Aktywne filtry

Cena

Cena

  • 59,00 zł - 5 900,00 zł

Typ:

Typ:

Seria:

Seria:

Najlepsza do:

Najlepsza do:

Wyciskarki wolnoobrotowe

Zadbaj o swoje zdrowie pijąc codziennie zdrowy sok ze świeżo wyciśniętych owoców i warzyw dzięki wyciskarkom wolnoobrotowym. Urządzenia te są bardzo łatwe nie tylko w samym użytkowaniu, ale co ważne, również w czyszczeniu. Wszystkie elementy wyciskarki wolnoobrotowej do soku można odłączyć i umyć pod bieżącą wodą przy pomocy szczotki. Hurom robi z wyciskania soków prawdziwą sztukę, za sprawą nowatorskiej metody powolnego wyciskania przy użyciu wysokiego ciśnienia oraz autorskich technik filtrowania i mieszania. W efekcie z wolnoobrotowej wyciskarki otrzymujemy pyszny i zdrowy sok najwyższej jakości, gęsty (nie tak rozcieńczony, jak z sokowirówki) i pełen witamin. Poznaj nasz asortyment wyciskarek wolnoobrotowych do soków i wybierz urządzenie najlepsze dla Ciebie. Zapraszamy do zakupów w sklepie 4Prestige!

Aktywne filtry

Wyciskarki wolnoobrotowe - do domu i nie tylko

Wyciskarki wolnoobrotowe to urządzenia, które w ostatnim czasie stają się coraz bardziej popularne i z powodzeniem zastępują sokowirówki. Wyciskarka wolnoobrotowa służy do przygotowywania zdrowych soków owocowych i warzywnych bez utraty ich wartości odżywczych i witamin. Wolnoobrotowe wyciskarki to urządzenia wielofunkcyjne, mogą być one wykorzystywane zarówno w domowych warunkach do napojów dietetycznych, jak i na większą skalę - w gastronomii. W sklepie 4Prestige znajdziesz duży wybór wyciskarek wolnoobrotowych najwyższej jakości. Stawiamy na wyciskarki do soków Hurom, ponieważ zdecydowanie wyróżniają się one na rynku. Różnią się one od siebie parametrami technicznymi, wyglądem i ceną. Sprawdź, jak wybrać najlepszą wyciskarkę do owoców, na co zwracać uwagę i dlaczego w ogóle warto ją mieć.

Dlaczego warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową do soków a nie sokowirówkę - zalety wyciskarek 

Jeśli jesteś zwolennikiem zdrowego żywienia, lubisz jeść owoce i warzywa oraz pić soki, powinieneś kupić wyciskarkę wolnoobrotową. To jedno urządzenie ma wiele zalet. Podstawową  jest oczywiście możliwość zrobienia zdrowego napoju z dowolnych warzyw i owoców, pełnego minerałów, witamin i wartości odżywczych. Wyciskarki wolnoobrotowe często są porównywane z sokowirówkami. Czym właściwie wyciskarka wolnoobrotowa różni się od sokowirówki? Sok z wolnoobrotowej wyciskarki jest produkowany o wiele wolniej niż w przypadku sokowirówki, dzięki temu nie traci wartościowych składników i jest o wiele bardziej gęsty niż z sokowirówki. Świeży sok można wypić od razu lub przechować go w lodówce. Do przygotowania soków w wyciskarce wolnoobrotowej nadadzą się wszystkie warzywa (nawet te liściaste - szpinak, sałata) i owoce, a sok można wzbogacać o ziarna i orzechy, tak by sok był jeszcze lepiej zbilansowany. Z wyciskarki wolnoobrotowej często korzystają osoby będące na diecie - przygotujesz w niej każdy rodzaj zdrowych napojów dietetycznych. Można w nich zrobić nawet mleko roślinne, np. ze zmielonych migdałów lub pyszne sorbety owocowe. Dlatego właśnie wyciskarki wolnoobrotowe to urządzenia wielofunkcyjne. Wyciskarki są niewielkich rozmiarów, więc nie będą zajmowały dużo miejsca (zwłaszcza wyciskarki wolnoobrotowe pionowe). Urządzenia te pracują na niskich obrotach, dlatego są bardzo ciche, mają możliwość regulacji mocy i prędkości. Wybrane modele wyciskarek wolnoobrotowych posiadają opcję samoczyszczenia po zakończonym użyciu, co również jest bardzo wygodne.

Parametry wyciskarek wolnoobrotowych - na co zwrócić uwagę przy zakupie wyciskarki do soku

Ceny wyciskarek wolnoobrotowych

Ile kosztują wyciskarki wolnoobrotowe do soków? Z pewnością są urządzeniami droższymi od sokowirówek, ale trzeba też wziąć pod uwagę fakt, że jest to zakup na lata. Dlatego warto wybrać urządzenie dobrej jakości, od sprawdzonego producenta. Kupując wyciskarkę do soków Hurom szybko zauważysz że wydatek ci się opłacił.

