Aktywne filtry

Wędzarnie Broil King

Udając się do sklepu możemy bardzo często spotkać się z kłującymi w oczy wywieszkami "domowe wędliny". Czy aby na pewno są one domowe? Otóż nie, bowiem producenci takich wyrobów używają tylko aromatu dymu i setek konserwantów. Aby uniknąć niezdrowej żywności, wystarczy zakupić do swojego gospodarstwa domowego wędzarnię produkowaną przez cenioną markę Broil King. Przy użyciu takiej wędzarni znakomicie zakonserwujemy żywność przy pomocy dymu, bez żadnych sztucznych dodatków. Wędzarnia gazowa Broil King to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chce mieć kontrolę nad tym, co je.

Dym powoduje że wędliny lub mięsa czy ryby nabierają niepowtarzalnego aromatu, smaku i barwy. Wędzarnia gazowa Broil King to urządzenie niezwykle proste w obsłudze. Wystarczy nacisnąć elektroniczną zapalarkę, ta zaś uruchamia palnik zasilany gazem powodując, że wióry drzewne rozgrzewają się do temperatury dymienia. Wióry umieszcza się na specjalnej, stalowej tacy. Kiedy już zaczynają się tlić, unosi się dym wędzarniczy o specyficznym zapachu. Temperaturę możemy kontrolować dzięki wbudowanemu termometrowi, przy czym można dowolnie ją regulować.

Dodatkowym autem wędzarni są podwójnie izolowane ściany komory oraz drzwi wyposażone w specjalne uszczelki. Dzięki temu wędzarnia gazowa Broil King nie traci ciepła, a także chroni przed poparzeniem, gdyż ścianki nie nagrzewają się do bardzo wysokich temperatur. Szeroko rozstawione nogi, zapewniają wędzarni stabilność. Aby dodatkowo zadowolić klientów producent wyposażył ją także w niezbędne akcesoria.  

Aktywne filtry

Wędzarnia ogrodowa najwyższej jakości

Wędzarnie gazowe Broil King oferują ogromne możliwości wędzenia różnych pokarmów - mięsa, wędlin, ryb, serów. Wędzenie nie tylko konserwuje żywność, ale też nadaje jej charakterystycznego aromatu, smaku i koloru. Poza konserwacją produktów żywnościowych, dym wędzarniczy działa bakteriobójczo i przeciwgrzybiczo. W trakcie wędzenia odprowadzana jest woda i tłuszcz, co sprawia, że wędzone produkty są jeszcze zdrowsze.

Wędzarnia gazowa Broil King działa na takiej samej zasadzie jak inne rodzaje wędzarni. Używa się w nich drewna, wiórów lub różnego rodzaju zrębów drzew liściastych i owocowych (najczęściej olchy, klony, buku oraz jabłoni i wiśni). Gaz jest w wędzarni ogrodowej źródłem ciepła. Płomień z palnika gazowego podgrzewa zrębki, które wydzielają dym. Ma on również za zadanie utrzymać odpowiedniego poziomu temperatury wewnątrz komory wędzarniczej.

Wędzarnie gazowe Broil King - czym się wyróżniają?

Wędzarnie gazowe do ogrodu marki Broil King to nowoczesne urządzenia, które cieszą się dużym zainteresowaniem i mają najlepsze opinie użytkowników. Posiadają wiele zalet, które wyróżniają je na tle innych dostępnych na rynku wędzarni ogrodowych. To te zalety przemawiają za tym, że naprawdę warto je kupić! Jeśli interesują Cię wędzarnie Broil King - opinie klientów są pozytywne.

 • Możliwość modyfikowania wnętrza wędzarni ogrodowej - regulowane ruszty z hakami wędzarniczymi i stojakiem do pieczeni
 • Rozkładany ociekacz na tłuszcz - minimalizuje ryzyko zabrudzenia posadzki 
 • Pojemnik na wodę i taca na wiórka - dzięki temu potrawy nabiorą drzewnego aromatu i smaku
 • Podwójne ścianki i drzwi wędzarni gazowej  wypełnione powietrzem - jeszcze lepsza izolacja cieplna
 • Haki wędzarnicze - do zawieszenia mięs, ryb, wędlin
 • Wentylacja za pomocą otworów Roto-Draft - dla lepszej kontroli temperatury w trakcie wędzenia
 • Ruszty wędzarni gazowej ze stali szlachetnej - jakość wykonania i wysoka trwałość
 • Praktyczne uchwyty na akcesoria - dla wygody i lepszego utrzymania porządku w otoczeniu wędzarni gazowej Broil King
 • Palnik ze stali szlachetnej - wędzarnia szybko nagrzewa się do żądanej temperatury
 • Wędzarnia ogrodowa na kółkach - dla lepszego przemieszczania 
 • Elektroniczny załon - pozwala szybko i bezpiecznie rozpalić wędzarnię gazową 
 • Uszczelka z włókna szklanego - jeszcze lepsza izolacja termiczna wędzarni gazowej  

Wędzarnia gazowa Broil King

Prawdziwie domowe wędliny to jedynie te przygotowane samodzielnie. Mimo wielu ofert domowych wędlin w sklepach, tak naprawdę nigdy nie wiadomo, co się w takim mięsie znajduje. A mogą być w nim konserwanty, ulepszaczy smaku czy inne dodatki, które niekoniecznie chcielibyśmy widzieć w tym, co jemy na co dzień. Rozwiązaniem tego problemu są wędzarnie, które można ustawić we własnym ogrodzie. Dlaczego samodzielnie wytwarzanie wędlin to tak dobry pomysł? Bo samodzielnie wybieramy składniki, kupujemy takie mięso, jakie chcemy, odpowiednio je doprawiamy i na koniec samodzielnie wędzimy. Mamy więc kontrolę nad procesem od początku do końca. Ponadto samodzielnie wędzenie daje ogrom satysfakcji i zadowolenia. Jak widzisz więc, zdecydowanie warto zainteresować się tematem wędzenia.

