Blog
01.07.2022

Nowości w akcesoriach Broil King na sezon 2022/2023

 

 

 

Sezon grillowy w pełni! Słońce mocno świeci, zachęcając do rozpalenia grilla i wrzucenia czegoś na ruszt, a czas urlopów to idealny moment na spotkanie przy grillu. W tym sezonie Broil King przygotował szereg nowości – najwyższej jakości akcesoriów, dzięki którym Twoje grillowanie będzie jeszcze lepsze! 

Jakie nowości możesz dokupić w tym roku do swojego grilla?

Cztery akcesoria w ramach systemu DO MORE: Żeliwna plancha do grilla, Piec do pizzy do grilla, Żeliwna brytfanna z rusztem i Prostokątny kamień do pizzy oraz cztery dodatkowe: Skrobak do żeliwnej planchy, Praska do burgerów, Nóż do porcjowania i Stojak do pieczenia pośredniego. każde z nich to nowa nowość i w ogóle 

Żeliwna plancha do grilla

To świetnie wykonane akcesorium z wysokiej jakości żeliwa stosowanego do produkcji rusztów Broil King. Dzięki naturalnym właściwościom żeliwa do magazynowania ciepła, będzie bardzo dobrze rozprowadzać temperaturę na całej swojej powierzchni oraz przez długi czas pozostanie nagrzane. Co za tym idzie, przygotowywane potrawy będą równomiernie nagrzane, a ich smak – niezapomniany. Plancha pasuje do każdego grilla z serii Crown i Baron,  zajmuje dwie kratki rusztu i świetnie nada się do przygotowywania różnych małych porcji lub potraw, których nie sposób przygotować na ruszcie, jak na przykład placki ziemniaczane, jajka sadzone, drobne warzywa itp.

Jednocześnie akcesorium posiada wysokie krawędzie, dzięki którym nie ma ryzyka, że coś wypadnie lub wyleje się do misy piekarnika. Z przodu planchy znajduje się specjalne wgłębienie, do którego z łatwością odprowadzany jest tłuszcz z potraw, zarówno podczas przygotowywania posiłku, jak i czyszczenia. Do planchy pasuje również piec do pizzy do grilla, kolejna nowość wśród akcesoriów Broil King.

Skrobak do żeliwnej planchy

Akcesorium dedykowane do czyszczenia żeliwnej planchy. Idealne do czyszczenia tłuszczu lub usuwania przypalonych resztek w trakcie grillowania na przykład burgerów. Skrobak wykonano ze stali szlachetnej, a ostre krawędzie jego główki łatwo zbierają nadmiar tłuszczu i resztek z zagłębienia w planchy żeliwnej. Rękojeść skrobaka wygodnie leży w dłoni, a dzięki uchwytowi na końcu rękojeści można powiesić akcesorium na haczykach przy półkach bocznych, by zawsze mieć je pod ręką.

Piec do pizzy do grilla

Całe akcesorium to żeliwna pokrywa, która po rozgrzaniu idealnie sprawdza się w roli pieca do pizzy. Korzystając z właściwości żeliwa, równomiernie oddaje temperaturę, co pozwala dokładnie przypiec ciasto ze wszystkich stron. W efekcie pizza będzie idealnie wypieczona i chrupiąca, a w smaku nie będzie ustępować włoskiej pizzy.

Piec jest otwarty z tyłu, co pozwala na dodatkowo wykorzystać moc palnika rożna, kierując gorące powietrze do wnętrza akcesorium. W ten sposób można w razie potrzeby podbić temperaturę panującą w jego wnętrzu i zapewnić swoim potrawom dodatkowy poziom wypieczenia. Piec można używać w połączeniu z pozostałymi akcesoriami, jak płyty żeliwne czy planche do grillowania albo prostokątny kamień szamotowy do pizzy, dzięki czemu nie musisz używać go wyłącznie do przygotowywania pizzy.

