Aktywne filtry

Promienniki gazowe

Promienniki gazowe to urządzenia pozwalające ogrzać pomieszczenie w sposób równomierny. Są energooszczędnym źródłem ogrzewania, a ich elegancki design sprawi, że staną się ciekawą ozdobą w Twoim ogrodzie czy na tarasie. Montaż butli gazowej jest bardzo prosty i w większości modelów mieści się ona wewnątrz promiennika. Promienniki gazowe można umieszczać pod otwartymi parasolami o wysokości 2.5 m na pierwszej nastawie. Przy takim użyciu, promiennik jest 0.5m poniżej parasola, a temperatura nie przekracza tam 50°C. W pomieszczeniach otwartych i przewiewnych należy eksploatować produkt 0.6 m od daszka, a w miejscach półotwartych 1m od daszka.

Aktywne filtry

Promienniki gazowe do ogrodu, na taras i nie tylko

Promienniki gazowe są jednym z skutecznych i wygodnych rozwiązań, po które możemy sięgnąć w celu ogrzania pomieszczeń zamkniętych, częściowo otwartych lub stosować na zewnątrz. Urządzenia te są bardzo często wykorzystywane do ogrzewania ogrodów zimowych lub tarasów. Promienniki gazowe cieszą się popularnością wśród osób, które lubią spędzać czas na świeżym powietrzu nawet jesienią czy zimą, gdy temperatura jest niższa i wieczory chłodne. W ogrodach zimowych lub na osłoniętych tarasach czy altanach rozprowadzają równomiernie ciepło w sposób ekonomiczny i bardzo wydajny.

Przenośne promienniki zasilane gazem z butli

Promienniki cieplne mają tą zaletę, że są urządzeniami przenośnymi. W prosty sposób można zmieniać jego położenie w zależności od potrzeb. Promienniki gazowe są zasilane z butli z gazem. Jest to jedno z najpopularniejszych i najbardziej ekonomicznych rozwiązań. Konstrukcja i obsługa promiennika gazowego jest bardzo prosta. Butla najczęściej mieści się wewnątrz promiennika i jest podłączana za pomocą specjalnych przewodów. Promienniki są na tyle bezpieczne, że można stosować je nawet w zamkniętych pomieszczeniach. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na posiadane certyfikaty bezpieczeństwa i atesty oraz dopytać lub sprawdzić czy dany model promiennika gazowego posiada zabezpieczenia odcinające dopływ gazu w razie uszkodzenia lub przewrócenia promiennika oraz w przypadku niewłaściwego sposobu spalania gazu (w większości modeli promienników gazowych jest takie zabezpieczenie).

Kiedy stosować promiennik gazowy

Promienniki gazowe nadają się bardziej do doraźnego dogrzewania pomieszczeń zamkniętych, częściowo otwartych lub lub ogrzewania na zewnątrz (tarasy, ogrody). Są mobilne i nie wymagają podpięcia pod istniejącą instalację, a butlę gazową można bez problemu przewieźć, dlatego promienniki gazowe nadadzą się także na wyjazdy na kemping czy pod namiot.

Promienniki gazowe w sklepie 4Prestige

Sprawdź naszą ofertę promienników gazowych dostępnych w sklepie internetowym 4Prestige. Oferowane przez nas promienniki to urządzenia najwyższej jakości, pochodzące od sprawdzonych i pewnych producentów (promienniki gazowe Vulkan i MalTec). Zapewnią ci one nie tylko ciepło, ale przede wszystkim są bezpieczne w trakcie użytkowania, wydajne i ekonomiczne.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z wyborem promiennika gazowego, skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy ci dokonać najlepszego wyboru. Zapraszamy!