• -1 800,00 zł
0 recenzji produktu

Grill gazowy Broil King Imperial 690 (z ekspozycji)

Broil King
Nr indeksowy:
Ostatnie sztuki w magazynie

Grill Imperial 690 to największy z modeli Broil King. Wyposażony jest w dwa oddzielne piekarniki. Główny oraz mniejszy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy przyrządzić jednocześnie więcej urozmaiconych potraw dla naszych gości. Aromatyzery systemu Flav-R-Wave doskonale się sprawdzają podczas grillowania, co sprawia że nasze potrawy mają doskonały smak oraz odpowiednią konsystencję. Temperatura w piekarniku rozprowadzana w naturalnym obiegu idealnie opieka potrawy z każdej strony. Zastosowanie palników Dual-Tube podgrzewa piekarnik do wysokich temperatur oraz równomiernie rozprowadza ciepło w środku piekarnika. W zestawie znajduje się również rożen niezastąpiony przy rodzinnych ucztach.

GRILL Z EKSPOZYCJI!

1 800,00 zł 17 999,00 zł
Cena brutto: 16 199,00 zł
Kup na RATY 0%

Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt


Dwa niezależne od siebie piekarniki oraz pokrywy komorowe

Zdecydowanie największą zaletą grilla gazowego Broil King Imperial 690 jest obecność dwóch całkowicie niezależnych od siebie komór piekarnika z oddzielnymi pokrywami. Grill gazowy z dwoma piekarnikami to rewelacyjne rozwiązanie podczas organizowania dużych przyjęć, na których część gości może mieć alergie na dane potrawy. Dwa piekarniki możesz także wykorzystać, gdy po prostu nie chcesz wymieszać ze sobą zupełnie różnych smaków. Pokrywy grilla gazowego Imperial 690 są wykonane z podwójnej warstwy stali z pustką powietrzną pomiędzy warstwami, która gwarantuje świetną izolację cieplną. Boki pokryw to gruby odlew aluminium. Tak solidna konstrukcja pozwala na udane grillowanie nawet w zimie.












Dwustronny ruszt z odlewu stali szlachetnej

Najwyższą jakość grillowania zapewni aż sześć masywnych kratek rusztów wykonanych z odlewu stali szlachetnej. Kratki rusztu wykonywane są ręcznie, a odlew stali jest niezwykle wytrzymałym i łatwym do czyszczenia materiałem. Ruszty z odlewu stali szlachetnej w grillach gazowych Broil King to najlepszy ruszty dostępne na rynku z uwagi na ich wyjątkową odporność na korozję oraz niezniszczalność. Jak na Broil King przystało, ruszty z odlewu stali szlachetnej również są dwustronne, co oznacza, że na jednej stronie nadasz swoim stekom klasycznego wzorku, a druga strona zgromadzi i odparuje część skapującego tłuszczu i innych soków z grillowanych potraw, nadając im dodatkowego smaku i aromatu.









Podwójny zestaw rożna obrotowego z palnikiem do rożna

Podwójny piekarnik oznacza podwójny zestaw rożna obrotowego. Grill gazowy Broil King Imperial 690 wyposażony jest w zestaw rożna obrotowego znany z innych modelów grillów gazowych, lecz Imperial 690 posiada aż dwa zestawy kolców do nadziewania kawałków mięs i warzyw. Oprócz tego zestaw zawiera silnik elektryczny, przeciwwagę oraz bardzo długi pręt rożna. Z tyłu większego piekarnika znajduje się palnik do rożna, którego płomienie skierowane są bezpośrednio na obracającą się pieczeń. Palnik do rożna ma częściej rozstawione otwory na płomienie od zwykłych palników Dual-Tube. Dzięki temu mięso z rożna obrotowego jest doskonale upieczone i ma chrupiącą skórkę.












