Blog
23.02.2020

Hurom H100S – wyciskarka o bogatym wnętrzu

 

Zdrowa, pyszne, błyskawiczne i o idealnie aksamitnej konsystencji – tak w kilku słowach można opisać soki, które uzyskamy dzięki wolnoobrotowej wyciskarce Hurom H100S – perełce wśród tego typu sprzętu od wieloletniego producenta premium. Unikalny design, wiele nowoczesnych rozwiązań technologicznych, a to wszystko w aż trzech klasycznych wersjach. Dopasuj wyciskarkę do swojej kuchni i zobacz, jak jej wyjątkowe wnętrze odmieni całe wnętrze! Dziś przychodzimy z recenzją jednego z najlepszych modeli wyciskarek tej klasy na rynku. Czym niezwykłym wyróżnia się Hurom H100S z serii EASY?

Zajrzyjmy do środka – czyli bogate wnętrze wyciskarki wolnoobrotowej H100S

Pierwsze i najważniejsze – wyciskanie wolnoobrotowe. Dzięki technologii powolnego miażdżenia owoce oraz warzywa, które lądują w naszym soku, nie tracą żadnych wartości odżywczych. Tak uzyskany napój zachowa większość witamin i minerałów i nie będzie się utleniał. Wszystko to dzięki nowoczesnemu wałkowi typu ślimakowego. W połączeniu z naprawdę wolnymi obrotami uzyskujemy dzięki Hurom H100S efekt identyczny co przy wyciskaniu ręcznym. Przy dużo mniejszym wysiłku, znacznie szybszej pracy i naprawdę czystej kuchni. To jednak nie koniec jej zalet. To, co wyróżnia ten model od innych wyciskarek wolnoobrotowych, to szereg innych rozwiązań, które po prostu ułatwiają życie. Filtry bez metalowego sita nie przepuszczają nawet najmniejszych cząstek owoców. Testowaliśmy drobne jagody, borówki oraz twarde gatunki jabłek. Konsystencja zawsze była idealna!

Bardzo łatwe i szybkie czyszczenie wyciskarki wolnoobrotowej

Producent wyciskarki chwali sobie kilka rozwiązań konstrukcyjnych, które mają ułatwić nam zachowanie czystości nie tylko samego sprzętu, ale też przestrzeni roboczej wokół. Co więcej, obiecuje też szybkie mycie oraz suszenie wyciskarki. I tak w rzeczywistości jest. Hurom H100S uzbrojona została w wygodną misę ze specjalnie zaprojektowanym dnem bez żadnych szczelin czy zagłębień. Niepotrzebna pulpa nie zbiera się w żadnych zakamarkach, a samą misę wystarczy jedynie przepłukać bez szorowania. Podobną funkcjonalność ma zresztą inny element wyciskarki – silikonowa uszczelka, starannie dopasowana do wałka ślimakowego. Uszczelka całkiem skutecznie zapobiega gromadzeniu się pulpy pod wałkiem, znacznie przyspieszając czyszczenie w tych szczególnie trudno dostępnych (w przypadku innych modeli) miejscach. Żeby tego było mało, wyciskarka do soków Hurom H100S to jedynie pięć części do mycia: misa, komora wsadowa, wałek oraz dwa filtry.

Demontaż wyciskarki do soku Hurom H100S? Wystarczy intuicja

Tym, co zdecydowanie wyróżnia ten model wyciskarki wolnoobrotowej spośród innych podobnej klasy, jest błyskawiczny montaż i demontaż elementów. Wszystko odbywa się całkowicie intuicyjnie – możemy pożegnać się z kilkugodzinnym studiowaniem dołączonej instrukcji. Producent obiecuje rozłożenie jej w ciągu pięciu sekund i faktycznie tyle to trwa. Proces został sprowadzony do minimum.

Wygodna podwójna komora wsadowa

To, za co pokochaliśmy wyciskarkę wolnoobrotową Hurom H100S to przede wszystkim dwa otwory wsadowe. Otwór górny pozwala nam wkładać do środka nawet duże i długie kawałki warzyw oraz owoców bez konieczności ich krojenia. To doskonały sposób na szybkie przyrządzenie pysznego soku z selera, jabłek czy marchewki w całości. Druga komora jest dostosowana do wrzucania drobnych owoców o okrągłych kształtach: winogron, jagód czy borówek. Taka budowa wyciskarki znacznie przyspiesza sam proces przygotowawczy i pozwala zachować czystość w kuchni.

Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom H100S – do czego się sprawdzi?

Jeśli szukasz wyciskarki, która potrafi coś więcej niż tylko soki, zdecydowanie powinieneś poznać ten model. Wolnoobrotowa wyciskarka Hurom H100S została wyposażona w aż trzy wygodne filtry. Filtr do soków klarownych dzięki niewielkim szczelinom pozwala nam wyczarować bardzo rzadkie soki bez zbędnej pulpy. Filtr do soków gęstych sprawdzi się w przygotowaniu gęstych soczków dla dzieci, na przykład z marchewek. Z kolei dołączona do zestawu przystawka do lodów to prawdziwa gratka dla fanów domowych lodów wykonanych z zamrożonych owoców. Takie lody są nie tylko pyszne, ale i zdrowe – zrobione wyłącznie ze składników wybranych przez nas samych.

Co znajdziemy zestawie z wyciskarką wolnoobrotową do soków Hurom H100S?

Otwierając pudełko z nową wyciskarką wolnoobrotową Hurom H100S, możemy spodziewać się kilku elementów, które ułatwiają codzienną pracę. Poza samą wyciskarką w zestawie są trzy filtry, popychacz, wygodna szczotka do czyszczenia oraz książka z przepisami na pyszne, zdrowe soki. Producent naprawdę zadbał o to, by czas spędzony przy tworzeniu napojów był prawdziwą przyjemnością.

Kilka słów o wyglądzie wyciskarki wolnoobrotowej Hurom

Ten model wyróżnia się naprawdę estetycznym wyglądem. Nic dziwnego – wyciskarki Hurom od lat otrzymują prestiżowe nagrody właśnie za design swoich produktów. Hurom H100S jest smukła i cechuje się ultranowoczesnym sznytem. To jak skok w przyszłość! Trzy wersje kolorystyczne w klasycznych barwach (ognista czerwień, czarna perła oraz kość słoniowa) sprawiają, że dopasujemy je do estetyki naszej kuchni bez najmniejszego problemu. Jest naprawdę prawdziwą ozdobą, która przyciąga wzrok gości. Korzystanie z niej to przyjemność – zarówno dla amatorów wyciskania soków, jak i doświadczonych w boju specjalistów. Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom H100S to istna perełka w swojej klasie. Musimy przyznać, że producent dowiózł naprawdę wszystko, co obiecał. Wygodna obsługa, szybkie mycie, różnorodność zastosowań i atrakcyjny wygląd czynią z niej model, który ciężko przebić w tym przedziale cenowym.