Ocena: 

  Grill gazowy Broil King Baron 490 SHADOW

  Broil King
  Nr indeksowy: 875283SDWPL
  Dostępny od 31.05.2022

  Grill Broil King Baron 490 SHADOW to solidnie wykonany model z funkcjonalnym wnętrzem piekarnika. Dla osiągnięcia lepszych rezultatów wyposażony w żeliwne ruszty, aromatyzer Flav-R-Wave ze stali nierdzewnej i palniki Dual-Tube o ogromnej mocy. Posiada praktyczną kuchenka boczną oraz zestaw rożna wzbogacające możliwości grilla. Dzięki tym atutom łączy w sobie moc i wydajność. Dodatkową zaletą jest łatwość w utrzymaniu i czyszczeniu. Grill ten może konkurować z innymi tego typu urządzeniami również pod względem wyglądu- idealnie pasuje do stylu miejskiego. Baron to Grill dla najbardziej wymagających. Moc palnika głównego 11.4 kW.

  Nowa odświeżona wersja bestsellerowego modelu w kolorze Black Knight.

  Cena brutto: 7 499,00 zł

  Zadzwoń i zamów

  tel: 793 316 526

  Kup na raty 0%

  Zapytaj o produkt

  Grill Broil King Baron 490 SHADOW to nie tylko urządzenie, które spełnia oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników, ale także stanowi doskonałe połączenie wyjątkowych funkcji, trwałości i estetyki. Dzięki solidnie wykonanym, żeliwnym rusztom oraz innowacyjnym aromatyzerom Flav-R-Wave wykonanych ze stali nierdzewnej, każde grillowanie staje się wyjątkowym doświadczeniem. Palniki Dual-Tube zapewniają ogromną moc, co umożliwia szybkie i równomierne przygotowanie potraw.

  Nie bez znaczenia jest także praktyczna kuchenka boczna oraz zestaw rożna obrotowego z dedykowanym palnikiem, które zwiększa funkcjonalność tego grilla, pozwalając na jednoczesne przygotowywanie różnych dań oraz utrzymanie porządku podczas gotowania. W połączeniu z łatwością w utrzymaniu i czyszczeniu, grill ten oferuje nie tylko wyjątkowe walory kulinarno-techniczne, ale również ułatwia codzienne użytkowanie.

  Co więcej, jego designerski wygląd sprawia, że idealnie komponuje się z miejskim stylem życia, dodając elegancji i funkcjonalności przestrzeni. Dzięki temu, Grill Broil King Baron 490 SHADOW nie tylko sprosta oczekiwaniom w kuchni, ale również stanie się ozdobą każdego ogrodu czy tarasu.

  Broil King Baron 490 SHADOW to nowa odświeżona wersja bestsellerowego modelu w kolorze Black Knight.

  Piekarnik Therma-Cast

  Grill gazowy Broil King Baron 490 SHADOW jest wyposażony w praktyczny piekarnik Therma-Cast wykonany z grubego odlewu aluminium. Piekarnik ma odpowiednio wyprofilowane dno, które znacznie lepiej odprowadza nadmiar tłuszczu ściekający z wyższych stref grilla. Piekarnik w grillu Baron 490 SHADOW zapewnia równomierne rozprowadzenie temperatury, gruby odlew zapobiega wydostawanie się ciepła na zewnątrz, a niewielkie otwory na dnie odprowadzające powietrze uniemożliwią przypadkowe zgaszenie palników.

  Termometr Accu-Temp

  Ważnym elementem dobrego grilla gazowego jest termometr w pokrywie. Broil King Baron 490 SHADOW jest wyposażony w bardzo precyzyjny termometr Accu-Temp umieszczony w samym centrum pokrywy. Jest to obowiązkowa rzecz podczas grillowania metodą pośrednią przy użyciu zamkniętego obiegu powietrza. Termometr Accu-Temp poinformuje Cię o temperaturze dochodzącej nawet do 350°C, a duże logo Broil King stanowi ładny element wykończenia.

