Aktywne filtry

Muurikka

Grille Muurikka to grille ogrodowe fińskiej marki, które wyróżnia wysoka jakość wykonania oraz wygoda użytkowania. Produkowane przez Muurikka grille gazowe i grille elektryczne są również o tyle wyjątkowe, że dają możliwość grillowania z wykorzystaniem patelni, a także innych akcesoriów. To pozwala na zdrowe grillowanie, ponieważ dania przyrządzają się we własnym sosie oraz marynacie, która nie kapie na ruszt. To z kolei usuwa ryzyko wydzielania się toksycznych związków chemicznych, które powstają w trakcie spalania tłuszczów. Sprawdź, co mamy w ofercie I wybierz grill Muurikka: grill elektryczny lub gazowy ze stali nierdzewnej dla siebie! A może interesuje Cię wędzarnia Muurikka?

Aktywne filtry

Grille Muurikka

Grille gazowe to warty uwagi pomysł szczególnie wtedy, kiedy chcesz szybko, bezpiecznie i wygodnie przygotować posiłek z rusztu dla większego grona osób… Lub tyko dla siebie. Grille gazowe mają wiele zalet, które czynią go świetnym wyborem dla każdego. Grille gazowe, podobnie jak grill elektryczny, to niezwykle komfortowa i użyteczna alternatywa dla grilli węglowych, które są wciąż często i chętnie używane przez fanów smażenia kiełbasek, mięs czy warzyw na ruszcie. Warto tu również zaznaczyć, że grille gazowe nagrzewają się o wiele szybciej niż węglowy odpowiednik, a co za tym idzie, grille gazowe są szybciej gotowe do pracy. To kwestia, która ma rzeczywiście spore znaczenie szczególnie wtedy, gdy chcesz przygotować posiłek dla większego grona osób. Nie trzeba czekać, aż grill będzie gotowy do pracy, dania będą więc szybciej gotowe.

Grill Muurikka cena

Dlaczego jeszcze warto wybrać właśnie grille gazowe Muurikka? Warto wspomnieć o prostocie użytkowania urządzenia oraz komforcie, z jakim ta łatwość obsługi się wiąże. Mając grill gazowy, nie trzeba już drewna czy węgla do rozpalenia grilla – wystarczy tu odpowiedni gaz. Da się więc w każdej sytuacji rozpocząć grillowanie niezwykle szybko, bez względu na pogodę czy kierunek wiatru. Nie trzeba też obawiać się ewentualnego opóźnienia rozpoczęcia przyjęcia ze względu na nieoczekiwany brak brykietu czy rozpałki. Dodatkowo do obsługi grilla gazowego nie trzeba specjalnych umiejętności, jakich wymaga szybkie i bezpiecznie rozpalenie grilla węglowego. Z pieczeniem na grillu Muurikka poradzi sobie każdy.

Cena jeśli chodzi o grille gazowe jest przystępna – za niewielki grill gazowy lub grill elektryczny zapłacisz około 400 zł.

Grill Muurikka test

Warto także zauważyć, że potrawy przygotowywane na grillu gazowym, a także na grillu elektrycznym są zdrowsze niż te z grilla węglowego – a są tak samo smakowite. Dlaczego tak właśnie jest? Przede wszystkim ze względu na dym, który wydziela się w trakcie smażenia potraw na grillu węglowym. Według badań naukowych dania pieczone bezpośrednio na ruszcie, które mają kontakt z dymem, mogą zawierać pewne ilości szkodliwych substancji. Problem ten da się jednak łatwo zminimalizować poprzez używanie specjalnych tacek do grillowania – wtedy zmniejsza się kontakt potrawy z dymem.

Grill Muurikka opinie

Grille elektryczne to warta rozważenia alternatywa dla tradycyjnych grillów: węglowych i gazowych. Modele elektryczne sprawdzają się tam, gdzie nie da się wygodnie korzystać z innych rodzajów urządzeń, czyli na przykład tam, gdzie butla z gazem wymagana przez grille gazowe czy węgiel są trudne do przetransportowania i niewygodne w użyciu. Grill elektryczny jest komfortowy, łatwy w użyciu i zapewnia szybkie przygotowanie dań. Modele elektryczne osiągają odpowiednią do działania temperaturę w kilka chwil i świetnie ją utrzymują. Nie jest więc potrzebne żmudne i długotrwałe rozpalanie, aby móc zacząć grillować. Grille elektryczne są dodatkowo łatwe w czyszczeniu. Nie trzeba wyrzucać zużytego węgla i poświęcać wiele czasu na doprowadzenie go do porządku – jak to bywa w przypadku grilli węglowych. Grill elektryczny można kupić zarówno w wersji ze stojakiem, jak i bez niego. Wtedy da się grill umieścić na przykład na stole czy na szafce. Wszystko zależy od Twoich oczekiwań oraz od tego, jak będziesz wykorzystywać swój sprzęt.

Jesteś fanem smakowitych dań z grilla? Chcesz przyrządzać je wygodnie przez cały rok, niezależnie od pogody, ale nie masz miejsca, aby ustawić grill gazowy? Nic straconego. Grille elektryczne to idealne modele na balkon. Nie potrzebują one węgla ani gazu, wymagane jest tylko podłączenie pod prąd. Są dodatkowo bardzo kompaktowe, zajmują niewiele miejsca. Można też bezpiecznie używać ich nawet w mieszkaniu czy na balkonie w bloku. Nie trzeba więc ograniczać się do grillowania jedynie wiosną i latem. Grilluj przez cały rok!