Aktywne filtry

Grille na Pellet

Grille na pellet rozpalane są przy użyciu pelletu spożywczego, czyli małych kapsułek wiórek drzewnych wykonanych w 100% z drewna. Pellety te charakteryzują się różnymi profilami smakowymi dedykowanymi do konkretnych potraw. Grillowanie na tego typu grillach jest wyjątkowo przyjemne z uwagi na prostotę w obsłudze. To świetnie zaprojektowane urządzenia nie sprawiające problemów przy rozpalaniu i utrzymaniu ognia. Grille na pellet są w pełni ekologiczne i nie wytwarzają szkodliwych związków chemicznych. Są też ekonomiczne dzięki małemu zużyciu materiału palnego.

Aktywne filtry

Grille na pellet spożywczy - najbardziej ekologiczne rozwiązanie

Grille na pellet to urządzenia zdobywające w ostatnich latach coraz większą popularność, głównie dlatego że jest to rozwiązanie najbardziej przyjazne dla środowiska. Pellet to kapsułki sprasowanych wiórów drewna, które w trakcie spalania nie wytwarzają żadnych substancji szkodliwych. Można kupić pellety aromatyzowane, dedykowane do konkretnych potraw. Pellet to także paliwo ekonomiczne. Zużycie materiału palnego w grillu na pellet jest naprawdę niewielkie. Ponadto pellet utrzymuje wysoką temperaturę grillowania, co często jest wykorzystywane do wędzenia mięs czy ryb.

Co to jest pellet

Pellet to rodzaj pali, który jest wykorzystywany do ogrzewania. Znajduje zastosowanie w kominkach i grillach. Jest to najbardziej ekonomiczne paliwo, ponieważ powstaje tylko z odpadów roślinnych - wiórów, zrębów drewna, trocin drzew iglastych i liściastych.  Pellet staje się coraz bardziej popularny w ostatnich czasach, ponieważ jest paliwem ekologicznym. Podczas jego spalania nie wytwarzane są szkodliwe substancje smoliste które przedostają się do powietrza. Inną zaletą pelletu jest to, że produkuje się go z resztek, pozostałości drewna w tartakach czy lasach po wycince. Pellet bardzo dobrze się spala wytwarzając przy tym niewielkie ilości popiołu. Pellet kupuje się w workach, dzięki czemu łatwo można go przechować, nie brudzi i nie zajmuje dużo miejsca.

Jak działa grill na pellet

Grille na pellet to świetne rozwiązanie dla osób które tradycyjne grillowanie chcieliby połączyć z wędzenie. W grillach na pellet Broil King można bowiem zarówno grillować, jak i wędzić potrawy. Użytkowanie takiego grilla ogrodowenie niesie za sobą wiele zalet. Nie tylko przyczyniamy się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza (w trakcie grillowania do atmosfery nie przedostaje się dwutlenek węgla). Popiół, który zostaje ze spalania pelletu można wykorzystać w ogrodzie (to świetny nawóz mineralny). Potrawy grillowane w grillu na pellet wyróżniają się charakterystycznym smakiem i drzewnym aromatem.

Mimo, że grille na pellet podłącza się do prądu, nie są to grille elektryczne. Prąd pozwala na uruchomienie ślimaka, wiatraka i żarnika oraz ich sterowaniem. Po podłączeniu grilla na pellet do prądu, należy ustawić temperaturę i wybrać program który nas interesuje. Ślimak kręcąc się podaje pellet do paleniska, żarnik się rozpala, a wiatrak dostarcza tlen. Komputer kontroluje temperaturę i nawet jeśli wsypiemy od razu dużą ilość pelletu, to komputer decyduje o tym, jaka jego ilość będzie podawana dla utrzymania żądanej temperatury. Grill na pellet można wykorzystać do grillowania, pieczenia lub wędzenia.

Jakie grille na pellet możesz kupić?

W sklepie 4Prestige oferujemy grille na pellet najwyższej jakości, znanej marki Broil King. Możesz wybrać model spośród dwóch serii - Crown i Regal. Różnią się od siebie m. in. rozmiarami, seria Regal Pellet jest bardziej rozbdowana, a w serii Crown do regulacji temperatury zamiast pokrętła są przyciski. Możesz wybrać grill ogrodowy na pellet:

Wszystkie modele są wykonane z materiałów najwyższej jakości i o dużej trwałości. Posiadają żeliwne ruszty, kontroler cyfrowy i sondy do pomiaru temperatury mięsa.

Grille na pellet w sklepie 4Prestige

Oprócz grilli węglowych czy grilli gazowych, wśród grilli ogrodowych w naszym sklepie znajdziesz także wybór grilli na pellet. Oferujemy grille na pellet marki Broil King, która jest jednym z najlepszych producentów tych urządzeń na rynku. Grille na pellet są proste w obsłudze i dużo bezpieczniejsze niż tradycyjne grille węglowe. Dzięki specjalnym podajnikom na pellet oraz pojemnikom na wytapiany tłuszcz i na popiół, łatwo się je czyści. Ponadto można zakupić dedykowane pokrowce na grille, które uchronią go przed niekorzystnym działaniem wilgoci, słońca czy kurzu. Grille na pellet to grille przenośne. Są wyposażone w kółka ułatwiające przewożenie / przestawianie grilla na inne miejsce. Coraz więcej osób poszukujących ekologicznych rozwiązań decyduje się na zakup grilli na pellet. Cieszą się one pozytywną opinią wśród użytkowników.

Jeśli masz pytania związane z zakupem grilla na pellet Broil King, napisz do nas. Chętnie pomożemy Ci dokonać najlepszego wyboru.