Ocena: 

  Grill gazowy Broil King Crown 490

  Broil King
  Nr indeksowy: 865283PL
  Dostępny

  Grill gazowy Broil King Crown 490 to bardzo wydajny grill o dużej powierzchni do grillowania, w atrakcyjnej cenie. Grill posiada dwustronne ruszty żeliwne o łącznej powierzchni 65 x 44 cm oraz półkę górną dającą jeszcze więcej miejsca na przysmaki. Prócz aromatyzerów Flav-R-Wave, czterech palników tubowych ze stali nierdzewnej czy dużej szafki, która pomieści 11 kg butlę gazową. Model Crown 490, posiada także wbudowany w lewą półkę palnik boczny, zamykany stalową klapą oraz zestaw rożna obrotowego, który znacznie zwiększa możliwości tego modelu. Broil King Crown 490 to grill gazowy o dużych możliwościach i wysokiej funkcjonalności - idealny wybór dla początkujących szefów kuchni. Broil King Crown 490 doczekał się nowej usprawnionej wersji, jest to model z 2022 roku.

  Cena brutto: 5 999,00 zł

  Zadzwoń i zamów

  tel: 793 316 526

  Kup na raty 0%

  Zapytaj o produkt

  Grill gazowy Broil King Crown 490 to wysoce wydajne urządzenie, oferujące obszerną powierzchnię do grillowania w bardzo przystępnej cenie. Jego dwustronne ruszty żeliwne o łącznej powierzchni 65 x 44 cm oraz dodatkowa półka górna stwarzają niezwykłą przestrzeń do przygotowywania smacznych potraw, dodatkowo zwiększając miejsce na przechowywanie przygotowanych już potraw.

  Ten zaawansowany grill posiada aromatyzery Flav-R-Wave, cztery palniki Dual-Tube ze stali nierdzewnej oraz dużą szafkę, idealną do przechowywania 11 kg butli gazowej. Model Crown 490 dodatkowo posiada również, wbudowany w lewą półkę palnik boczny, zamykany stalową klapą oraz zestaw rożna obrotowego, co znacznie poszerza możliwości grilla. Zestaw rożna obrotowego pozwala na różnorodne przygotowywanie potraw, dodając nowe smaki i możliwości do doświadczeń kulinarnych.

  Piekarnik Therma-Cast

  Nowość w grillu gazowym Broil King Crown 490 to solidny piekarnik Therma-Cast z niezwykle grubego odlewu aluminium świetnie zatrzymującego ciepło. Piekarnik został wyprofilowany tak, aby jeszcze bardziej równomiernie rozprowadzać temperaturę. Dno piekarnika posiada kilka niewielkich otworów na powietrze, których zadaniem jest zapobieganie przypadkowemu zgaśnięciu palników tubowych. Dodatkowo Crown 490 to łatwe czyszczenie grilla po udanym grillowaniu - cały nadmiar tłuszczu i innych soków jest skutecznie odprowadzany wprost do tacki na tłuszcz.

  Termometr Accu-Temp

  W samym centrum pokrywy grilla został wbudowany bardzo precyzyjny termometr Accu-Temp. Jego zadaniem jest informowanie o temperaturze panującej pod pokrywą grilla, co jest niezbędne na przykład podczas grillowania termoobiegiem. Zakres temperatur termometru dochodzi do ponad 350°C, a sam termometr jest niezwykle elegancki i razem z dużym logiem Broil King stanowi ładne wykończenie grilla gazowego Crown 490.


  Technologia Roll-on

  Z łatwością podniesiesz pokrywę grilla, mimo iż jest wyjątkowo masywna. Technologia Roll-on polega na umiejscowieniu środka ciężkości pokrywy bliżej środka grilla. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że pokrywa grilla nie cofa się podczas otwierania aż tak bardzo, jak w grillach z pokrywą o standardowej konstrukcji, a dzięki temu możesz ustawić swojego grilla Broil King zaledwie 11 cm od ściany.


  Górna półka w grillu gazowym

  Dodatkową powierzchnię do grillowania zapewni górna półka wykonana ze stalowych prętów pokrytych emalią porcelanową. Półka służy do odłożenia na nią gotowych upieczonych potraw, ale można na niej także przygotować bułki do hamburgerów, kukurydzę czy grzanki. Półka górna w grillach gazowych z serii Crown jest bardzo łatwa w montażu i demontażu, co jest niezwykle wygodne podczas używania zestawu rożna obrotowego lub akcesoriów wymagających więcej miejsca na powierzchni rusztów. 

  Dwustronne ruszty żeliwne

  Żeliwo to doskonały materiał, jeśli chodzi o grillowanie. Grill gazowy Broil King Crown 490 wyposażony jest w dwie kratki dwustronnych i masywnych rusztów żeliwnych, których właściwości cieplne sprawią, że szybko się nagrzeją i długo utrzymają swoją wysoką temperaturę. Ruszty żeliwne w grillach Broil King pokryte są spiekiem ceramicznym, który daje lepszy efekt smażenia i skutecznie zapobiega przywieraniu potraw. Ruszty są dwustronne, a więc można je umieścić tak, by gromadziły, a następnie odparowywały zgromadzony tłuszcz, co nada potrawom smaku i aromatu lub można ułożyć je w pozycji stożkowej, by grillowany stek otrzymał charakterystyczny wzorek od kratek rusztów.

  Możliwość zmiany położenia rusztów

  Grille gazowe Broil King z serii Crown charakteryzują się możliwością ustawienia kratek rusztów w pozycji ukośnej, która pomoże w skutecznym odprowadzeniu nadmiaru tłuszczu do podwieszanego pojemnika. Jest to przydatna opcja zwłaszcza dla fanów tłustych mięs. Usprawnione odprowadzanie tłuszczu w grillu gazowym Broil King Crown 490 zapobiegnie dostawaniu się go do palników, a więc nie musisz już więcej bać się o przypalenie potraw. Warto też wiedzieć, że ruszty żeliwne w nowej wersji grilla gazowego Broil King Crown 490 są jeszcze masywniejsze od swoich poprzedników.


  Technologia Flav-R-Wave

  Flav-R-Wave to opracowany przez Broil King system aromatyzerów wykonanych ze stali nierdzewnej. Aromatyzery to profilowane blaszki, które mają na celu ochronę palników przed szkodliwym działaniem skapującego tłuszczu. Resztki tłuszczu są następnie odparowywane, co nadaje grillowanym potrawom dodatkowego aromatu. Aromatyzery Flav-R-Wave wspomagają równomierne rozłożenie temperatury na całej powierzchni rusztów żeliwnych oraz ułatwiają grillowanie przy otwartej pokrywie. Dodatkowo technologia Flav-R-Wave chroni przed powstawaniem efektu ognia podczas odpalania grilla gazowego.

  System palników Dual-Tube

  Maksymalnie równomierną dystrybucję wysokiej temperatury na rusztach żeliwnych zagwarantują wyjątkowe palniki Dual-Tube o dwutubowej konstrukcji opracowanej przez Broil King. Palniki Dual-Tube stosowane są jedynie w grillach gazowych Broil King i cieszą się znakomitą wydajnością. Jeden palnik posiada aż ponad 120 otworów umieszczonych w dwóch rządach, co przekłada się na doskonałe rozprowadzenie gazu po całej długości palnika. 

  Kuchenka boczna

  Kuchenka boczna to dodatek, który zupełnie odmieni grillowanie na grillu gazowym. Crown 490 posiada kuchenkę boczną wbudowaną w lewą półkę. Dzięki kuchence bocznej na grillu gazowym przygotujesz zupy i podgrzejesz sosy do potraw. Zapomnij o ciągłym wracaniu do domu podczas grillowania. Od teraz przygotujesz na swoim grillu gazowym Broil King Crown 490 wszystko, na co tylko pozwoli Ci twoja kulinarna wyobraźnia.

  Zestaw rożna obrotowego i palnik do rożna

  Jeśli lubisz chrupiącego kurczaka z rożna, to grill gazowy Broil King Crown 490 jest właśnie dla ciebie! Zestaw rożna obrotowego w tym grillu Broil King składa się z silnika elektrycznego, długiego prętu, przeciwwagi oraz szpikulców do nadziania większych kawałków mięsa. Cała konstrukcja wykonana jest ze stali nierdzewnej i pozwala grillować mięso i warzywa do 30kg. Specjalny palnik do rożna umieszczony w głębi grilla sprawi, że skórka pieczonego kurczaka lub pieczeni stanie się niezwykle chrupiąca.

  Zawory Linear Flow

  Grille gazowe z serii Crown wyposażone są w niezwykłą technologię autorstwa Broil King. Zawory Linear Flow zaskoczą Cię tym, jak płynna potrafi być kontrola temperatury. Dodatkowo grill gazowy Broil King Crown 490 posiada 4 wysokiej jakości pokręteł 180° Sensi Touch do kontroli palników tubowych. Wszystkie pokrętła w grillu są od siebie niezależne, co oznacza, że na grillu gazowym Crown 490 będziesz mógł przygotować grillowane potrawy metodą pośrednią.

  Składane półki boczne EZ-Lift

  Półki boczne to absolutnie niezbędna rzecz w grillach gazowych tych rozmiarów. Seria grillów gazowych Crown od Broil King wyposażona została w dwie składane półki boczne o bardzo dużej powierzchni roboczej. Odłożysz na nie wiele akcesoriów w trakcie grillowania lub zawiesisz je na wytrzymałych uchwytach na akcesoria. Bardzo łatwo można je złożyć - grill zajmie wtedy znacznie mniej miejsca.

  Praktyczna szafka na butlę z gazem

  Cała seria grilli gazowych Broil King Crown 490 posiada wyjątkowo pojemne szafki przeznaczone na schowanie butli z gazem oraz kilku akcesoriów do grillowania. W szafce bez problemu zmieści się nawet 11 kg butla z gazem, dzięki specjalnemu otworowi na butlę. Szafka posiada podwójne drzwi, które wykonane są z ocynkowanej stali pokrytej czarną farbą epoksydową.

  Podstawa jezdna

  Małe, ale bardzo solidne kółka Q-Leg ułatwią przemieszczanie grilla gazowego Crown 490, mimo jego dużych gabarytów. Wszystkie cztery kółka wyposażone zostały w blokady przydające się w trakcie grillowania. Nowa wersja grilla Broil King Crown 490 posiada wzmocnioną podstawę niewystępującą w żadnym innym grillu Broil King, dzięki której przemieszczanie grilla nawet po bardzo nierównej powierzchni nie stanowi żadnego problemu.  Specyfikacja dla modeli Crown™ 490:

  • Kuchenka boczna z palnikiem o mocy 2,7 kW.

  • 4 opatentowane palniki Dual-Tube™ ze stali szlachetnej o łącznej mocy 11,4 kW.

  • 3 żeliwne dwustronne ruszty (1 x ruszt podwójny, 2 x ruszt pojedynczy), 2 865 cm2 powierzchni rusztu głównego.

  • Możliwość ułożenia pod kątem.

  • Wymiar rusztów 65 x 44 cm

  • Górny ruszt ze stalowych prętów powlekanych spiekiem ceramicznym ze ścianką z tyłu o rozmarach 64 x 17 cm

  • 4 Aromatyzery Flav-R-Wave™ wykonane ze stali szlachetnej

  • Dno piekarnika wykonane w całości z jednego odelwu aluminium.

  • 5 pokręteł z możliwością regulacji temperatury o 180°

  • Zawory Linear-Flow™ zapewniające płynną kontrolę temperatury.

  • Zapalarka Sure-Lite™

  • Precyzyjny termometr Deluxe Accu-Temp™

  • Pokrywa pokryta emalią porcelanową ze ściankami wykonanymi z odlewu aluminium.

  • Pokrywa z technologią Roll-On™.

  • Cztery obrotowe kółka 7,6 cm z możliwością blokady.

  • Elementy grilla pokryte epoksydową farbą proszkową w kolorze czarnym Black Knight.

  • Szafka z miejscem na 11 kg butlę z gazem.

  • Wyjmowana tacka na tłuszcz z wymienną tacką #56415.

  • Składane i łatwe do ściągnięcia półki z możliwością blokady EZ-Lift.

  • Wąż gazowy i reduktor 37mbar z zabezpieczeniem EFV mocowany fabrycznie.

  • Zestaw rożna obrotowego z palnikiem rożna o mocy 4,4 kW, prętem z kolcami oraz silnikiem elektrycznym


  ‌W trosce o bezpieczeństwo przesyłek wszystkie grille wysyłane są na palecie.


  Wymiary grilla:

  • wysokość - 117,5 cm
  • wysokość z otwartą pokrywą - 147 cm
  • szerokość - 136 cm
  • głębokość - 58 cm
  • głębokość z otwartą pokrywą - 67 cm (pokrywa cofa się 9 cm)

  Waga grilla:

  • Crown™  490 - 66 kg

  Wymiary rusztów:

  • głębokość górnej półki - 17 cm
  • szerokość górnej półki -  64 cm
  • głębokość rusztów - 44 cm
  • szerokość rusztów - 65 cm


  Okres gwarancji na poszczególne podzespoły:

  • Piekarnik z odlewu aluminium - 25 lat
  • Elementy pokrywy pokrytej emalią porcelanową - 25 lat
  • Ruszty żeliwne - 2 lata
  • Aromatyzer Flav-R-Wave™ - 3 lata
  • Palniki - 10 lat
  • Palnik kuchenki bocznej - 2 lata
  • Pozostałe elementy oraz farba - 2 lata

  Warunkiem udzielenia gwarancji jest rejestracja produktu w ciągu 30 dni od daty zakupu, dokonana za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie internetowej www.broilking.pl/rejestracja. Do rejestracji konieczne jest posiadanie dowodu zakupu produktu (paragon, faktura) na terenie Polski.

  Oferowany przez nas produkt jest przystosowany do polskich norm i ciśnienia gazu, co zostało potwierdzone certyfikatem unijnym CE. Każdy grill gazowy marki Broil King produkowany jest w USA i Kanadzie w celu zapewnienia najwyższej jakości. Wykwalifikowani pracownicy dokonują rygorystycznych kontroli jakości oraz szczelności systemu w celu zapewnienia bezpiecznych w użyciu urządzeń, aby każdy mógł cieszyć się czasem spędzonym przy grillu. 

  Wszystkie grille gazowe Broil King® są Reddi-Bilt™, czyli wstępnie zmontowane, co powoduje ze czas potrzebny na ich montaż jest skrócony. Jednocześnie wszystkie komponenty odpowiedzialne za doprowadzenie gazu zostały zmontowane w fabryce, co gwarantuje szczelność instalacji oraz bezpieczeństwo.

  • Waga: 64 kg
  • Wysokość grilla 117,5 cm
  • Szerokość grilla 136 cm
  • Powierzchnia grillowa 65 x 44 cm
  • Głębokość grilla 60 cm
  • Palniki 4 tubowe - 11,4 kW
  • Pokrywa i Kocioł Odlew aluminium
  • Ruszt Żeliwny dwustronny
  • Kolor: Czarno-srebrny
  • System zapalania piezoelektryczny
  • Termometr: Tak
  • Uchwyty na akcesoria: 4
  • Gwarancja - pokrywa/piekarnik: 10 lat
  • Gwarancja - palniki: 5 lat
  • Gwarancja - inne: 2 lata
  • Zestaw rożna z palnikiem: Tak
  • Kuchenka boczna: Tak
  • Butla 11kg wejdzie ?: Tak
  • Oświetlenie piekarnika: Nie
  chat Komentarze (0)
  Ocena: