Blog
03.03.2022

Zestaw do Pizzy Premium od Broil King – czemu warto robić pizzę na grillu

 

Pizza to ulubione danie wielu rodzin. Niewiele osób jednak wie, że można ją przygotować na grillu gazowym. Jak to zrobić??

Początkowo pizza była pieczona w piecu, później przyszedł czas na piekarniki, a każdy przy jakiejś okazji widział, jak to się robi w pizzerii. Nie każdy jednak wie, że grill gazowy również nadaje się do przyrządzania pizzy! Dzięki zamykanej pokrywie grill działa podobnie jak klasyczny piekarnik. Przygotowanie pizzy jest bardzo proste! Akcesoria Broil King takie jak kamienie do pizzy o różnych średnicach oraz łopatki do pizzy znacznie umilają cały proces przyrządzania pizzy. Oprócz pizzy na kamieniach szamotowych można również upiec bułki hamburgerowe, różnego rodzaju chleby i ciasteczka! Wystarczy użyć do tego specjalnych akcesoriów, takich jak kamienie szamotowe czy kamienie do pizzy. A dla tych, którzy lubią pizzę, polecamy Zestaw do pizzy z łopatą Broil King.

Jak piec pizzę na grillu gazowym? Co jest ważne podczas pieczenia pizzy na grillu?

  • Temperatura grilla

Temperatura grilla gazowego powinna wynosić około 300–350°C. Jeśli chcemy osiągnąć lepsze rezultaty, powinniśmy ustawić wszystkie palniki na max, a gdy grill nagrzeje się do 350°C, można delikatnie zmniejszyć temperaturę. Mimo to, najważniejszym jest, aby kamień szamotowy nagrzał się w pełni, gdyż tylko w ten sposób mamy pewność, że nasza pizza będzie właściwie wypieczona.

  • Kamienie do pizzy

Najważniejszym elementem naszego wyposażenia do robienia pizzy będą kamienie szamotowe (inaczej kamienie do pizzy). Są one wykonane z materiałów ceramicznych o doskonałych właściwościach oddawania ciepła, dzięki czemu pochłaniają nadmiar wilgoci z ciasta, co pozwala nam uzyskać złocistobrązowy spód skórki z charakterystycznymi pęcherzykami i dziurkami typowymi dla włoskiej pizzy!

  • Ciasto na pizzę – można kupić gotowe lub zagnieść samemu w domu – przede wszystkim potrzebna mąka, woda, drożdże i sól.
  • Sos do pizzy – sos pomidorowy, zioła włoskie (lub ulubione przyprawy) i oliwa z oliwek.
  • Dodatki do pizzy – możemy użyć dowolnych składników, które lubimy, na przykład: pieczarki, papryka, szynka, boczek. Jeśli chodzi o wybór sera, podczas pieczenia pizzy w domu zawsze dobrze sprawdzi się ser mozzarella, ponieważ nie przypala się on tak bardzo jak inne twarde sery i zachowuje swoją miękką konsystencję nawet po upieczeniu.

Zestaw do pizzy z łopatą Broil King

Pizza to najpopularniejsze danie we Włoszech i na całym świecie. Istnieje wiele różnych przepisów, które zawierają wiele składników, ale jedna rzecz pozostaje niezmienna – podstawa do pizzy.

Aby zrobić prawdziwą włoską pizzę z chrupiącym cienkim ciastem, potrzebujemy specjalnego kamienia, który może osiągnąć wysoką temperaturę do 300°C. Dlatego oferujemy zestaw do pizzy z łopatką od Broil King, w skład którego wchodzą:

  • Kamień do pizzy wykonany z szamotu – posiada doskonałą przewodność cieplną i długo utrzymuje wysoką temperaturę. Materiał ceramiczny nie wchłania wody i nie pozostawia szkodliwych osadów, dzięki czemu kamień do pizzy jest odporny na pękanie i wypaczanie. Idealne kamienie do grilli Broil King to Kamień do pizzy GrillPro 33 cm oraz Kamień do grillowania Broil King 38 cm. Dzięki takim rozmiarom kamienie te mogą być używane zarówno w grillach, jak i w piekarnikach.

  • Łopatka do pizzy – niezastąpione narzędzie podczas przygotowywania pizzy na grillu. Dzięki jej nieprzywierającej powłoce łatwo będzie przenieść ciasto na kamień do pizzy bez przywierania do niego. Oprócz łopatki z zestawu można zainteresować się także stalową łopatą do pizzy Broil King. Dodatkowo możesz spróbować umieścić kamień do pizzy w grillu razem z łopatką, dzięki czemu wytworzysz dodatkową warstwę izolacyjną między ciepłem rusztu a kamieniem, co przełoży się na jeszcze lepszy smak pizzy!

  • Stalowa podstawka – praktyczne akcesorium, które znacznie ułatwia korzystanie z kamienia do pizzy. Wbudowane uchwyty ze stali szlachetnej wraz z metalowym gniazdem zapobiegają zsunięciu się pizzy z kamienia, bardzo ułatwiając jego obsługę.

Grill gazowy i kamień szamotowy – idealny duet dla smakoszy

Kiedy myślimy o grillu gazowym, pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy, jest prawdopodobnie obraz grillowanego mięsa. W rzeczywistości, to urządzenie do grillowania jest czymś więcej niż tylko grillem. Jeśli chcemy zaskoczyć swoją rodzinę i przyjaciół czymś nowym, należy rozważyć przygotowanie pysznej pizzy na grillu.

Grill gazowy jest niezwykle wielofunkcyjnym urządzeniem. Jeśli już znudziło nam się przygotowywanie grillowanych mięs i warzyw, warto pokusić się o coś nowego! Większość z nas kocha pizzę, dlaczego by nie spróbować przyrządzić jej na grillu? Każdy smakosz będzie zachwycony niesamowitym smakiem ciasta wypieczonego na kamieniu szamotowym. Taki kamień może się nam przydać nie tylko do pieczenia pizzy. Możemy go wykorzystać do pieczenie bułek, chleba, ciastek i wielu innych smakołyków.