Kuchenka boczna

Imperial 690 to topowy model w ofercie grillów gazowych Broil King, więc nie mogło tu zabraknąć kuchenki bocznej. Kuchenka boczna została wbudowana w lewą półkę boczną, a na czas nieużywania jest przykrywana stalową klapą. Kuchenka boczna w grillu gazowym otwiera nowe możliwości. Od teraz na swoim grillu Broil King możesz podgrzać zupy i sosy, a nawet zrobić kawę i to wszystko bez wychodzenia z ogrodu.










Oświetlenie w piekarniku

Imperial 690 to idealny model grilla gazowego od Broil King dla miłośników wieczornego i nocnego grillowania. Imperial 690 jest wyposażony w trzy lampki zamontowane w górnej części piekarnika, który światło pada prosto na powierzchnię do grillowania. Duży piekarnik oświetlany jest dwoma lampkami, natomiast mniejszy piekarnik jedną. Dzięki dokładnemu oświetleniu całej powierzchni rusztów i górnych półek masz pełną kontrolę nad grillowanymi potrawami nawet w kompletnej ciemności.











Podświetlane pokrętła

Podświetlane pokrętła w grillu gazowym Broil King Imperial 690 to świetne połączenie wraz z oświetleniem piekarnika. Wszystkie osiem pokręteł 180° Sensi Touch jest podświetlonych niebieskimi lampkami LED. Dużą zaletą oświetlenia pokręteł w grillu gazowym Imperial 690 jest zależność między natężeniem światła, a aktualną pozycją pokrętła. Im większą moc ustawimy na danym palniku, tym silniejszym światłem świeci pokrętło. Dzięki temu nawet siedząc kilka metrów od grilla Broil King, wystarczy rzucić okiem na grilla, by dowiedzieć się o aktualnej mocy z jaką działają poszczególne palniki.










Palniki dwutubowe Dual-Tube

Wszystkie grille gazowe Broil King z serii Imperial są wyposażone w niezwykle innowacyjne palniki Dual-Tube o dwutubowej konstrukcji. Każdy z palników ma ponad 120 otworów umieszczonych w dwóch rzędach, co zapewnia jeszcze bardziej równomierny płomień na całej długości palnika. Dzięki palnikom dwutubowym Dual-Tube możesz być pewien, że Twój grill Broil King osiągnie bardzo wysokie temperatury w mgnieniu oka.












Technologia Flav-R-Wave

System aromatyzerów Flav-R-Wave wykonanych ze stali nierdzewnej został opracowany przez Broil King i jest stosowany we wszystkich grillach gazowych kanadyjskiego lidera branży grillowej. Aromatyzery wspomagają równomierne rozłożenie temperatury w całej komorze grilla, a także pomagają w utrzymaniu wysokiej temperatury nawet przy otworzonej pokrywie. Oprócz tego zadaniem aromatyzerów Flav-R-Wave jest ochrona palników Dual-Tube przed szkodliwym działaniem skapującego tłuszczu, który następnie jest częściowo odparowywany, nadając grillowanym potrawom aromatu. 









Górna półka w grillu gazowym

Półka górna w grillach gazowych Broil King to dodatkowa powierzchnia do grillowania, na której przygotujesz kukurydzę, bułki do hamburgerów czy grzanki. Na półkę górną odłożysz gotowe potrawy do ostygnięcia przed podaniem ich gościom. Grille gazowe Broil King z serii Imperial dają możliwość bardzo łatwego montażu i demontażu półki górnej, która jest luźno zamontowana na wyżłobieniach po bokach grilla. Łatwy demontaż półki to wygoda podczas używania rożna obrotowego lub dużych akcesoriów do grillowania.









Technologia Roll-On

Większość grillów gazowych Broil King posiada innowacyjną technologię Roll-On. Obie pokrywy w grillu gazowym Imperial 690 mają środek ciężkości umieszczony blisko środka piekarnika co znacznie ułatwia podnoszenie masywnej i ciężkiej pokrywy, ale przede wszystkim daje możliwość ustawienia grilla zaledwie 11 cm od ściany. Grille gazowe Broil King z technologią Roll-On doceni każdy użytkownik grilla gazowego zmuszony do grillowania na niewielkiej powierzchni.









Szuflada w półce bocznej

Tylko w grillach gazowych z serii Imperial znajdziesz wysuwaną szufladę w jednej z półek bocznych. Szuflada w grillu gazowym Broil King Imperial 690 została wbudowana w prawą półkę bocznę i zamontowana na podwójnych szynach, dzięki którym wysuniesz ją w całości mając łatwy dostęp do całej zawartości szuflady. Szuflada w półce bocznej to duże ułatwienie, jeśli chodzi o zarządzanie wolnym miejscem w trakcie grillowania oraz przechowywanie akcesoriów do grillowania. Szuflada, choć jest bardzo solidna, lekko się wysuwa dzięki uchwytowi z haczykami.











Półka na przyprawy

Obie półki boczne w grillu gazowym Broil King Imperial 690 mają specjalne wnęki z przodu, w których umieścisz napoje oraz przyprawy i sosy do grillowanych potraw. W każdej chwili podczas grillowania będziesz mieć do nich łatwy dostęp, a także zachowasz wokół grilla porządek.











Elektroniczna zapalarka

Elektroniczna zapalarka to najłatwiejszy i najwygodniejszy sposób na szybkie i pomyślne odpalenie grilla gazowego. Grille gazowe Broil King wyposażone są w zapalarkę elektroniczną Sure-Lite, która sprawi, że jednym wciśnięciem przycisku w mgnieniu oka odpalisz swojego Imperiala 690.











Zawory Linear Flow

Zawory w grillach gazowych Broil King cieszą się wyjątkową płynnością, jeśli chodzi o zmianę temperatury w grillu. Linear Flow to autorska technologia Broil King stosowana we wszystkich grillach gazowych tej marki, która gwarantuje niespotykaną nigdzie indziej kontrolę nad generowaną temperaturą. Grill gazowy Imperial 690 ma aż 8 pokręteł 180° Sensi Touch, które są niesłychanie precyzyjne i miłe w dotyku. Każde z sześciu dużych pokręteł służy kontrolowaniu osobnego palnika Dual-Tube, dzięki czemu palniki główne w grillach gazowych Broil King są od siebie całkowicie niezależne, co pozwala na grillowanie metodą pośrednią, a także ułatwia kontrolę nad wysokością temperatury w konkretnej strefie piekarnika, co szczególnie przydaje się w grillu gazowym takim jak Imperial 690 z dwoma piekarnikami.











Kółka z blokadą i pokrętłami poziomującymi

Imperial 690 to największy model grilla gazowego w ofercie Broil King, a co za tym idzie, potrzebuje aż sześciu wytrzymałych kółek Q-Leg. Wszystkie 6 kół mają funkcję blokady, która pozwoli Ci skutecznie unieruchomić grilla na czas grillowania. Dodatkowo trzy przednie koła zostały wyposażone w pokrętła poziomujące, za pomocą których odpowiednio wypoziomujesz swojego grilla gazowego i dopasujesz do nawet do najbardziej nierównego terenu w ogrodzie.











Podwieszana tacka na tłuszcz

Utrzymanie grilla gazowego Imperial 690 w czystości nie będzie stanowiło problemu dzięki rynnie znajdującej się pod piekarnikiem wraz z podwieszaną tacką na tłuszcz. Tłuszcz wraz z innymi sokami z grillowanych potraw spływa do specjalnie profilowanej rynny, a następnie trafia do metalowego pojemnika na tłuszcz, do którego jest wygodny dostęp i szybko się go demontuje. Tacka na tłuszcz jest łatwa w czyszczeniu, jednak możesz kupić zestaw aluminiowych tacek wielokrotnego użytku, które są idealnie dopasowane do tacki na tłuszcz w grillach gazowych Broil King.











Duże półki boczne

Duży grill oznacza duże półki boczne. Grill gazowy Broil King Imperial 690 ma dwie półki boczne o bardzo dużej powierzchni i funkcjonalności. W lewej półce została wbudowana kuchenka boczna, a w prawej półce znajduje się wysuwana pojemna szuflada. Obie półki mają frontowe wnęki na przyprawy i napoje oraz po dwa haczyki do wygodnego zawieszenie akcesoriów do grillowania. Na tak dużych półkach bocznych bez problemu wstępnie przygotujesz potrawy, które zamierzasz wrzucić na ruszt.

wymiary_imperial_XL_S_gaz.png

 

Specyfikacja dla grilla gazowego Imperial 690:

 • Pokrywy komorowe ze stali szlachetnej ze stylowymi ściankami z odlewu aluminium.
 • Kuchenka boczna z palnikiem o mocy 2,7 kW.
 • Zestaw rożna obrotowego z 4,4 kW palnikiem rożna, prętem z kolcami oraz silnikiem elektrycznym.
 • 6 profesjonalnych dwustronnych rusztów Flav-R-Cast™ z odlewu ze stali szlachetnej AISI 304.
 • Górny ruszt ze stalowych prętów powlekanych spiekiem ceramicznym ze ścianką z tyłu o rozmiarach 63,5 × 20,5 cm w dużym piekarniku i 28,5 × 20,5 cm w małym piekarniku.
 • Wymiar rusztów głównych w dużym piekarniku 65 × 49 cm i 32 × 49 cm w małym.
 • 2 wbudowane lampki wewnątrz dużego piekarnika oraz 1 w małym.
 • 8 podświetlanych na niebiesko pokręteł.
 • 2 niezależne piekarniki z pokrywami z technologią Roll-On.
 • 6 opatentowanych palników Dual-Tube™ ze stali szlachetnej z 10 letnią gwarancją o łącznej mocy 17,6 kW.
 • 6 aromatyzerów Flav-R-Wave™ wykonany ze stali szlachetnej AISI 304.
 • 2 termometry Deluxe Accu-Temp™.
 • Piekarnik, półki boczne, drzwi, panel kontrolny, aromatyzery i listwa palników wykonane ze stali szlachetnej AISI 304.
 • Boczne półki wykonane ze stali szlachetnej, wysuwana szuflada w prawej półce.
 • Stalowa szafka o sztywnej konstrukcji z frontami drzwi i szuflad wykonanymi ze stali szlachetnej z miejscem na 11 kg butlę z gazem.
 • 6 obrotowych kółek 7,6 cm z możliwością blokady. Trzy przednie kółka Level Q™ z możliwością poziomowania.
 • Elementy grilla ocynkowane oraz pokryte epoksydową farbą proszkową.
 • Zawory Linear-Flow™ zapewniające płynną kontrolę temperatury z pokrętłami 180° Sensi-Touch™.
 • Elektroniczna zapalarka Sure-Lite™.
 • Wąż gazowy i reduktor 37mbar z zabezpieczeniem EFV mocowany fabrycznie.

Wymiary grilla:

 • wysokość - 123 cm
 • wysokość z otwartą pokrywą - 147 cm
 • szerokość - 194 cm
 • szerokość z opuszczonymi półkami - nie są opuszczane
 • głębokość - 64 cm
 • głębokość z otwartą pokrywą - 72 cm (pokrywa cofa się 8 cm)

Waga grilla:

 • Imperial 690- 138 kg

Wymiary rusztów:

 • głębokość górnej półki - 20 cm
 • szerokość górnej półki - 63,5 cm (duży piekarnik) + 28,5 cm (mały piekarnik)
 • głębokość rusztów - 49 cm
 • szerokość rusztów - 65 cm (duży piekarnik) + 32 cm (mały piekarnik)