  Technologia Roll-on

  Masz niewielki ogród i obawiasz się, że nie wystarczy w nim miejsce na grill gazowy? Broil King Baron 490 SHADOW jest wyposażony w technologię Roll-on. Polega ona na umiejscowieniu środka ciężkości pokrywy bliżej centrum piekarnika, dzięki czemu po jej uniesieniu nie wystaje ona aż tak bardzo z tyłu grilla, a ty możesz postawić swojego Baron zaledwie 11 cm od ściany. Ponadto dzięki technologii Roll-on z uniesieniem masywnej pokrywy poradzi sobie nawet dziecko.

  Górna półka w grillu gazowym

  Górna półka wykonana z prętów stali nierdzewnej, to dodatkowa powierzchnia do grillowania, dzięki której Twój Broil King Baron 490 SHADOW stanie się jeszcze bardziej praktyczny. Jest to dobry sposób na przyrządzenie hamburgerów, grzanek, grillowanej kukurydzy czy po prostu odłożenie gotowych potraw przed ich podaniem. Półka górna w Baronie 490 SHADOW jest bardzo łatwa w montażu i demontażu - opiera się ona na bocznych ściankach piekarnika i wystarczy wyjąć ją jednym ruchem, by zrobić miejsce na zestaw rożna obrotowego czy inne duże akcesoria.    

  Dwustronne ruszty żeliwne

  Broil King słynie z rusztów żeliwnych najwyższej jakości. Grill gazowy Baron 490 SHADOW jest wyposażony w 4 kratki dwustronnych rusztów z żeliwa mającego niezwykłe właściwości cieplne. Ruszty nagrzewają się błyskawicznie i nawet po zgaszeniu palników, przez długi czas utrzymują wysoką temperaturę. Są pokryte warstwą emalii ceramicznej, która nie tylko daje lepszy efekt smażenia, ale także sprawia, że potrawy nie przywierają do powierzchni rusztów. Dwie strony, rynienkowa i stożkowa pozwolą odpowiednio na lepsze odprowadzenie nadmiaru tłuszczu w specjalnych rynnach lub nadanie stekom charakterystycznego diamentowego wzorku.

  Możliwość zmiany położenia rusztów

  Ciekawą funkcją, w którą został wyposażony między innymi grill gazowy Broil King Baron 490 SHADOW, jest możliwość ustawienia wszystkich kratek rusztów pod odpowiednim katem. Rozwiązanie to sprawdza się zwłaszcza podczas grillowania bardzo tłustych mięs. Nadmiar tłuszczu zostaje jeszcze lepiej odprowadzony rynienkami, omijając palniki tubowe i trafiając wprost do pojemnika na tłuszcz. Same ruszty zostały dodatkowo wzmocnione i w nowej wersji grillów gazowych Broil King Baron są jeszcze masywniejsze.

  Technologia Flav-R-Wave

  Aromatyzery Flav-R-Wave to specjalnie profilowane blaszki ze stali nierdzewnej, które mają kilka zadań w grillu gazowym. Przede wszystkim skutecznie chronią palniki Dual-Tube przed szkodliwym kontaktem ze ściekającym tłuszczem. Oprócz tego odparowują resztki tłuszczu i pozostałych soków ze swojej powierzchni, a także wspomagają równomierną dystrybucję ciepła w grillu. Aromatyzery Flav-R-Wave zabezpieczają przed powstawaniem efektu ognia podczas odpalania grilla gazowego Baron 490 SHADOW.

  Palniki dwutubowe Dual-Tube

  Nowoczesna technologia dwutubowych palników Dual-Tube stworzona przez Broil King to wzniesienie grillowania na wyższy poziom. Grill gazowy Broil King Baron 490 SHADOW jest wyposażony w 4 palniki Dual-Tube, które jeszcze szybciej i bardziej równomiernie nagrzeją całą powierzchnię rusztów. Każdy z palników ma ponad 120 otworów umieszczonych w dwóch rzędach. Technologia Dual-Tube to także większa oszczędność gazu.

  Zawory Linear Flow

  Zawory Linear Flow wraz z pokrętłami 180° Sensi Touch to gwarancja idealnie płynnej i precyzyjnej kontroli nad temperaturą każdego z palników. Palniki w grillu gazowym Broil King Baron 490 są od siebie niezależne i nie jest wymagane używanie wszystkich jednocześnie. Pokrętła są przyjemne w dotyku i mają wbudowane podświetlenie.

  Podświetlane pokrętła

  Uwielbiasz grillować wieczorami i nocą? Musisz więc wiedzieć, że odświeżone wersje wszystkich grillów gazowych Broil King Baron zostały wyposażone w podświetlane pokrętła. Jasne, niebieskie oświetlenie nie tylko czyni z grilla rewelacyjną ozdobę Twojego ogrodu, ale przede wszystkim informuje Cię z jaką mocą aktualnie działa każde z pokręteł.

  Kuchenka boczna

  Model grilla gazowego Baron 490 SHADOW wyposażony jest w kuchenkę boczną zamykaną stalową klapą, która wbudowana jest w lewej półce bocznej. Kuchenka to niezwykle przydatna rzecz w grillu gazowym. Ugotujesz na niej zupy, podgrzejesz sosy do grillowanych potraw, a nawet zrobisz kawę. Od teraz nie musisz udawać się do domu w trakcie grillowania - wszystko jesteś w stanie zrobić na swoim grillu gazowym Broil King!

  Zestaw rożna obrotowego i palnik do rożna

  Jeśli lubisz chrupiącego kurczaka z rożna, to grill gazowy Broil King Baron 490 SHADOW jest właśnie dla ciebie! Zestaw rożna obrotowego w tym grillu Broil King składa się z silnika elektrycznego, długiego prętu, przeciwwagi oraz szpikulców do nadziania większych kawałków mięsa. Cała konstrukcja wykonana jest ze stali nierdzewnej i pozwala grillować mięso i warzywa do 30kg. Specjalny palnik do rożna umieszczony w głębi grilla sprawi, że skórka pieczonego kurczaka lub pieczeni stanie się niezwykle chrupiąca.

  Duże półki boczne EZ-Lift

  Półki boczne to ważny element każdego grilla, gdyż dają one możliwość wygodnego przygotowania potraw przed wrzuceniem ich na ruszt. Grill gazowy Broil King Baron 490 SHADOW ma dwie duże składane półki boczne wykonane ze stali szlachetnej i tworzywa sztucznego. Obie półki mają kilka uchwytów, na których zawiesisz najbardziej potrzebne akcesoria do grillowania. Półki w bardzo łatwy sposób można złożyć, jeśli masz niewiele miejsca na przechowanie grilla.

  S‌zafka na butlę gazową

  Twój ogrodowy grill gazowy Broil King to nie tylko funkcjonalność, ale i stylowy mebel! W każdej szafce grillowej zmieści się butla gazowa o pojemności 11 kg, nawet ta z wysokim kołnierzem. Grill gazowy Broil King będzie wyglądał jak elegancki sprzęt, doskonale komponując się z wystrojem Twojej przestrzeni ogrodowej. Specjalny schowek na butlę gazową został zaprojektowany tak, by pasował do wszystkich standardowych rozmiarów butli.

  Podstawa jezdna

  Małe, ale bardzo solidne kółka Q-Leg ułatwią przemieszczanie grilla gazowego Baron 490 SHADOW, mimo jego dużych gabarytów. Wszystkie cztery kółka wyposażone zostały w blokady przydające się w trakcie grillowania. Nowa wersja grilla Broil King Baron 490 SHADOW posiada wzmocnioną podstawę, dzięki której przemieszczanie grilla nawet po bardzo nierównej powierzchni nie stanowi żadnego problemu.  Specyfikacja dla grilla gazowego Baron™ 490 SHADOW:

  • 4 aromatyzery Flav-R-Wave™ ze stali szlachetnej.

  • 4 opatentowane palniki Dual-Tube™ ze stali szlachetnej o łącznej mocy 11,4 kW.

  • Kuchenka boczna z palnikiem o mocy 2,7 kW.

  • Zestaw rożna obrotowego z palnikiem rożna o mocy 4,4 kW, z prętem z kolcami oraz silnikiem elektrycznym.

  • Ocynkowane stalowe drzwi pokryte epoksydową farbą proszkową. 

  • 4 dwustronne ruszty żeliwne Flav-R-Cast™.

  • Wymiar rusztów głównych 65 × 44 cm.

  • Opcja zmiany położenia rusztów

  • Górny ruszt z prętów ze stali szlachetnej ze ścianką z tyłu o rozmiarach 64 × 17 cm.

  • Podświetlane na niebiesko pokrętła

  • Szafka z miejscem na 11 kg butlę z gazem.

