Aktywne filtry

Grille ceramiczne

Grille ceramiczne, takie jak Monolith czy Big Green Egg, czerpią z japońskiej tradycji przygotowywania dań w oparciu o piekarnik ceramiczny, czyli kamado. W piekarniku ceramicznym może dojść zarówno do wędzenia, jak i pieczenia oraz grillowania. Metoda ta jest dziś wykorzystywana na całym świecie, obecnie również w grillach ogrodowych. Grille ceramiczne, które oferujemy, to najwyższa jakość wykonania, która gwarantuje przepyszne posiłki i długą trwałość urządzenia.

Aktywne filtry

Grill ceramiczny ogrodowy

Ceramika była wykorzystywana do gotowania już od najdawniejszych lat. Na całym świecie w trakcie prowadzonych wykopalisk odnajdywano gliniane naczynia, garnki i dzbanki, które kiedyś były wykorzystywane przez ludzi i stały się pierwowzorem metody kamado.

Pierwowzór metody kamado

W Japonii okrągły, wykonany z gliny garnek wykorzystywano przede wszystkim do powolnego gotowania ryżu. Garnek był umieszczany nad paleniskiem zasilanym drewnem, a ryż wolno gotował się w powstającej parze. Po II wojnie światowej Amerykanie zainteresowali się tym sposobem gotowania i rozpoczęli produkcję pierwszych garnków kamado. Pierwszy grill ceramiczny – grill węglowy w kształcie jajka, który znamy dzisiaj, pojawił się w latach 80. XX wieku i zachwycił fanów ucztowania. To grill kamado wysokiej jakości.

Grill ceramiczny opinie

Grill ceramiczny (grill kamado), taki jak wysokiej jakości grille Monolith czy grille Big Green Egg, zasilane są palącym się drewnem lub węglem. Dostępne są też grille gazowe oraz elektryczne. Ogromną zaletą grilla ceramicznego jest równomierne rozprowadzanie ciepła oraz nagrzewanie się do wysokiej temperatury w krótkim czasie. Grill jest przy tym całkowicie bezpieczny w użytkowaniu. Mimo wysokiej temperatury w środku, znajdująca się na zewnątrz powłoka ceramiczna nie nagrzewa się mocno, dzięki czemu jej dotknięcie nie grozi oparzeniem.

Warto również zaznaczyć, że grille kamado, grille ceramiczne (Monolith, Big Green Egg) są bardzo ekonomiczne. Wystarczy na początku, tylko raz podłożyć węgiel – w trakcie gotowania nie trzeba już dodawać kolejnych porcji. Tylko jedna wystarczy nawet na 4 do 6 godzin pieczenia. Ceramiczna powłoka grilla w żaden sposób nie wpływa na smak potraw i nie zmienia go.

Dla jakich użytkowników grill ceramiczny to odpowiedni wybór?

Dla jakich użytkowników grill ceramiczny, grill kamado jest odpowiedni? Zalety tego rozwiązania docenią prawdziwi miłośnicy grilla i wszyscy, którzy kochają gotowanie w ogrodzie czy w plenerze. Grille ceramiczne można używać do przyrządzania slow food. Da się w takim grillu upiec klasyczne, grillowe dania, jak kiełbaski, szaszłyki czy mięso, ale także warzywa. Grill ceramiczny – pizza – brzmi to dziwnie? A jednak również i pizzę można przyrządzić w takim grillu. Smak każdego z dań z grilla ceramicznego jest wyjątkowy, osiągalny tylko poprzez przyrządzanie właśnie w tym urządzeniu.

Grill ceramiczny cena

Ludzkość od wielu lat wykorzystywała gliniane naczynia do przygotowywania posiłków. Dzisiejsze grille ceramiczne są nawiązaniem do tej tradycji. Są one jednak owocem nowoczesności, dlatego stanowią połączenie tradycyjnych metod z nowymi. Jak więc wygląda technologia budowy tego typu grilli na przykładzie Big Green Egg? Glina została tu zastąpiona specjalną ceramiczną skorupą, wypalaną w bardzo wysokich temperaturach. Skorupa ta doskonale kumuluje ciepło i rozprowadza je wewnątrz grilla w sposób równomierny, tak, aby potrawy piekły się równo.

Grill ceramiczny czy warto

Grille Big Green Egg wyróżniają się bardzo wysoką jakością ogniotrwałych materiałów ceramicznych. Zewnętrzna powłoka grilli ceramicznych dla bezpieczeństwa jest pokryta nienagrzewającym się szkliwem. Sprawia to, że pomimo nawet bardzo wysokich temperatur w środku urządzenia, na zewnątrz nie jest ono gorące, dzięki czemu nie ma ryzyka poparzenia.

