Aktywne filtry

Akcesoria Borniak

Wędzone mięsa, wędliny, ryby wyróżniają się swoim smakiem i aromatem. Są nie tylko smaczniejsze, ale i zdrowsze, bez chemii i konserwantów. Po ich spróbowaniu większości osób nie smakują już sklepowe produkty, zwłaszcza że są naszpikowane sztucznymi dodatkami niewiadomego pochodzenia. Przygotowanie w domu wędzonych potraw wcale nie jest trudne. Wystarczy kupić wędzarnię do użytku domowego (lub wędzarnię ogrodową). To urządzenia tak proste w obsłudze, że nawet osoba bez doświadczenia szybko nauczy się wędzić.

Będąc już w posiadaniu takiej wędzarni, warto się również zaopatrzyć w akcesoria niezbędne przy wędzeniu. Zastanawiasz się, co może ci być potrzebne do uwędzenia kiełbasy czy sera? Sprawdź ofertę akcesoriów do wędzarni w naszym sklepie 4Prestige. Oferujemy wyłącznie sprawdzone i najlepszej jakości akcesoria Borniak.

Zapraszamy do przeglądania asortymentu i składania zamówień!

Aktywne filtry

Akcesoria do wędzarni - czego potrzebujesz 

Wędzenie z roku na rok jest coraz bardziej popularne. Wędzone kiełbasy, mięsa, ryby czy sery górują nad sklepowymi produktami pełnymi chemii i konserwantów. Z kolei dostępne w delikatesach wędzone wyroby dobrej jakości są drogie. Jeśli masz wędzarnię ogrodową, warto spróbować i nauczyć się samodzielnie wędzić. To nic trudnego. Wędzarnie Borniak czy Broil King są urządzeniami prostymi w obsłudze. Szybko opanujesz potrzebną wiedzę z zakresu wędzenia. Wędzenie ma wiele zalet. Poza satysfakcją, że nauczysz się czegoś nowego i będziesz przy każdej okazji zachwycać rodzinę i znajomych pysznym jedzeniem, wędzone produkty są o wiele zdrowsze. Jeśli przygotujesz je samodzielnie, możesz sam decydować, które przyprawy dodać, jak długo wędzić i co.

Do wędzenia potrzebujesz jednak pewnych akcesoriów, bez których się nie obędzie. Akcesoria Borniak to najlepszej jakości sprzęt do wędzarni, łatwy w obsłudze i czyszczeniu. Bogata oferta naszego sklepu pozwoli ci dokonać wyboru tych produktów, które będą ci potrzebne.

W co warto się zaopatrzyć?

Sprzęt do przygotowywania wędzonych wyrobów. Warto kupić profesjonalne noże, z których pomocą przygotowanie i obróbka mięsa nie sprawi ci trudności. Przyda się również ostrzałka do noży. Pamiętaj, że przygotowując mięso, lepiej jest używać deski do krojenia szklanej lub plastikowej. Deski drewniane są bardziej narażone na działanie bakterii. Z pomocą maszynki do mielenia mięsa, bez problemu rozdrobnisz je na drobne części. Do maszynki warto dokupić lejek, który przyda się do nadziewania kiełbas.

Pozostałe sprzęty do wyrobu wędlin. Termometr szpilkowy wykorzystasz do sprawdzenia temperatury wewnątrz wędzonego mięsa czy wędliny, natomiast termometr kotłowy służy do pomiaru temperatury wody podczas parzenia. Z pomocą wagi dokładnie odmierzysz ilość potrzebnych składników i zachowasz odpowiednie proporcje. W naczyniach do przygotowania wyrobów wymieszasz mięso z przyprawami i innymi składnikami.

Akcesoria do wędzenia. Zaopatrz się w siatki wędzarnicze i nici, w które będziesz mógł włożyć wędliny, by nadać im odpowiedni kształt. Do ostrzykiwania przydadzą się strzykawki do marynaty i igły.

Akcesoria do wędzarni. Dzięki hakom wędzarniczym będziesz mógł powiesić swoje wędliny, kiełbasy i ryby na specjalnych poprzeczkach. Nie zapominaj o generatorze dymu i sprawdź dostępność części zamiennych do wędzarni. Warto kupić również pokrowiec na wędzarnię, który będzie chronił ją przed zanieczyszczeniem i oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Zrębki wędzarnicze w zależności od rodzaju, nadadzą wędzonym potrawom specyficznego smaku i aromatu.

Sprawdź szczegółową ofertę akcesoriów Borniak do wędzarni. Jeśli potrzebujesz pomocy w dokonaniu wyboru, skontaktuj się z nami. Zależy nam na zadowoleniu wszystkich naszych klientów, dlatego chętnie odpowiemy na twoje pytania i pomożemy w zakupie!