Aktywne filtry

Promienniki elektryczne

Promienniki elektryczne to idealna alternatywa dla promienników gazowych. Są od nich nie tylko zdecydowanie bardziej energooszczędne, ale też bezpieczniejsze, wydajniejsze, a także wymagają niewielkiej konserwacji. Ich zadaniem jest emisja podczerwieni, która bezpośrednio ogrzewa znajdujący się w pobliżu obiekt. Takie ciepło jest przyjemne i odczuwalne zupełnie jak promienie słoneczne. Oferujemy promienniki elektryczne o mocy od 1 do 3 kW. Promiennik o mocy 2 kW jest w stanie ogrzać 3m² powierzchni.

Aktywne filtry

Promienniki elektryczne - elektryczne promienniki podczerwieni

Promienniki elektryczne to jeszcze bardziej energooszczędne i bezpieczniejsze w użytkowaniu urządzenia do ogrzewania pomieszczeń niż promienniki gazowe. Można je stosować zarówno w pomieszczeniach wewnętrznych w domach (np do ogrzewania pokoju czy łazienki), jak i w biurach, sklepach, warsztatach samochodowych. Promienniki elektryczne świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach o dużej powierzchni - do ogrzewania magazynów, hal czy dużych sklepów. Mają także zastosowanie na zewnątrz, w przydomowych ogrodach, tarasach, altanach oraz ogródkach restauracyjnych.

Promienniki elektryczne ogrzewają pomieszczenie emitując podczerwień (promienniki podczerwieni). Najprościej mówiąc promienniki elektryczne podczerwieni działają jak grzałka elektryczna, która nagrzewa się ocieplając powietrze w pomieszczeniu. Są to urządzenia nie tylko energooszczędne ale także bardzo efektywne w działaniu (szybki efekt cieplny, małe straty ciepła). Elektryczne promienniki podczerwieni są bezpieczne w użytkowaniu i ekologiczne. Podczas ogrzewania nie jest produkowany CO2 ani dym, dodatkowo w trakcie ogrzewania, lekko wysuszają ściany i sufity, co zapobiega powstawaniu pleśni.

Promienniki elektryczne (w zasadzie bezobsługowe), jednak trzeba pamiętać o ich okresowej konserwacji i przeglądach. Mogą być montowane np. do ściany lub sufitu albo do stojaka (wtedy są mobilne). Promienniki elektryczne ogrzewają pomieszczenie równomiernie, co oznacza, że zarówno podłogi, ściany, jak i przedmioty będa miały podobną temperaturę.

Jeśli szukasz ekologicznej i energooszczędnej formy ogrzewania pomieszczeń, promienniki elektryczne będą dla ciebie świetnym rozwiązaniem. Sprawdź ofertę sklepu 4Prestige i wybierz promiennik podczerwieni, który spełni wszystkie Twoje wymagania. Jeśli potrzebujesz pomocy lub masz pytania związane z zakupem promiennika, zapraszamy do kontaktu z naszymi profesjonalnymi doradcami!