Teraz jest to o tyle łatwiejsze, że bez trudu zakupisz wędzarnię wysokiej jakości. Wędzarnie Broil King, uznanego producenta wędzarni i grilli ogrodowych oraz profesjonalnych, to doskonałe urządzenia, które pomogą każdemu przyrządzić najlepsze kiełbasy i wędliny najlepszej klasy.

W jaki sposób przebiega proces wędzenia w wędzarniach gazowych Broil King? Podobnie jak w przypadku wędzarni tradycyjnych, w wędzarniach gazowych używane jest drewno i jego pochodne, na przykład trociny lub wiórki wędzarnicze. Można do wędzenia wykorzystywać różne rodzaje zrębków drzew, czy to liściastych, czy owocowych. Przeważnie używane są zrębki olchy, klonu i buku, a także jabłoni i wiśni. Podstawową różnicą między wędzarniami jest jednak źródło ciepła. W wędzarni gazowej (takiej jak wędzarnia gazowa Broil King) jest to oczywiście palnik gazowy.

Płomień palnika gazowego nie oddziałuje na wędzone produkty w sposób bezpośredni. Ma on natomiast podgrzewać zrębki w taki sposób, aby wydzielały dym, a także utrzymywać odpowiednią temperaturę wewnątrz wędzarni. To sprawia, że wędzarnia gazowa daje o wiele większą kontrolę nad całym procesem wędzenia i temperaturą wędzarni. Można więc wędzić mięso w różnych temperaturach, jednak ostateczny jego smak będzie zależeć od źródła dymu, czyli od wykorzystanego drewna. Aby proces wędzenia odbywał się w sposób poprawny, należy wykorzystać zrębki drewniane pozbawione pleśni i żywicy, o wilgotności na poziomie maksymalnie 25%.

Wędzarnia Broil King opinie

Czy wędzarnie gazowe Broil King dobrze sprawdzają się w procesie wędzenia, przyrządzania domowych wędlin? Tak, jak najbardziej. Użytkownicy w swoich opiniach wskazują najczęściej, że wędzarnie gazowe Broil King są wygodne w obsłudze, a także zapewniają wysoki poziom wędzenia. Opcja regulowania temperatury czyni obsługę wędzarni niezwykle wygodną oraz intuicyjną. Sam proces wędzenia również przebiega bez zarzutu, a finalny smak wędlin czy kiełbas jest doskonały.

Niektóre z nowoczesnych i funkcjonalnych modeli wędzarni pozwalają na bardzo dokładnie kontrolowanie wędzenia. Chodzi o to, że pozwalają wędzić produkty nawet w sporo wyższych temperaturach i na bieżąco je kontrolować. Do wyboru są dwa tryby wędzenia. Dłuższy pozwala wędzić w temperaturach z zakresu 75-100 stopni Celsjusza, a także krótszym, który łączy w sobie działanie dymu wędzarniczego i pieczenie pośrednie. Tutaj temperatura, do jakiej nagrzewa się wędzarnia Broil King jest wysoka i przekracza 135 stopni. Termometr w wędzarniach pozwala w prosty sposób sprawdzać na termometrze w drzwiach wędzarni. Da się ją również oczywiście kontrolować. Jest to możliwe za pomocą otworów wentylacyjnych, jak również pokrętła palnika gazowego wewnątrz wędzarni.

Wędzarnie Broil King

Wędzarnie gazowe Broil King pozwalają na wygodne wędzenie w zaciszu własnego ogrodu. Wystarczy wybrać pasujący model, zakupić mięso, doprawić je w odpowiedni sposób i… uruchomić urządzenie. Nie ma nic łatwiejszego. Po zakończeniu wędzenia można cieszyć się smakiem prawdziwie domowych wędlin, bez żadnych wzmacniaczy smaków i niechcianych dodatków chemicznych. Gdy raz spróbujesz wędzenia samodzielnego, nie będziesz już chciał wracać do zakupów sklepowych wędlin i kiełbas. Sprawdź ofertę 4Prestige i wybierz urządzenie dla siebie lub poproś nas o pomoc w wyborze. Broil King - wędzarnia gazowa.

Wędzarnie gazowe do ogrodu Broil King w sklepie 4Prestige

W sklepie 4Prestige oferujemy profesjonalne wędzarnie gazowe jednej z najlepszych marek na rynku - wędzarnie Broil King. Jeśli masz pytania lub nie jesteś pewny jak dokonać wyboru wędzarni ogrodowej, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do twojej dyspozycji. Nasi sprzedawcy to specjaliści w swojej dziedzinie, pomogą ci podjąć najlepszą decyzję. Wybierz z nami wędzarnię gazową Broil King, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania!