• -500,00 zł
0 recenzji produktu

Grill gazowy Broil King Baron 420 (z ekspozycji)

Broil King
Nr indeksowy:
Ostatnie sztuki w magazynie

Grill Broil King Baron 420 spełnia oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników poprzez wyjątkowo wytrzymałe, żeliwne ruszty, aromatyzer Flav-R-Wave ze stali nierdzewnej i palniki Dual-Tube o ogromnej mocy. Dzięki tym atutom łączy w sobie moc i wydajność. Dodatkową zaletą jest łatwość w utrzymaniu i czyszczeniu. Grill ten może konkurować z innymi tego typu urządzeniami również pod względem wyglądu- idealnie pasuje do stylu miejskiego.

Baron to grill dla najbardziej wymagających. 

GRILL Z EKSPOZYCJI!

500,00 zł 4 999,00 zł
Cena brutto: 4 499,00 zł
Kup na RATY 0%

Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt


Piekarnik Therma-Cast

Piekarnik Therma-Cast cieszy się doskonałymi właściwościami, dzięki którym grillowanie na grillu gazowym Baron 420 będzie świetnym doświadczeniem. Therma-Cast to piekarnik z grubego odlewu aluminium wyróżniający się usprawnionym odprowadzaniem tłuszczu dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu dna piekarnika. Oprócz tego grill gazowy Baron 420 z piekarnikiem Therma-Cast równomiernie rozprowadzi temperaturę i skutecznie zatrzyma ją wewnątrz grilla. Dno piekarnika posiada kilka otworów doprowadzających powietrze, co zapobiegnie gaszeniu palników.


Technologia Roll-on

Technologia Roll-on to coś, co doceni każdy użytkownik grilla niedysponujący dużą ilością miejsca dla swojego grilla gazowego. Środek ciężkości pokrywy grilla umieszczony bliżej środka piekarnika sprawia, że pokrywa, mimo swej masy, jest wyjątkowo łatwa w podnoszeniu. Oprócz tego pokrywa z technologią Roll-on praktycznie nie wystaje poza grilla, co umożliwia postawienie grilla gazowego Baron 420 zaledwie 11 cm od ściany.
Górna półka w grillu gazowym

Półka górna w grillu gazowym Broil King Baron 420 umieszczona jest na specjalnie wyprofilowanych zawieszkach znajdujących się w bocznych ściankach grilla. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, gdyż półkę bez problemu można zdemontować jednym ruchem podczas używania zestawu rożna obrotowego lub innych akcesoriów wymagających nieco więcej miejsca na powierzchni grillowej. Półka górna w grillu gazowym Baron 420 działa zupełnie jak pieczenie konwekcyjne w piekarniku. Przygotujesz na niej bułki do hamburgerów, grzanki czy kukurydzę, ale także odłożysz gotowe potrawy, by pozostały ciepłe.


Dwustronne ruszty żeliwne

Grill gazowy Broil King Baron 420 wyposażony jest w cztery wąskie kratki dwustronnych rusztów żeliwnych. Taka ilość kratek rusztów w grillu daje duże możliwości w kwestii doboru modułowych akcesoriów do grillowania jak na przykład woki. Ruszty żeliwne w grillu Baron 420 są pokryte emalią ceramiczną dającą jeszcze lepszy efekt smażenia, a także zapobiegającą przywieraniu potraw. Ruszt można umieścić w dwóch pozycjach - rynienkowej, w której zgromadzony tłuszcz zostaje odparowany i nadaje potrawom smaku oraz w stożkowej, która nada stekom charakterystycznego wzorku.
Termometr Accu-Temp

Termometr Accu-Temp w grillu gazowym Broil King Baron 420 informuje o temperaturze panującej wewnątrz piekarnika grilla przy zamkniętej pokrywie. Temperatury możliwe do osiągnięcia w grillu gazowym potrafią być bardzo wysokie, a zakres termometru dochodzi do ponad 350°C. Termometr Accu-Temp odznacza się wysoką precyzją, a także oryginalnym designem charakterystycznym dla marki Broil King.

Technologia Flav-R-Wave

Technologia Flav-R-Wave to system aromatyzerów wykonanych ze stali nierdzewnej, których głównym zadaniem jest skuteczna ochrona palników Dual-Tube przed szkodliwym działaniem skapującego tłuszczu. Oprócz tego, aromatyzery w grillu gazowym odparowują resztki tłuszczu, dzięki czemu nadają grillowanym potrawom dodatkowego smaku i aromatu. Podczas uruchamiania swojego Barona 420 nie musisz martwić się o powstawanie efektu ognia - system Flav-R-Wave skutecznie mu zapobiegnie.
Palniki dwutubowe Dual-Tube

Palniki Dual-Tube to innowacyjne rozwiązane opracowane przez Broil King i stosowane w grillach gazowych tej marki. Grill gazowych Baron 420 wyposażony jest w cztery palniki Dual-Tube. Każdy z nich posiada ponad 120 otworów w dwóch rzędach, co zapewnia błyskawiczne i wyjątkowo równomierne nagrzanie całej powierzchni rusztów żeliwnych nawet w chłodne zimowe wieczory. Palniki Dual-Tube w grillach gazowych Broil King są wyjątkowo wydajne, co przekłada się na oszczędność na zużyciu gazu.


Zawory Linear Flow

W grillach gazowych Broil King zastosowano zawory Linear Flow, które zapewniają wyjątkowo płynną kontrolę nad temperaturą. Seria grillów gazowych Baron posiada okrągłe pokrętła 180° Sensi Touch, które zachwycają swoją precyzyjnością, a także są przyjemne w dotyku. Każde z pokręteł służy kontroli jednego palnika, co oznacza, że na grillach gazowych Broil King możesz grillować także metodą pośrednią.Duże półki boczne EZ-Lift

Seria grillów gazowych Broil King Baron posiada dwie składane półki boczne dające ogromną dodatkową przestrzeń roboczą przydającą się podczas kulinarnych przygód w ogrodzie. Obie półki mają wbudowane haczyki do zawieszenia niezbędnych akcesoriów do grillowania. Półki boczne w grillu gazowym Baron 420 wykonane są ze stali szlachetnej. W każdej chwili można je w łatwy sposób złożyć, co pomoże w przechowywaniu grilla w niewielkich pomieszczeniach. Kółka z blokadą i pokrętłami poziomującymi

Kółka Q-Leg stosowane w grillach gazowych z serii Baron, mimo swoich niewielkich rozmiarów, są wyjątkowo wytrzymałe. Wszystkie cztery kółka posiadają blokadę zapobiegającą przemieszczaniu się grilla w trakcie grillowania, a ponadto dwa przednia kółka wyposażone zostały w pokrętła poziomujące, dzięki którym dostosujesz położenie swojego grilla Broil King nawet na nierównym terenie. Grille gazowe Baron wyróżniają się unikalną wzmocnioną podstawą, do której przyczepione są kółka. Ulepszona konstrukcja sprawia, że grill jest jeszcze solidniejszy.Podświetlane pokrętła

Teraz grill gazowy Broil King Baron 420 może pochwalić się podświetlanymi pokrętłami, które z pewnością zostaną docenione przez każdego, kto grilluje wieczorami. Każde z pokręteł zostało wyposażone w diody świecące na niebiesko, dzięki czemu bez problemu będziesz wiedzieć, w jakiej pozycji ustawione jest każde pokrętło nawet w zupełnej ciemności! Dodatkowo podświetlane pokrętła dodają prestiżu grillowi Baron 420, który od teraz stanie się prawdziwą ozdobą Twojego ogrodu.Możliwość zmiany położenia rusztów

Nowością w grillach gazowych Broil King z serii Baron jest możliwość zmiany położenia kratek rusztów. Jest to przydatna rzecz, jeśli chcemy jeszcze efektywniej odprowadzić tłuszcz z wyjątkowo tłustego mięsa. Ruszty w pozycji ukośnej z łatwością odprowadzą nadmiar tłuszczu prosto do podwieszanego pojemnika, co skutecznie zapobiegnie kontaktowi tłuszczu z palnikami Dual-Tube i ograniczy przypalanie potraw. Dodatkowo nowe ruszty w serii grillów gazowych Broil King Baron są jeszcze masywniejsze od poprzedniej wersji.Wygodne umieszczanie tacki na tłuszcz

Nowy grill gazowy Broil King Baron 420 ma konstrukcję umożliwiającą jeszcze wygodniejsze umieszczanie tacy na tłuszcz. Teraz wystarczy po prostu wyjąć ją jednym ruchem z uchwytów umieszczonych pod dnem piekarnika. Specjalnie wyprofilowany piekarnik sprawia, że całość tłuszczu spływa wprost do tacki i nie zalega w trudnodostępnych miejscach grilla. Tacka jest łatwa w czyszczeniu, choć możesz dodatkowo umieścić w niej wymienne aluminiowe tacki.

 

Specyfikacja dla grilla gazowego Baron 420:

 • Pokrywa komorowa pokryta spiekiem ceramicznym ze stylowymi ściankami z odlewu aluminium.
 • Ocynkowane stalowe drzwi pokryte czarną epoksydową farbą proszkową.
 • 4 aromatyzery Flav-R-Wave™ ze stali szlachetnej.
 • 4 opatentowane palniki Dual-Tube™ ze stali szlachetnej z 10 letnią gwarancją o łącznej mocy 12,4 kW.
 • Wymiar rusztów głównych 65 × 44 cm.
 • Górny ruszt ze stalowych prętów powlekanych spiekiem ceramicznym ze ścianką z tyłu o rozmiarach 63,5 × 17,5 cm.
 • 4 dwustronne ruszty żeliwne Flav-R-Cast™.
 • Szafka z miejscem na 11 kg butlę z gazem.
 • Składane półki boczne EZ-Lift™.
 • Pokrywa z technologią Roll-On.
 • Precyzyjny termometr Deluxe Accu-Temp™.
 • Elektroniczna zapalarka Sure-Lite™.
 • Cztery obrotowe kółka 7,6 cm z możliwością blokady. Dwa przednie kółka Level Q™ z możliwością poziomowania.
 • Elementy grilla pokryte szarą epoksydową farbą proszkową.
 • Zawory Linear-Flow™ zapewniające płynną kontrolę temperatury z pokrętłami 180° Sensi-Touch™.
 • Wąż gazowy i reduktor 37mbar z zabezpieczeniem EFV mocowany fabrycznie.

Wymiary grilla:

 • wysokość - 117 cm
 • wysokość z otwartą pokrywą - 147,5 cm
 • szerokość - 146 cm
 • szerokość z opuszczonymi półkami - 96 cm
 • głębokość - 57 cm
 • głębokość z otwartą pokrywą - 72 cm (pokrywa cofa się 15 cm)

Waga grilla:

 • Baron 420 - 68 kg

Wymiary rusztów:

 • głębokość górnej półki - 17 cm
 • szerokość górnej półki - 64 cm
 • głębokość rusztów - 44 cm
 • szerokość rusztów - 65 cm