Ocena: 

  Grill gazowy Broil King Crown 490

  Broil King
  Nr indeksowy: 865283PL
  Dostępny

  Grill gazowy Broil King Crown 490 to bardzo wydajny grill o dużej powierzchni do grillowania w atrakcyjnej cenie. Grill posiada dwustronne ruszty żeliwne o łącznej powierzchni 65 x 44 cm oraz półkę górną dającą jeszcze więcej miejsca na przysmaki. Prócz aromatyzerów Flav-R-Wave, czterech palników tubowych ze stali nierdzewnej czy dużej szafki, która pomieści 11 kg butlę gazową model Crown 490, posiada także wbudowany w lewą półkę palnik boczny zamykany stalową klapą oraz zestaw rożna obrotowego, który znacznie zwiększa możliwości tego modelu. Broil King Crown 490 to grill gazowy o dużych możliwościach i wysokiej funkcjonalności - idealny wybór dla początkujących szefów kuchni. Broil King Crown 490 doczekał się nowej usprawnionej wersji. Jest to model na rok 2022. 

  Cena brutto: 6 499,00 zł

  Szybki kontakt

  tel: 793 316 526

  Kup na raty 0%

  Zapytaj o produkt

  Piekarnik Therma-Cast

  Nowość w grillu gazowym Broil King Crown 490 to solidny piekarnik Therma-Cast z niezwykle grubego odlewu aluminium świetnie zatrzymującego ciepło. Piekarnik został wyprofilowany tak, aby jeszcze bardziej równomiernie rozprowadzać temperaturę. Dno piekarnika posiada kilka niewielkich otworów na powietrze, których zadaniem jest zapobieganie przypadkowemu zgaśnięciu palników tubowych. Dodatkowo Crown 490 to łatwe czyszczenie grilla po udanym grillowaniu - cały nadmiar tłuszczu i innych soków jest skutecznie odprowadzany wprost do tacki na tłuszcz.


  Termometr Accu-Temp

  W samym centrum pokrywy grilla został wbudowany bardzo precyzyjny termometr Accu-Temp. Jego zadaniem jest informowanie o temperaturze panującej pod pokrywą grilla, co jest niezbędne na przykład podczas grillowania termoobiegiem. Zakres temperatur termometru dochodzi do ponad 350°C, a sam termometr jest niezwykle elegancki i razem z dużym logiem Broil King stanowi ładne wykończenie grilla gazowego Crown 490.

  Technologia Roll-on

  Z łatwością podniesiesz pokrywę grilla, mimo iż jest wyjątkowo masywna. Technologia Roll-on polega na umiejscowieniu środka ciężkości pokrywy bliżej środka grilla. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że pokrywa grilla nie cofa się podczas otwierania aż tak bardzo, jak w grillach z pokrywą o standardowej konstrukcji, a dzięki temu możesz ustawić swojego grilla Broil King zaledwie 11 cm od ściany.


  Dwustronne ruszty żeliwne

  Żeliwo to doskonały materiał, jeśli chodzi o grillowanie. Grill gazowy Broil King Crown 490 wyposażony jest w dwie kratki dwustronnych i masywnych rusztów żeliwnych, których właściwości cieplne sprawią, że szybko się nagrzeją i długo utrzymają swoją wysoką temperaturę. Ruszty żeliwne w grillach Broil King pokryte są emalią ceramiczną, która daje lepszy efekt smażenia i skutecznie zapobiega przywieraniu potraw. Ruszty są dwustronne, a więc można je umieścić tak, by gromadziły, a następnie odparowywały zgromadzony tłuszcz, co nada potrawom smaku i aromatu lub można ułożyć je w pozycji stożkowej, by grillowany stek otrzymał charakterystyczny wzorek od kratek rusztów.

  Technologia Flav-R-Wave

  Flav-R-Wave to opracowany przez Broil King system aromatyzerów wykonanych ze stali nierdzewnej. Aromatyzery to profilowane blaszki, które mają na celu ochronę palników tubowych przed szkodliwym działaniem skapującego tłuszczu. Resztki tłuszczu są następnie odparowywane, co nadaje grillowanym potrawom dodatkowego aromatu. Aromatyzery Flav-R-Wave wspomagają równomierne rozłożenie temperatury na całej powierzchni rusztów żeliwnych oraz ułatwiają grillowanie przy otwartej pokrywie. Dodatkowo technologia Flav-R-Wave chroni przed powstawaniem efektu ognia podczas odpalania grilla gazowego.


  4 palniki tubowe ze stali nierdzewnej

  Grill gazowy Broil King Crown 490 jest wyposażony w 4 palniki tubowe ze stali nierdzewnej. Każdy palnik ma liczne otwory na płomienie rozmieszczone po obu stronach, co pomaga w jeszcze wydajniejszym rozprowadzeniu ciepła po całym grillu. Palniki można w bardzo prosty i szybki sposób zdemontować w celu wyczyszczenia lub wymiany na nowe.

  Kuchenka boczna

  Kuchenka boczna to dodatek, który zupełnie odmieni grillowanie na grillu gazowym. Crown 490 posiada kuchenkę boczną wbudowaną w lewą półkę. Dzięki kuchence bocznej na grillu gazowym przygotujesz zupy i podgrzejesz sosy do potraw. Zapomnij o ciągłym wracaniu do domu podczas grillowania. Od teraz przygotujesz na swoim grillu gazowym Broil King Crown 490 wszystko, na co tylko pozwoli Ci twoja kulinarna wyobraźnia.


  Zawory Linear Flow

  Grille gazowe z serii Crown wyposażone są w niezwykłą technologię autorstwa Broil King. Zawory Linear Flow zaskoczą Cię tym, jak płynna potrafi być kontrola temperatury. Dodatkowo grill gazowy Broil King Crown 490 posiada 6 wysokiej jakości pokręteł 180° Sensi Touch - 4 do kontroli palników tubowych oraz po jednym do kuchenki bocznej i zestawu rożna obrotowego. Wszystkie pokrętła w grillu są od siebie niezależne, co oznacza, że na grillu gazowym Crown 490 będziesz mógł przygotować grillowane potrawy metodą pośrednią.  Praktyczna szafka na butlę z gazem

  Cała seria grillów gazowych Broil King Crown 490 posiada wyjątkowo pojemne szafki przeznaczone na schowanie butli z gazem oraz kilku akcesoriów do grillowania. W szafce bez problemu zmieści się nawet 11 kg butla z gazem, dzięki specjalnemu otworowi na butlę. Szafka posiada podwójne drzwi, które wykonane są z ocynkowanej stali pokrytej czarną farbą epoksydową.  Blokowane kółka 

  Małe, ale bardzo solidne kółka Q-Leg ułatwią przemieszczanie grilla gazowego Crown 490, mimo jego dużych gabarytów. Wszystkie cztery kółka wyposażone zostały w blokady przydające się w trakcie grillowania. Nowa wersja grilla Broil King Crown 490 posiada wzmocnioną podstawę niewystępującą w żadnym innym grillu Broil King, dzięki której przemieszczanie grilla nawet po bardzo nierównej powierzchni nie stanowi żadnego problemu.  Składane półki boczne EZ-Lift

  Półki boczne to absolutnie niezbędna rzecz w grillach gazowych tych rozmiarów. Seria grillów gazowych Crown od Broil King wyposażona została w dwie składane półki boczne o bardzo dużej powierzchni roboczej. Odłożysz na nie wiele akcesoriów w trakcie grillowania lub zawiesisz je na wytrzymałych uchwytach na akcesoria. Bardzo łatwo można je złożyć - grill zajmie wtedy znacznie mniej miejsca.  Zestaw rożna obrotowego i palnik do rożna

  Jeśli lubisz chrupiącego kurczaka z rożna, to grill gazowy Broil King Crown 490 jest właśnie dla ciebie! Zestaw rożna obrotowego w tym grillu Broil King składa się z silnika elektrycznego, długiego prętu, przeciwwagi oraz szpikulców do nadziania większych kawałków mięsa. Cała konstrukcja wykonana jest ze stali nierdzewnej i pozwala grillować mięso i warzywa do 30kg. Specjalny palnik do rożna umieszczony w głębi grilla sprawi, że skórka pieczonego kurczaka lub pieczeni stanie się niezwykle chrupiąca.  Możliwość zmiany położenia rusztów

  Grille gazowe Broil King z serii Crown charakteryzują się możliwością ustawienia kratek rusztów w pozycji ukośnej, która pomoże w skutecznym odprowadzeniu nadmiaru tłuszczu do podwieszanego pojemnika. Jest to przydatna opcja zwłaszcza dla fanów tłustych mięs. Usprawnione odprowadzanie tłuszczu w grillu gazowym Broil King Crown 490 zapobiegnie dostawaniu się go do palników, a więc nie musisz już więcej bać się o przypalenie potraw. Warto też wiedzieć, że ruszty żeliwne w nowej wersji grilla gazowego Broil King Crown 490 są jeszcze masywniejsze od swoich poprzedników.  Wygodne umieszczanie tacki na tłuszcz

  Nowa wersja grilla gazowego Broil King Crown 490 pozwala na wyjątkowo wygodne wyjęcie tacki na tłuszcz. Wystarczy otworzyć szafkę grilla i wyjąć tackę jednym ruchem w celu jej łatwego wyczyszczenia. Do stalowej tacki grilla możesz także włożyć wymienne aluminiowe tacki. Usprawniona konstrukcja grilla sprawia, że tłuszcz wraz z pozostałymi sokami ścieka prosto do tacki, co dodatkowo ułatwia czyszczenie grilla po grillowaniu.   

  Specyfikacja dla grilla gazowego Crown 490:

  • 4 palniki tubowe ze stali szlachetnej
  • 11.4 kW moc palników głównych
  • Zestaw rożna obrotowego z palnikiem rożna o mocy 4,4 kW
  • Zestaw rożna złożony z pręta i szpikulców, napędzany jest silnikiem elektrycznym
  • Kuchenka boczna z palnikiem o mocy 2,7 kW
  • Wymiar rusztu głównego wykonanego z żeliwa 65 x 44 cm (pow.2865 cm²)
  • 2 żeliwne dwustronne ruszty. 
  • Możliwość ustawiania rusztów pod kątem.
  • Górny ruszt ze stalowych prętów powlekanych spiekiem ceramicznym ze ścianką z tyłu o rozmiarach 64 x 17 cm
  • Zewnętrzna część pokrywy pokryta spiekiem ceramicznym
  • Aromatyzery Flav-R-Wave™ wykonane ze stali szlachetnej
  • Zawory Linear-Flow™ zapewniające płynną kontrolę temperatury
  • Pokrętła zaworów okrągłe 180° ze srebrnymi środkami (5 szt)
  • Precyzyjny termometr Deluxe Accu-Temp™
  • Elektroniczna zapalarka Sure-Lite™
  • Pokrywa z technologią Roll-ON™
  • Pokrywa komorowa pokryta spiekiem ceramicznym z bokami z odlewu aluminium.
  • Elementy grilla pokryte epoksydową farbą proszkową
  • Składane i łatwe do ściągnięcia półki z blokadą EZ-Lift
  • Szafka mieszcząca 11 kg butlę z gazem
  • Wyjmowana od przodu tacka na tłuszcz z wymiennym wkładem (nr.kat.56415)
  • Cztery obrotowe kółka 7,6 cm z możliwością blokady
  • Ocynkowana podstawa oraz ściany boczne malowana proszkowo
  • Ocynkowane stalowe drzwi pokryte czarną epoksydową farbą proszkową
  • Wąż gazowy z reduktorem 37 mbar i zabezpieczeniem EFV montowany fabrycznie

  Wymiary grilla:

  • wysokość - 117,5 cm
  • wysokość z otwartą pokrywą - 147 cm
  • szerokość - 136 cm
  • szerokość z opuszczonymi półkami - 96 cm
  • głębokość - 60 cm
  • głębokość z otwartą pokrywą - 74 cm (pokrywa cofa się 14 cm)

  Waga grilla:

  • Crown 490 - 64 kg

  Wymiary rusztów:

  • głębokość górnej półki - 17 cm
  • szerokość górnej półki -  64 cm
  • głębokość rusztów - 44 cm
  • szerokość rusztów - 65 cm
  • Waga: 64 kg
  • Wysokość grilla 117,5 cm
  • Szerokość grilla 136 cm
  • Powierzchnia grillowa 65 x 44 cm
  • Głębokość grilla 60 cm
  • Palniki 4 tubowe - 11,4 kW
  • Pokrywa i Kocioł Odlew aluminium
  • Ruszt Żeliwny dwustronny
  • Kolor: Czarno-srebrny
  • System zapalania piezoelektryczny
  • Termometr: Tak
  • Uchwyty na akcesoria: 4
  • Gwarancja - pokrywa/piekarnik: 10 lat
  • Gwarancja - palniki: 5 lat
  • Gwarancja - inne: 2 lata
  • Zestaw rożna z palnikiem: Tak
  • Kuchenka boczna: Tak
  • Butla 11kg wejdzie ?: Tak
  • Oświetlenie piekarnika: Nie
  chat Komentarze (0)
  Ocena: