Blog
30.06.2020

Termometry Meater – rewolucja wśród termometrów grillowych

 

Na rynku akcesoriów grillowych nie trudno znaleźć całą masę przeróżnych termometrów z ciekawymi funkcjami – mniej lub bardziej przydającymi się podczas grillowania. Jeśli nie wystarcza nam zamontowany w pokrywie grilla podstawowy termometr informujący o temperaturze panującej w środku piekarnika, możemy zaopatrzyć się w termometr z dwoma sondami (61935)inteligentny termometr GrillEye (GE0001) czy termometr do błyskawicznego pomiaru temperatury (61825). Trudno jednak znaleźć urządzenia w pełni bezprzewodowe i posiadające tak wiele nowoczesnych funkcji jak termometry Meater oraz Meater+.

termometr grillowy i aplikacja Meater

Termometry do grilla Meater to nowoczesne, innowacyjne i w pełni bezprzewodowe urządzenia do precyzyjnego pomiaru temperatury panującej w piekarniku grilla, na rusztach, w wędzarni, bądź bezpośrednio w grillowanym mięsie. Termometr Meater łączy się za pomocą komunikacji bezprzewodowej Bluetooth ze smartfonem z systemem Android (w wersji 5.0 lub nowszej) lub iOS (w wersji 9.0 lub nowszej), na który należy pobrać bezpłatną aplikację do zarządzania termometrem. Aplikacja jest bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze oraz daje możliwość ustawienia języka polskiego. Przeprowadzi Cię ona krok po kroku przez cały proces grillowania. Jedyne co musisz zrobić to wybrać rodzaj grillowanego mięsa oraz stopień jego wysmażenia, a następnie zostaniesz poinformowany o czasie potrzebnym do przyrządzenia gotowej potrawy. Oprócz tej oczywistej funkcji, aplikacja daje również możliwość między innymi ustawienia powiadomień, sprawdzenia historii z poprzednich sesji grillowań, zapisania swoich ulubionych dań z opcją łatwego ich powtórzenia czy analizowania wielu statystyk i wykresów powstających podczas użytkowania termometru i przydających się na przyszłość.

aplikacja meater

Nie musisz martwić się o utrzymanie termometru i sond w czystości. Całość bez problemu można myć pod bieżącą wodą, dzięki odporności termometru na zachlapania. Meatery domyślnie wyposażone są w jedną sondę, ale potrafią obsługiwać aż do czterech sond jednocześnie, co daje naprawdę wiele możliwości w kwestii zarządzania temperaturą podczas grillowania. Pojedyncza sonda termometru posiada dwa czujniki monitorujące temperaturę wewnątrz samej potrawy oraz w jej otoczeniu na zewnątrz. Są niesłychanie precyzyjne, gdyż ich dokładność wynosi aż +/- 0,5°C. Sondy wykonane są ze stali nierdzewnej i są w pełni wodoodporne. Ich maksymalna temperatura wewnętrzna to 100°C, a temperatura otoczenia to 275°C. Mają 130 mm długości i 6 mm średnicy.

termometr grillowy Meater

Termometry Meater można kupić w dwóch wersjach – podstawowej oraz Meater+. Różnią się one głównie zasięgiem działania, który w wersji Meater+ wynosi aż 50 metrów! Tak duży zasięg jest prawie niespotykany w żadnych innych termometrach bezprzewodowych i zapewni on wyjątkową wygodę użytkowania podczas grillowania. Odpręż się przy stole wraz z rodziną czy gośćmi, jednocześnie nietracąc kontroli nad temperaturą grilla i potraw! Ogromny zasięg działania termometru bezprzewodowego ma swoje zastosowanie na przykład podczas grillowania na grillu węglowym lub podczas wędzenia, gdy niekoniecznie chcemy znajdować się w pobliżu urządzenia przez cały proces grillowania czy wędzenia.

termometr grillowy Meater idealny do pomiaru temperatury mięs

Termometr grillowy, to bez wątpienia jedno z najważniejszych akcesoriów grillowych, będące absolutnym niezbędnikiem dla każdego miłośnika grillowania, któremu zależy na idealnie przyrządzonych potrawach. Kontrola temperatury podczas grillowania, zarówno na grillach gazowych, jak i węglowych, a także podczas wędzenia jest kluczową czynnością, której warto poświęcić sporo uwagi. Termometry Meater oraz Meater+ to rewolucyjne urządzenia, które swoją niebywałą funkcjonalnością zaskoczą nawet najbardziej doświadczonych mistrzów grilla. Początkujący amatorzy grillowania nie mają się jednak czego obawiać – ogrom funkcji termometrów Meater nie przytłoczy ich swoimi możliwościami, z uwagi na intuicyjny interfejs i prostą obsługę urządzenia z poziomu aplikacji mobilnej. Termometry Meater to profesjonalne urządzenia, które spełnią wymagania każdego użytkownika grilla.

termometr grillowy Meater w drewnianym opakowaniu