od sprawdzonych producentów. Taka wędzarnia z pewnością będzie wyróżniała się wykonaniem z najwyższej jakości materiałów, a ty będziesz miał pewność że jest bezpieczna, a jej działanie - bez zarzutu. 

Wędzarnia drewniana - może być wykonana samodzielnie lub zakupiona jako gotowa kontrukcja. Drewniana wędzarnia jest wykonana z desek (surowych lub impregnowanych). Na rynku mozna znaleźć wędzarnie drewniane o różnych kształtach i rozmiarach. Mąją one ładny estetyczny wygląd, a wędzenie w nich jest bardzo proste. Potrawy najczęściej zawiesza sie na spejalnych drążkach. Wędzarnie drewniane nie są jednak tak trwałe, jak np. wędzarnie ze stali.

Wędzarnia ogrodowa ze stali  - najwyższej jakości i trwałości wędzarnie wykonane ze stali szlachetnej lub aluminium. Działanie tych wędzarni ogrodowych oparte jest na nowoczesnej technologii, są odporne na działanie warunków atmosferycznych, bezpieczne i proste w użytkowaniu. Konstrukcja wędzarni jest stabilna i bardzo solidnie wykonana.

Wędzarnia elektryczna - ten rodzaj wędzarni ogrodowych jest wyposażony w grzałkę i termostat, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać odpowiednią temperaturę wędzenia. Warto zwrócić uwagę, by moc grzałki i komora wędzarnicza była odpowiednio duża. Im lepsze parametry posiada wędzarnia elektryczna, tym więcej i szybciej potraw możemy w niej przygotować.

Wędzarnia murowana - może być zbudowana z betonu, kamienia lub cegieł. Cechuje je estetyczny, ładny wygląd pasujący do każdego ogrodu. Ze względu na wagę takiej konstrukcji, należy przed jej postawieniem odpowiednio przygotowac podłoże, by było ono stabilne. 

Wybierając wędzarnię do swojego ogrodu należy kierować się przede wszystkim jakością jej wykonania. Powinien to być zakup przemyślana, a sama wędzarnia powinna nam służyć niezawodnie i bezawaryjnie przez wiele lat. Warto postawić na sprawdzonych producentów, którzy dokładają wszelkich starań by ich wędzarnie ogrodowe były najlepsze na rynku. Sprawdź ofertę wędzarni ogrodowyych Broil King i Borniak dostępnych w naszym sklepie!

Akcesoria potrzebne do wędzenia

Sama wędzarnia to nie wszystko. Aby móc przygotować pyszne wędzone pokarmy, będziesz potrzebować kilku niezbędnych akcesoriów do wędzenia. Co może ci się przydać?

Wędzarnia ogrodowa

Wędzarnia we własnym ogrodzie? Czemu nie! Dzięki sprzętowi, który znajdziesz w sklepie 4Prestige, bez problemu przyrządzisz między innymi własną wędlinę i wiele innych, smakowitych potraw. Własna szynka, kiełbasa czy inne wędliny to gwarancja doskonałego smaku, ale także pewność co do zawartych w produkcie składników. Aby mieć także pewność co do najlepszej jakości własnych, domowych wędlin, warto zainwestować we własną wędzarnię. Wędzarnie ogrodowe murowane to idealny sposób na przygotowywanie smacznych dań.