Żeliwna brytfanna z rusztem

Specjalna brytfanna z pokrywą, wykonana z żeliwa, wyposażona w ruszt ze stali szlachetnej. Dzięki możliwości zamknięcia brytfanny, można skrócić czas przygotowywania potraw, ze względu na kumulację ciepła wewnątrz naczynia. Dodatkowo pokrywa zatrzymuje wilgoć wewnątrz, co sprawia, że potrawy pozostaną soczyste i aromatyczne. Bez problemu przyrządzisz w niej pieczeń, szarpaną wieprzowinę, żeberka, a nawet średniej wielkości mostek wołowy.

Ruszt ze stali szlachetnej unosi potrawę, przez co nie leży ona na dnie i nie gotuje się zamiast piec. W efekcie zapewnimy jej pyszną, chrupiącą skórkę. Pokrywę brytfanny można też z powodzeniem wykorzystać jako osobną brytfannę. Akcesorium pasuje do grilli z serii Crown i Baron w ramach systemu DO MORE i zajmuje miejsce dwóch modułów rusztów. 

Praska do burgerów

Praskę wykonano według innowacyjnego projektu, pozwalającego na przygotowanie burgerów o trzech różnych wielkościach odpowiadających wadze: 110g, 140g i 170g. Pokrywkę praski wyprofilowano tak, aby można było regulować grubość mięsa, w zależności od ochoty. Dzięki temu przygotujesz zarówno cienkie kotlety na smash burgera jak i klasyczne, grube burgery. Wgłębienie w pokrywce praski pozwala precyzyjnie docisnąć mięso, aby nie wybrzuszało się w trakcie grillowania, tylko pozostało płaskie. Akcesorium można bez problemu myć w zmywarce

Prostokątny kamień do pizzy

Dwustronny kamień szamotowy, który idealnie nadaje się pod pizzę. Pochłania wilgoć z ciasta, czyniąc je tak chrupkim, jak we włoskiej pizzy z pieca kamiennego. Jednocześnie szybko pobiera ciepło i zatrzymuje je w sobie, co pozwala szybko upiec pizzę w zaledwie kilka minut. Kamień można używać w ramach systemu DO MORE – zajmuje dwie kratki rusztu w grillach z serii Baron i Crown. Można bez problemu używać go razem z piecem do pizzy.

Dzięki sporym rozmiarom ciasto wypiecze się równomiernie na całej powierzchni, a ścięte rogi kamienia ułatwiają cyrkulację powietrza wewnątrz piekarnika. Warto jednak pamiętać, by nie zakrywać całej powierzchni piekarnika dwoma kamieniami. Z kolei aby przyrządzić pizzę, wystarczy włożyć kamień do grilla, a następnie rozgrzać piekarnik do 300°C350°C. Kiedy kamień się nagrzeje, wystarczy położyć na nim ciasto i zamknąć pokrywę, a pizza będzie gotowa w ciągu pięciu minut! 

Nóż do porcjowania

Nóż do porcjowania ma za zadanie ułatwić krojenie mięsa, niezależnie od stopnia wysmażenia, aby wygodnie i dokładnie porcjować potrawy. Ostrze wykonano ze stali szlachetnej na całej długości wynoszącej 29 cm, co zapewnia doskonałą trwałość i odporność na korozję. Rękojeść wygodnie leży w dłoni, a ergonomiczny kształt zapewnia pewny chwyt podczas krojenia. Nóż świetnie nada się do porcjowania pieczeni, schabu, żeberek, mostka czy nawet boczku.

Stojak do pieczenia pośredniego

Stojak wykonany w całości ze stali szlachetnej do pieczenia pośredniego świetnie nada się do podudzi, skrzydełek, czy pokrojonych żeberek. Jego nóżki zaprojektowano tak, by pasowały do stożkowych prętów rusztu i pozwalały na stabilne ustawienie stojaka. Można wykorzystać go również w połączeniu z brytfanną ze stali szlachetnej Broil King, by np. podwędzać potrawy albo nasączyć je aromatem płynów z brytfanki. Sam stojak posiada dwa piętra, co pozwoli efektywnie wykorzystać jego powierzchnię bez zajmowania całego rusztu.