Aktywne filtry

Big Green Egg

Grille węglowe Big Green Egg przez wielu kucharzy uważane są za najlepsze grille ceramiczne na świecie. Grille te można wykorzystywać na różne sposoby. Pozwalają one na wędzenie, grillowanie lub pieczenie potraw, co daje wiele możliwości przygotowywania smakowitych dań. Urządzenia te z pewnością docenią wszyscy fani potraw z rusztu. Grille Big Green Egg produkuje firma, która ma aż 40 letnią tradycję w branży. Obecnie urządzenia te można kupić niemal na całym świecie.

Aktywne filtry

Grille Big Green Egg

Ludzkość już od wielu lat z powodzeniem wykorzystywała gliniane naczynia do przyrządzania posiłków. Dzisiejsze grille ceramiczne, takie jak grill ceramiczny Big Green Egg, czerpią z tej tradycji, zostały jednak znacznie unowocześnione, by dawać lepsze efekty. Jak więc wygląda technologia budowy tego typu grilli w przypadku Big Green Egg? Glina wykorzystywana przez dawnych ludzi została zastąpiona ceramiczną skorupą, którą wypala się w bardzo wysokich temperaturach. Skorupa ta świetnie kumuluje ciepło i rozprowadza je wewnątrz grilla w sposób równomierny.

Wysoka jakość, smaczne posiłki

Grille Big Green Egg wyróżnia się niezwykle wysoką jakością ogniotrwałych materiałów ceramicznych. Zewnętrzna powłoka tych grilli jest pokryta nienagrzewającym się szkliwem. Dzięki temu, nawet pomimo wysokich temperatur wewnątrz urządzenia, na zewnątrz nie jest ono gorące i nie ma ryzyka poparzenia.

Ciekawostką jest fakt, że do produkcji grilli ceramicznych Big Green Egg wykorzystuje się wiedze amerykańskich naukowców z NASA. Opracowali oni proces produkcji pieców, niezwykle trwałych. Wytrzymują one bardzo duże zmiany temperatur – od -30 do aż 400 stopni Celsjusza.

To sprawia, że grille Big Green Egg doskonale sprawdzają się o każdej porze roku i pozwalają grillować w niemal każdych warunkach pogodowych – gdy jest ciepło, zimno, pada deszcz, śnieg czy nawet panuje mróz. Natomiast dzięki wykorzystanej ceramice grillowana żywność otrzymuje ciekawy, naturalny aromat, który może być uzupełniony o akcenty smakowe pochodzące z wiórków wędzarniczych czy zrębków wędzarniczych.

Grill Big Green Egg cena

Grill ceramiczny, taki jak grille Big Green Egg, zasilane są zazwyczaj palącym się drewnem lub węglem. Dostępne są jednak również grille tego typu gazowe lub elektryczne. Zaletą grilla ceramicznego jest przede wszystkim równomierna dystrybucja ciepła, a także fakt, że rozgrzewa się on do wysokiej temperatury w niezwykle krótkim czasie. Grill taki jest przy tym bezpieczny w użytkowaniu. Mimo wysokiej temperatury wewnątrz, zewnętrzna powłoka ceramiczna nie nagrzewa się do wysokich temperatur i jej dotknięcie nie grozi oparzeniem.

Co jeszcze warto wiedzieć? Grille kamado, grille ceramiczne takie jak Big Green Egg, są bardzo ekonomiczne. Wystarczy tylko raz, na początku grillowania podłożyć węgiel – w trakcie procesu nie trzeba już dodawać kolejnych porcji ze względu na to, że tylko jedna wystarczy i zapewni nawet 4 do 6 godzin pieczenia. Co więcej, ceramiczna powłoka grilla w żaden sposób nie wpływa na smak potraw i nie zmienia go.

Grill Big Green Egg test

Grille ceramiczne Big Green Egg są niezwykle wydajne. Pozwalają na rzeczywiście długotrwałe grillowanie, a co ważne, nie jest do tego potrzebna duża ilość węgla czy brykietu. Wystarczy jedna porcja, aby grill działał przez kilka godzin – nawet przez 6 godzin bez przerwy.

Każdy grill Big Green Egg może działać jako grill, piec lub wędzarnia, jest to więc urządzenie wielofunkcyjne. Są to zatem modele idealne do przyrządzania wielu dań, do wolnego grillowania, ale również do wypieków pizzy czy nawet chleba. Taką wielofunkcyjność grillom zapewniają także regulowane otwory zewnątrz grilla, które odpowiadają za cyrkulację temperatury.

Grill Big Green Egg opinie

Dla kogo grill ceramiczny, grill kamado jest odpowiedni? Zalety tego urządzenia docenią fani grilla oraz wszyscy, którzy lubią gotowanie na zewnątrz, w ogrodzie czy ogólnie w plenerze. Można w takim grillu przyrządzić klasyczne, grillowe dania, jak kiełbaski, szaszłyki czy mięso, ale także warzywa, upiec pizzę albo chleb. Smak każdej z tych potraw jest wyjątkowy, osiągalny tylko poprzez przyrządzanie właśnie w grillu ceramicznym, jakim jest grill Big Green Egg.