Do produkcji grilli ceramicznych Big Green Egg wykorzystuje się osiągnięcia amerykańskich naukowców z NASA. Zaprojektowali oni proces produkcji bardzo trwałych pieców. Są one bardzo odporne na duże zmiany temperatur – wytrzymują od -30 do aż 400 stopni Celsjusza.

Dzięki temu wysokiej jakości grille Big Green Egg świetnie sprawdzają się o każdej porze roku i pozwalają grillować w niemal każdych warunkach pogodowych. Natomiast dzięki wykorzystanej ceramice grillowana żywność zyskuje ciekawy, naturalny aromat, który dodatkowo może być uzupełniony o akcenty smakowe pochodzące z wiórków wędzarniczych czy zrębków wędzarniczych.

Grill ceramiczny węglowy

Ceramiczny grill węglowy to urządzenia wysokiej jakości. Są również bardzo wielofunkcyjne, czym z pewnością zaskarbią sobie sympatię wielu osób, które będą je testować po raz pierwszy. Grill ceramiczny z racji na swą specyficzną budowę, ma także specyficzne warunki do pieczenia, ale też gotowania. Grillowanie z użyciem tego sprzętu jest zdrowe, bezpiecznie i wygodne. Sprawdź grille ceramiczne w ofercie 4Prestige.

Grill ceramiczny xxl

Jeśli chcesz nabyć grill ceramiczny, aby przyrządzać posiłki nie tylko dla siebie, ale i dla znajomych czy rodziny, wybierz urządzenie w rozmiarze XXL. Większy grill bez żadnych problemów zmieści wiele dań, a to dzięki większym rozmiarom rusztu. Możesz więc w wygodny sposób upiec kiełbaski, mięso czy warzywa, a nawet – wszystko zrobić jednocześnie, bez konieczności długiego czekania.

Grill ceramiczny pizza

Pieczenie pizzy zapewne kojarzy Ci się ze specjalnym piecem, ewentualnie z piekarnikiem. Raczej nie jest popularne pieczenie pizzy na grillu. Jednak grille ceramiczne, z racji na swoje specyficzne właściwości, pozwalają nie tylko smażyć klasyczne grillowe dania, ale również upiec smakowitą pizzę. Sprawdź dostępne akcesoria do grilli ceramicznych i spróbuj upiec pizzę – na pewno będzie ona smakowita.

Grill ceramiczny ranking

Modeli grilli ceramicznych jest na rynku wiele. Aby być zadowolonym z zakupu, warto najpierw odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Przede wszystkim dobrze jest określić swoje potrzeby, dla ilu osób mają być przyrządzane potrawy czy jakie dania będą przygotowywane. Wiedząc już mniej więcej, jakie będzie zastosowanie grilla, dobrze również określić swój budżet. Teraz o wiele łatwiej będzie znaleźć najlepszy model grilla ceramicznego.

Grill ceramiczny zalety

Grille ceramiczne mają ogrom zalet. Największą z nich z pewnością jest niezawodność tych urządzeń. Co więcej, jakość przyrządzanych w grillu ceramicznym dań jest bardzo wysoka – zawsze wychodzą smaczne. Mięso jest wilgotne, soczyste w środku, a na zewnątrz chrupiące. Warto też dodać, że grill ceramiczny osiąga odpowiednią temperaturę już w ciągu 15 do 20 minut od rozpalenia. To bardzo krótki czas, dzięki czemu proces pieczenia nie trwa długo. Dania są gotowe w krótkim czasie – z pewnością każdy będzie z tego powodu zadowolony.

Grill ceramiczny promocja

Jeśli interesują Cię grille ceramiczne – opinie klientów jeszcze bardziej utwierdzą Cię w przekonaniu, że warto takiego grilla mieć. Co w nim wyjątkowego? Łatwość obsługi, krótki czas nagrzewania się, wiele możliwości przygotowywania potraw, doskonałe utrzymywanie pożądanej temperatury, a także efektowny wygląd. To najważniejsze kwestie, na które zwracają uwagę użytkownicy grilli ceramicznych. Jeżeli chcesz nabyć wymarzony sprzęt, sprawdzaj aktualne promocje, aby nie przegapić obniżki cen.

Grill ceramiczny przepisy

Poszukując inspiracji na dania z grilla ceramicznego, warto sprawdzić w internecie. Grill ceramiczny pozwala przygotowywać zarówno klasyczne dania, takie jak pieczone, marynowane mięso, kiełbasa czy grillowane warzywa, jak i całkowicie niepowiązane z tradycyjnym grillowaniem potrawy. Możesz spróbować ugotować coś lub usmażyć – z pewnością będzie to smakowita potrawa.