Blog
28.02.2021

Nowości Broil King w 2021 – nowe grille gazowe i akcesoria grillowe

 

 

Tej wiosny pojawiło się sporo nowości ze świata grilli ogrodowych Broil King. Jak co roku, wytrawny producent grilli gazowych nie pozwala o sobie zapomnieć i zachęca nas czymś nowym. Do grona rodziny Broil King dołączyły dwa modele grilli gazowych dla osób, które cenią sobie mniejsze gabaryty grilla. Wszystkich miłośników marki czeka spore zaskoczenie, jeśli zapoznają się z ulepszoną serią Baron, w której przemyślana konstrukcja oraz design zadziwią niejednego fana marki. Przeczytaj artykuł, a dowiesz się jakie nowe grille gazowe i akcesoria grillowe zawitały przed sezonem zakupowym.

Grill ogrodowy Broil King BK 310

Grill gazowy Broil King BK 310 to najmniejszy oraz najtańszy Broil King. Posiada prawie wszystkie cechy grilla Gem 310 – jedyną różnicą jest brak płaszcza ze stali nierdzewnej na piekarniku oraz standardowe aromatyzery, które zostały zastąpione szynami aromatyzującymi. Grill gazowy wyposażony jest w 3 palniki tubowe, które podgrzewają solidne ruszty żeliwne znajdujące się na powierzchni 53 x 34 cm. Ten model Grilla Broil King to idealne rozwiązanie dla rodziny 3-osobowej, która nie posiada większego ogródka, a również chciałaby zmieścić grilla na małym tarasie.

Grill gazowy Broil King BK 310
Grill gazowy Broil King BK 310

Grill gazowy  do ogrodu i na taras – Broil King Baron 320

Do grona topowej serii grilli do ogrodu powrócił grill gazowy Broil King Baron 320. Grill w wersji o powierzchni grillowej 48 x 44 cm mimo mniejszych gabarytów mieści wszystkie dedykowane akcesoria DO MORE. Broil King Baron 320 w ulepszonej formie – lepsza konstrukcja grilla gazowego oraz doskonały design to idealne rozwiązanie dla fanów serii, którym zależy na mniejszym rozmiarze. Powrót klasy w ulepszonej formie!

Grill gazowy Broil King Baron 320
Grill gazowy Broil King Baron 320

Nowa odsłona serii grilli gazowych Broil King Baron

Producent grilli ogrodowych stanął na wysokości zadania, czyniąc doskonałe jeszcze bardziej udoskonalonym! Nowy grill gazowy do ogrodu Baron 2021, to wiele znaczących modyfikacji.

  • piekarnik grilla ogrodowego stał się bardziej jednolity – gruba forma odlewu aluminium w misy piekarnika jest bardzo szczelna
  • system ociekowy tłuszczu został zastąpiony większą miską ociekową, którą bezproblemowo wyciągamy z frontowej pozycji grilla
  • grubsze ruszty żeliwne z połyskową emalią porcelanową
  • okablowanie elektryczne schowane pod blachą maskującą
  • podświetlane pokrętła – identycznie jak w grillach gazowych z serii Regal i wyżej
  • zmodyfikowany system wsporników do półek bocznych
  • solidna podstawa grilla gazowego wykończona stalową krawędzią

To kilka z wielu ulepszeń, które pojawiły się w grillach gazowych Broil King Baron. W tym roku prosto z Kanady przypłynęło także sporo akcesoriów. Przekonaj się, które przypadną Ci do gustu i sprawdzą się przy twoim grillu.

Płyta żeliwna na kuchenkę boczną grilla gazowego Broil King

Tym razem płyta żeliwna na kuchenkę boczną? Czemu nie? Pomyśl o możliwościach, jakie otwiera przed tobą takie rozwiązanie. Masz ochotę na burger Drwala? Na płycie przygotujesz jajko sadzone, idealnie spieczony bekon, a na tradycyjnych rusztach usmażysz burgery. Teraz kuchenkę wykorzystasz jako Twoją ulubioną powierzchnię grzewczą do zadań specjalnych.