Moc wolnoobrotowych wyciskarek do soków

Wyciskarka wolnoobrotowa z założenia pracuje na niskich obrotach, jeśli jednak planujesz do soków dodawać twarde warzywa czy orzechy, warto zwrócić na ten parametr uwagę. Im wyższa moc, tym urządzenie będzie bardziej efektywne.

Rozmiar wyciskarki wolnoobrotowej 

Są dwa rodzaje wyciskarek wolnoobrotowych do soków - wyciskarki wolnoobrotowe poziome i wyciskarki wolnoobrotowe pionowe. Wyciskarki pionowe są zdecydowanie mniejsze od poziomych, jeśli więc masz ograniczoną ilość wolnego miejsca, lepiej będzie zdecydować się właśnie na taką.

Inne, ale nie mniej ważne parametry wolnoobrotowych wyciskarek do soków:

  • wielkość otworu wsadowego - im większy otwór, tym mniejsza konieczność krojenia warzyw i owoców na części
  • dodatkowe funkcje (np. samoczyszczenie, możliwość wykonywania sorbetów owocowych, mleka roślinnego, masła orzechowego a nawet domowego makaronu)
  • bieg wsteczny - pomocny w razie zaklinowania twardego kawałka warzywa lub korzenia
  • korek niekapek - blokada kapania soku
  • dostępność części zamiennych
  • gwarancja

Dlaczego warto pić świeże soki z wyciskarek wolnoobrotowych?

Zastanawiasz się, po co pić sok przyrządzony w wolnoobrotowej wyciskarce? Sklepowe soki owocowe czy warzywne, nawet jeśli posiadają napis "sok 100%", nie są tak zdrowe i wartościowe jak soki domowe. Przede wszystkim nie masz wpływu na to, co producent dodaje do takiego soku, ani na jego walory smakowe.

Wiele osób wychodzi z założenią, że jedząc odpowiednią ilość warzyw i owoców dostarcza do organizmu wszystkie niezbędne składniki odżywcze i witaminy, na jakie organizm ma zapotrzebowanie. Warto jednak pamiętać, że przyswajają się one o wiele wolniej. Wypicie soku przygotowaniego w wyciskarce wolnoobrotowej pozwala przyswoić większą ilość zawartych w nich substancji bioaktywnych w krótszym czasie (po 15 minutach aż 90% z nich jest przyswajana, podczas gdy z jedzenia surowych warzyw przyswajamy jedynie 20% i to po o wiele dłuższym czasie).

Picie zdrowych soków jest rónież dobroczynne dla wyglądu i figury, poprawia i przyspiesza metabolizm i pozwala usunąć toksyny z organizmu. Soki warzywno - owocowe przygotowywane w wyciskarkach wolnoobrotowych poziomych lub pionowych przyczyniają się do poprawy ogólnej odporności organizmu, dodają energi i poprawiają nastrój (pomagają zniwelować stres).

Soki z wyciskarek wolnoobrotowych - czy ich picie to tylko chwilowa moda?

Wyciskarki wolnoobrotowe stosunkowo od niedawna cieszą się zainteresowaniem użytkowników. Wcześniej zdecydowanie królowały sokowirówki. Sokowirówki były przede wszystkim dużo tańsze i łatwiej przystępne od wyciskarek do soków. Wyciskarki jednak bardzo szybko zdobyły uznanie i njlepsze opinie wśród użytkowników. Sok z sokowirówki różni się od tego przygotowywanego w wolnoobrotowych wyciskarkach przede wszystkim tym, że jest bardzo klarowny i nie zawiera miąższu. Sok z wyciskarek jest gęstszy i zawiera większą ilość składników odżywczych i witamin. Różnica pomiędzy sokowirówką a wyciskarką wolnoobrotową polega również na sposobie przygotowania soku. W wyciskarce, owoce i warzywa nie stykają się z nożami, są miażdżone i zgniatane a do wyciśnięcia soku potrzeba mniej obrotów niż ma to miejsce w sokowirówce. Dzięki temu sok nie ulega podgrzewaniu (sokowirówka przez to że do wytworzenia soku potrzebuje większej ilości obrotów, nagrzewa się). Wszystko to sprawia, że użytkownicy bardziej doceniają walory wolnoobrotowych wyciskarek do soków. Wprowadzają zdrowe, świeże i pełne witamin soki do swojej codziennej diety nie tylko dla mody czy chwilowej fascynacji nowym urządzeniem. Dziś zdrowie jest stawiane przez coraz więcej osób na pierwszym miejscu, zależy nam na pokarmach najwyższej jakości, ekologicznych i z pewnych żródeł, a wyciskarki wolnoobrotowe z pewnością pozwalają nam o to zdrowie dbać!

Wyciskarki wolnoobrotowe do soków w sklepie 4Prestige

Zapraszamy do przeglądnięcia oferty wyciskarek wolnoobrotowych do soków. Oferowane przez nas wyciskarki Hurom to urządzenia najwyższej jakości, z których na pewno będziesz zadowolony. Jeśli nie potrafisz zdecydować, którą wyciskarkę wolnoobrotową powinieneś kupić, skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą ci dokonać trafnego wyboru. Zapraszamy do zakupów w sklepie 4Prestige!