  • Składane półki boczne EZ-Lift™.

  • Pokrywa z technologią Roll-On.

  • Pokrywa komorowa ze stali szlachetnej ze stylowymi ściankami z odlewu aluminium.

  • Precyzyjny termometr Deluxe Accu-Temp™.

  • Elektroniczna zapalarka Sure-Lite™.

  • Cztery obrotowe kółka 7,6 cm z możliwością blokady.

  • Elementy grilla oraz stalowe drzwi ocynkowane i pokryte epoksydową farbą proszkową w kolorze czarnym Black Knight

  • Zawory Linear-Flow™ zapewniające płynną kontrolę temperatury z pokrętłami 180° Sensi-Touch™.

  • Wąż gazowy i reduktor 37mbar z zabezpieczeniem EFV mocowany fabrycznie.


  ‌W trosce o bezpieczeństwo przesyłek wszystkie grille wysyłane są na palecie.


  Wymiary grilla:

  • wysokość - 117 cm

  • wysokość z otwartą okrywą - 147,5 cm

  • szerokość -  146 cm

  • szerokość z opuszczonymi półkami - 96 cm

  • głębokość - 58 cm

  • głębokość z otwartą pokrywą - 67 cm (pokrywa maksymalnie cofa się o 13 cm)

  Waga grilla:

  • Baron 490 SHADOW - 74 kg

  Wymiary rusztów:

  • głębokość górnej półki - 17 cm

  • szerokość górnej półki -  64 cm

  • głębokość rusztów - 44 cm

  • szerokość rusztów - 65 cm

   


  Okres gwarancji na poszczególne podzespoły:

  • Elementy pokrywy ze stali szlachetnej - 25 lat

  • Piekarnik z odlewu aluminium/elementy - 25 lat

  • Ruszty żeliwne - 5 lat

  • Aromatyzer Flav-R-Wave™ - 15 lat

  • Palniki Dual-Tube™ - 15 lat

  • Palnik kuchenki bocznej - 15 lat

  • Elementy ze stali szlachetnej - 15 lat

  • Pozostałe elementy oraz farba - 15 lat

  Warunkiem udzielenia gwarancji jest rejestracja produktu w ciągu 30 dni od daty zakupu, dokonana za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie internetowej www.broilking.pl/rejestracja. Do rejestracji konieczne jest posiadanie dowodu zakupu produktu (paragon, faktura) na terenie Polski.

  Oferowany przez nas produkt jest przystosowany do polskich norm i ciśnienia gazu, co zostało potwierdzone certyfikatem unijnym CE. Wszystkie grille gazowe marki Broil King produkowane są w USA i Kanadzie w celu zapewnienia najwyższej jakości. Wykwalifikowani pracownicy dokonują rygorystycznych kontroli jakości oraz szczelności systemu w celu zapewnienia bezpiecznych w użyciu urządzeń, aby każdy mógł cieszyć się czasem spędzonym przy grillu. 

  Wszystkie grille gazowe Broil King® są Reddi-Bilt™, czyli wstępnie zmontowane, co powoduje ze czas potrzebny na ich montaż jest skrócony. Jednocześnie wszystkie komponenty odpowiedzialne za doprowadzenie gazu zostały zmontowane w fabryce, co gwarantuje szczelność instalacji oraz bezpieczeństwo.

  • Waga: 74 kg
  • Wysokość grilla 117 cm
  • Szerokość grilla 146 cm
  • Powierzchnia grillowa 65 x 44 cm
  • Głębokość grilla 58 cm
  • Palniki 4 Dual-Tube - 12,4 kW
  • Pokrywa i Kocioł Podwójna blacha z pustką próżniową / odlew aluminium
  • Ruszt Żeliwny dwustronny
  • Kolor: Czarno-srebrny
  • System zapalania piezoelektryczny
  • Termometr: Tak
  • Uchwyty na akcesoria: 4
  • Gwarancja - pokrywa/piekarnik: 25 lat
  • Gwarancja - palniki: 10 lat
  • Gwarancja - inne: 2 lata
  • Zestaw rożna z palnikiem: Tak
  • Kuchenka boczna: Tak
  • Butla 11kg wejdzie ?: Tak
  • Oświetlenie piekarnika: Nie
  chat Komentarze (0)
  Ocena: