Blog
24.03.2023

Baron vs Regal – porównanie modeli grilli Broil King

 

 

Choć z pozoru są do siebie bardzo podobne i obie zostały wyposażone w legendarny system grillowania Performance Grilling Technology, to różni je kilka istotnych elementów. Jeśli Ty również stoisz właśnie przed wyborem tego idealnego grilla gazowego i wahasz się między modelem Broil King z serii Baron oraz Regal – ten artykuł jest dla Ciebie. Zebraliśmy tu wszystkie najważniejsze różnice między tymi dwiema seriami od kultowego kanadyjskiego producenta!

Stal wykorzystana do wykonania grilla

Mimo że wyglądają podobnie, to już wykorzystana do ich produkcji stal odróżnia serię Regal od serii Baron. Co prawda nie dostrzeżemy tego na pierwszy rzut oka, ale typ stali (określany jako AISI), jakim oznaczone są grille tych dwóch serii, jest nieco inny. Przy modelach z serii Regal Broil King zastosował nieco wyższą gatunkowo stal szlachetną AISI 304. Co ciekawe, to samo tworzywo znajdziemy także przy grillach gazowych z serii Imperial. Ten typ stali zapewnia większą odporność grilla na korozję – chociaż w przypadku serii Baron wciąż jest ona wysoka. Prawda jest bowiem taka, że na jaki grill od Broil King nie postawimy, mamy gwarancję, że sprzęt posłuży nam przez lata.

Wysokość piekarnika w grillu

Tę różnicę między modelami z serii Regal i Baron jesteśmy w stanie zauważyć samodzielnie. Piekarniki w grillach Regal są bowiem wyższe o 5 cm. Nie jest to bardzo dużo, ale już nawet taka różnica może wpłynąć na szybkość procesu grillowania oraz soczystość mięsa. Co więcej, piekarnik w modelach z serii Regal mają zawinięty do wewnątrz tył. Producent wprowadził to rozwiązanie, aby usprawnić obieg ciepła w piekarniku i zagwarantować lepsze wypieczenie potraw z każdej strony. Ta dodatkowa przestrzeń piekarnika daje jeszcze jeden praktyczny i dość oczywisty plus – pozwala umieszczać na górnym ruszcie więcej potraw. Z pewnością przypadnie do gustu osobom, które mają duże rodziny lub organizują częste przyjęcia pod chmurką dla wielu znajomych. Duży piekarnik w modelach z serii Regal pozwala na bezproblemowe upieczenie dużego indyka w całości lub sporego kawałka świniaka.

Wielkość rusztów

Zarówno grille z serii Regal, jak i z serii Baron są wyposażone w dwustronny ruszt żeliwny, który można ułożyć w pozycji rynienkowej lub stożkowej. Choć ruszty nie różnią się od siebie jakością wykonania czy użytymi materiałami, jednak na korzyść modeli Regal przemawia ich wielkość. Powierzchnia rusztów głównych jest bowiem o 11% większa od modeli Baron. Co to oznacza? Ruszty Regal są po prostu głębsze o 5 cm – ich szerokość jest natomiast identyczna w obydwu seriach.

Wymiary rusztów prezentują się następująco:

Regal 500: 49 cm x 81 cm

Baron 500: 44 cm x 81 cm

Regal 400: 49 cm x 65 cm

Baron 400: 44 cm x 65 cm

Przestrzeń robocza

Mimo że obie serie wyróżniają duże blaty robocze, to w przypadku modeli Regal przestrzeń ta jest aż o 53% większa od tej, jaką oferują grille Baron! Seria Baron oferuje nam blaty o łącznej powierzchni 321,5 cm² oraz dwa wygodne haczyki na akcesoria. Półki boczne z serii Regal dają nam łącznie aż 461,5 cm² i aż trzy haczyki umożliwiające odwieszenie na półkach 6 akcesoriów.

Gwarancja na grill

Przy grillach gazowych Regal marka Broil King oferuje nam nieco korzystniejsze warunki gwarancji na sprzęt. Jeśli zarejestrujesz swój grill (jest to opcja bezpłatna), to piekarnik zostanie objęty gwarancją na 25 lat, a wszystkie pozostałe elementy grilla na 15 lat. Z kolei seria Baron zapewnia okres gwarancyjny wynoszący 25 lat na piekarnik, a także 10 lat na palniki.

Znając różnice między modelami z tych serii, podęcie decyzji powinno być już proste. Jeśli wymagasz od sprzętu więcej, często organizujesz duże imprezy i po prostu potrzebujesz grilla gazowego o większej powierzchni roboczej – jeden z modeli z serii Regal to zdecydowanie opcja dla Ciebie. Jeżeli natomiast szukasz nieco mniejszego, ale wciąż dobrze wykonanego sprzętu dla siebie i najbliższych, grille Broil King z serii Baron będą strzałem w dziesiątkę.