Blog
27.06.2022

Przygotuj wyśmienitą pizzę z piecem do pizzy Broil King!

 

W tym sezonie pojawiły się nowe produkty marki Broil King, pozwalające na jeszcze więcej eksperymentów przy grillu. Spośród nich warto zwrócić na wyjątkowy piec do pizzy do grilla. Jeśli nigdy jeszcze nie próbowałeś pizzy z grilla, albo szukasz sposobu, by była ona jeszcze lepsza, to akcesorium jest właśnie dla Ciebie.

Piec do pizzy – Wyjątkowe akcesorium do Twojego grilla

Kluczowym elementem, poza ciastem i składnikami, w trakcie przygotowywania pizzy jest temperatura, w jakiej będziemy wypiekać ciasto. Klasyczną, włoską pizzę piecze się w specjalnych kamiennych piecach opalanych drewnem, co nadaje jej wyśmienity smak i aromat oraz czyni je delikatnym, a przy tym idealnie wypieczonym. Te piece rozgrzewają się nawet do 500°C, czego niestety nie da się osiągnąć w warunkach domowych. Tymczasem minimalna temperatura potrzebna do właściwego wypieczenia pizzy to 300°C. Najczęściej spotykane piekarniki domowe są w stanie osiągnąć maksymalnie 250°C, góra 270°C, i chociaż da się w nich upiec pizzę, to jednak w smaku nie będzie przypominać tej włoskiej, czy choćby z profesjonalnej pizzerii. Natomiast grill pozwala przeskoczyć to ograniczenie.

Na grillu spokojnie osiągniesz temperaturę od 300°C do 350°C, a korzystając dodatkowo z kamienia szamotowego, przygotujesz pizzę porównywalną z włoskimi. Dotychczas w swojej ofercie Broil King posiadał jedynie kilka rodzajów kamieni szamotowych, ale w tym sezonie oferuje nowość – specjalny piec do pizzy do grilla.

Całe akcesorium to żeliwna pokrywa, którą kładzie się na prostokątny kamień szamotowy albo płytę czy planchę żeliwną, by po rozgrzaniu ogrzała równomiernie ciasto.

Dlaczego żeliwo?

Ze względu na jego właściwości do magazynowania ciepła. Żeliwo nagrzewa się równomiernie na całej swojej powierzchni, a następnie skumulowaną temperaturę oddaje przez długi czas do potraw. Stanowi najlepsze rozwiązanie, jeśli zależy nam na naprawdę dobrze przygotowanych potrawach, które przez długi czas pozostaną ciepłe. W piecu do pizzy do grilla marki Broil King efekt jest taki sam, przez co pizza będzie idealnie wypieczona, nawet od góry. Całe akcesorium zaprojektowano tak, by było otwarte z przodu i z tyłu. W efekcie możesz wykorzystać w pełni moc palnika do rożna, a co za tym idzie, jeszcze bardziej podnieść temperaturę pieczenia.

Piec do pizzy Broil King – wysoka jakość i kompatybilność

Piec do pizzy do grilla Broil King, jak wiele topowych akcesoriów tego producenta przygotowano z myślą o serii DO MORE. Dzięki temu bez większych problemów skorzystasz z niego w grillach z serii Crown, Baron, Regal i Imperial. Akcesorium wykonano z ciężkiego, grubego żeliwa pokrytego trwałym, matowym wykończeniem, by magazynowało jak najwięcej ciepła. 

Ponieważ piec należy do serii DO MORE, można z niego korzystać w połączeniu z innymi dodatkami tej serii. Szczególnie skutecznie sprawdzi się z tymi, zajmującymi dwie kratki rusztu: prostokątnym kamieniem do pizzy, planchą czy płytą żeliwną. Dzięki temu nie musisz używać go wyłącznie do przygotowywania pizzy. Z powodzeniem przyrządzisz choćby ryby, warzywa albo placki ziemniaczane. W przypadku wszelkiego typu placków, przypieczesz je także od góry, niekiedy bez potrzeby przewracania na drugą stronę. W tym, do czego jeszcze wykorzystasz piec do pizzy Broil King, ogranicza Cię jedynie wyobraźnia!