Płyta żeliwna na kuchenkę boczną
Płyta żeliwna na kuchenkę boczną

Szczotka Broil King do rusztów Heavy Duty z włosiem z palmy

Heavy Duty dało się poznać jako zdecydowanie jedna z najlepszych szczotek Broil King. Teraz możesz ją dostać również w nowej wersji wyposażonej we włosie z palmy, które jest znacznie delikatniejsze dla rusztów – zwłaszcza żeliwnych pokrytych warstwą emalii porcelanowej. Ponadto pojedyncze odpadające włoski w całości spalą się w grillu gazowym, nie pozostawiając żadnych zanieczyszczeń.

Szczotka do rusztów Heavy Duty z włosiem z palmy
Szczotka do rusztów Heavy Duty z włosiem z palmy

Wymienne głowice szczotek do grilla ogrodowego Broil King z włosiem z palmy

Z myślą o jednej z najpopularniejszych szczotek do grilla Broil King przygotował w swojej ofercie zestaw trzech wymiennych głowic z włosiem z palmy dla szczotki Baron. To niezwykle wygodne rozwiązanie pozwalające na prostą wymianę samej główki szczotki po jej zużyciu bez konieczności kupowania nowej szczotki do czyszczenia grilla.

Wymienne głowice szczotki Baron
Wymienne głowice szczotki Baron

Kosz Broil King do rożna

Wielu właścicieli grillów gazowych z rożnem wyczekiwało tego dodatku. Broil King w 2021 roku wprowadza do swojej ofertyakcesoriów grillowych kosz do rożna, który jeszcze bardziej zwiększy funkcjonalność tego elementu grilla. W koszu do rożna możesz z łatwością grillować warzywa, oszczędzając miejsce na ruszcie. Perforowana powierzchnia kosza sprawia, że potrawy do niego nie przywierają, a górną jego część możesz odpiąć.

Kosz do rożna
Kosz do rożna

Deska Broil King do krojenia Imperial

Broil King rozszerza swoją ofertę akcesoriów grillowych o kolejną deskę do krojenia. Deska Imperial o dużej powierzchni jest wykonana w całości z odpornego na ścieranie drewna bambusowego. Przy krawędziach deski znajdują się wgłębienia na soki wypływające z potraw podczas ich krojenia. Druga strona deski jest całkowicie płaska, dzięki czemu świetnie nadaje się do serwowania na niej potraw gościom.

Deska do krojenia Imperial
Deska do krojenia Imperial

Deska do krojenia Broil King Baron

Baron to nieco mniejszy odpowiednik deski do krojenia Imperial, który także jest wykonany w całości z wytrzymałego i odpornego drewna bambusowego. Deska do krojenia Broil King Baron jest nie tylko mniejsza, ale została także pozbawiona większego wgłębienia na soki z jednej strony.

Deska do krojenia Baron
Deska do krojenia Baron

Lampka do rusztów LED

Nowa wersja lampki LED mocowanej na uchwycie pokrywy jest montowana na stałe dzięki śrubom. Lampkę można łatwo odczepić dzięki prowadnicy znajdującej się na uchwycie. W każdej chwili możesz jednym ruchem odpiąć lampkę i jeszcze bliżej oświetlić sobie wybrany obszar grilla.

Lampka do rusztów LED
Lampka do rusztów LED

Skrzynka wędzarnicza Broli King na pellet

Kolejna skrzynka wędzarnicza w ofercie Broil King – tym razem przeznaczona do aromatyzowania potraw na grillu gazowym przy pomocy pelletu spożywczego. Skrzynka na pellet Broil King jest nieco mniejsza od pozostałych, ale jest także najtańsza. Została zaprojektowana tak, aby idealnie dopasować się do aromatyzerów, oszczędzając tym samym cenne miejsce na ruszcie. Dodatkowo skrzynkę łatwo włożyć i wyjąć dzięki uchwytowi wielofunkcyjnemu.

Skrzynka wędzarnicza na pellet
Skrzynka wędzarnicza na pellet

Zestaw rożna do grilli ogrodowych Broil King na pellet

Podobnie jak ma to miejsce w przypadku grillów gazowych, mając grilla na pellet w podstawowej wersji, możesz rozszerzyć jego funkcjonalność, dokupując zestaw rożna obrotowego. Zestaw składa się z pręta rożna, solidnych stalowych kolców, przeciwwagi oraz silnika elektrycznego. Rożen obrotowy w grillu na pellet to niepowtarzalny smak i aromaty idealnie wypieczonego mięsa bez ryzyka przypalenia.

Zestaw rożna do grilli na pellet
Zestaw rożna do grilli na pellet

Silikonowe maty Broil King Regal i Crown

Prócz standardowej i uniwersalnej maty na półki boczne, od 2021 roku w ofercie Broil King znajdziesz dwie maty stworzone z myślą o grillach na pellet Regal i Crown. Maty różnych rozmiarów idealnie dopasowano do tych konkretnych modeli, ale możesz bez przeszkód wykorzystać je na półkach bocznych grillów gazowych. Zadaniem maty jest ochrona powierzchni grilla przed porysowaniami i zabrudzeniami. Na macie możesz odłożyć gorące garnki, woki czy rozgrzane narzędzia. Wbudowane magnesy zapobiegną przesuwaniu się mat na półkach.

Silikonowa mata Crown
Silikonowa mata Crown

Pojemnik na pellet do grilli Broil King

Przechowywanie dużych i nieporęcznych worków z pelletem może być problematyczne. Na szczęście Broil King dodaje do swojej oferty pojemnik na pellet, do którego wsypiesz cały 9-kilogramowy worek pelletu spożywczego Broil King. Pojemnik ma składaną dyszę, dzięki której z łatwością wsypiesz odpowiednią ilość pelletu do zbiornika.

Pojemnik na pellet
Pojemnik na pellet

Zestaw wsporników mocowania palnika na podczerwień w grillach ogrodowych Broil King

Właściciele grillów gazowych Broil King z serii Baron, Regal czy Imperial mieli już okazję poznać niezwykłe właściwości palnika na podczerwień w półce bocznej. Od teraz dzięki zestawowi specjalnych wsporników palnik podczerwony zamontujesz nawet w grillach Broil King z serii Royal, Monarch, Signet i Sovereign!

Zestaw wsporników do mocowania palnika na podczerwień
Zestaw wsporników do mocowania palnika na podczerwień

Siatka do palnika na podczerwień

Siatka wykonana w całości ze stali szlachetnej jest niezwykle odporna na bardzo wysokie temperatury, które potrafi osiągnąć palnik na podczerwień. Ponadto nie uszkodzą jej w żaden sposób sole i tłuszcze znajdujące się w grillowanych potrawach. Siatka stanowi niedrogi, ale wytrzymały element zamienny do palnika bocznego na podczerwień.

Siatka do palnika na podczerwień
Siatka do palnika na podczerwień

Tacki ociekowe na tłuszcz Broil King Baron

Tacki ociekowe lepiej dopasowano do nowej wersji grillów gazowych Baron dostępnej od 2021 roku. Teraz są jeszcze łatwiejsze do wyjęcia i włożenia. W zestawie znajdziesz trzy sztuki aluminiowych tacek ociekowych na tłuszcz, które niezwykle ułatwią cały proces czyszczenia grilla po udanym grillowaniu.

Tacki na tłuszcz Baron
Tacki na tłuszcz Baron

Aluminiowe wkładki do grilli na pellet Broil King

Broil King wprowadził do swojej oferty wkładki aluminiowe, których zadaniem w grillach na pellet jest zabezpieczenie rynny przed nadmiarem skapującego tłuszczu, marynat i soków z potraw. Dzięki temu rzadziej będziesz zmuszony do czyszczenia systemu odprowadzającego tłuszcz w swoim grillu na pellet Broil King. W zestawie znajduje się 6 sztuk wkładek.

Aluminiowe wkładki do grilli na pellet
Aluminiowe wkładki do grilli na pellet

 

Jak więc widać, Broil King w 2021 roku postanowił położyć nacisk na ubiegłoroczną nowość, czyli grille na pellet, choć nie zapomniał oczywiście o nadal najpopularniejszych grillach gazowych. Zupełnie nowa wersja bestsellerowej serii Broil King Baron została wzbogacona o liczne dodatki i funkcje, które jeszcze bardziej ułatwią procesy grillowania i czyszczenia grilla, a także uprzyjemnią czas spędzany w ogrodzie. Właścicieli grilli na pellet ucieszy kilka akcesoriów zwiększających możliwości ich Regali i Crownów. Bogata oferta nowych akcesoriów i dodatków od Broil King na 2021 rok sprawi, że niemal każdy znajdzie tu coś dla siebie. Warto przejrzeć uaktualnioną ofertę grillów oraz akcesoriów do grillowania Broil King, by zaopatrzyć się w ciekawe nowości.