Blog
14.04.2023

Przegląd grilli na pellet Broil King

 

Kiedy kanadyjski grillowy gigant zaprezentował światu grille na pellet, większość wielbicieli klasycznego grillowania podchodziła do tego rozwiązania sceptycznie. Dziś zauważamy, że klientów na ten rodzaj sprzętu jest coraz więcej. Rozważasz zakup grilla na pellet Broil King i chcesz dowiedzieć się więcej? Przychodzimy z pomocą!

Czym jest pellet?

Grille na pellet to innowacja, która może zadziwić każdego, kto do tej pory sądził, że istnieją jedynie grille węglowe, gazowe i elektryczne. To rozwiązanie… łączy w pewien sposób dwa z nich. Grille na pellet wymagają wpięcia do kontaktu. Nie zużywają jednak prądu do uzyskania ciepła, a jedynie do zasilenia elementów takich jak komputer. Jak wskazuje nazwa, grille na pellet zasilane są pelletem. Są to niewielkie, granulki drzewnych wiórek o identycznym kształcie. Pellet to najbardziej ekologiczny rodzaj paliwa. Jego spalanie nie wytwarza substancji smolistych, a samo pozyskanie pelletu to rozwiązanie ekonomiczne.

 

Na rynku znajdziemy różne rodzaje pelletu – od tych wykonanych w całości z jednego gatunku naturalnego drewna, aż po mieszanki różnych gatunków drewna. Takie mieszanki drzew pozwalają dostosować pellet do potrawy, jaką chcemy przygotować na grillu. Na przykład te z klonem sprawdzą się do usmażenia wołowiny, a z dębem do upieczenia pizzy.

Jak działają grille na pellet Broil King?

Jak działa taki sprzęt? Wybrany pellet wsypujemy do pojemnika magazynowego. Wewnątrz znajduje się specjalny, zasilany energią elektryczną ślimak, który po włączeniu grilla obraca pelletem. Podczas rozpalania grilla pellet samoistnie się ogrzewa. Dzięki temu podgrzewa komorę, która rozprowadza temperaturę po całej powierzchni, zapewniając równomierne pieczenie.

Grille na pellet Broil King mają wbudowane trzy sondy – dwie z nich mierzą temperaturę samych dań, a trzecia kontroluje temperaturę wewnątrz komory grilla, przekazując zebrany pomiar do komputera. Sprzęt samoistnie decyduje, ile pelletów pobrać do paleniska oraz z jaką prędkością kręcić wbudowanym w grill wiatrakiem, by uzyskać pożądaną temperaturę. Wszystko dzieje się bez naszego udziału.

Jakie są ich zalety w porównaniu do grilli gazowych?

Więcej możliwości

W przypadku grilli na pellet Broil King mamy w zasadzie do czynienia z grillo-wędzarniami. Urządzenia pozwalają nam zarówno klasycznie grillować, jak i wędzić dania na gorąco. Od rodzaju wybranego pelletu będzie zależeć smak wędzonych mięs czy serów. Oczywiście, w niektórych grillach gazowych Broil King można wykorzystać skrzynkę do wędzenia, jednak w przypadku modeli na pellet nie potrzebujemy do tego osobnych akcesoriów.

Duża wszechstronność i wygoda

Grille na pellet to opcja niesamowicie uniwersalna. Dzięki możliwości wyboru trybu Wędzenie, Pieczenie lub Grillowanie, urządzenie samo rozgrzeje się do odpowiedniej temperatury, jakiej potrzebujemy do przyrządzenia steka, wędzonego sera, a nawet ciasteczek.

Gratka dla fanów technologii

Dedykowana aplikacja dodatkowo wspiera nas w odkrywaniu nowych kulinarnych zakątków i smaków. Pozwala na wygodne szukanie wy zapisywanie gotowych przepisów.

Grille na pellet Broil King

Producent wprowadził dwie serie grilli na pellet – Crown oraz Regal. Łącznie oferują nam one aż sześć modeli, które różnią się od siebie rozmiarem, a także możliwościami. Seria Regal Pellet jest bardziej rozbudowana, natomiast w serii Crown zamiast pokręteł do regulacji temperatury zastosował wygodne przyciski. Wszystkie modele obu serii zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów. Każdy grill wyposażony jest w solidne ruszty żeliwne, intuicyjny panel sterowania, zintegrowany termometr, pojemnik na tłuszcz i popiół oraz opcję sterowania przez aplikację.

Pełna oferta grilli na Pellet Broil King:

  • Crown Pellet 400
  • Crown Pellet 500
  • Regal Pellet 400
  • Regal Pellet 500
  • Regal Pellet 500 X

Jesteś fanem ekonomicznych oraz ekologicznych rozwiązań? Lubisz iść z duchem czasu? Preferujesz sprzęt, który niemal całą pracę wykona za Ciebie? Jeśli odpowiedziałeś na te pytania „tak”, grille na pellet od Broil King to z pewnością opcja warta rozważenia.