• -620,00 zł
 • Pakiet
Grill gazowy Broil King Sovereign 90
Grill gazowy Broil King Sovereign 90
Grill gazowy Broil King Sovereign 90
Grill gazowy Broil King Sovereign 90
Grill gazowy Broil King Sovereign 90
Grill gazowy Broil King Sovereign 90
0 recenzji produktu

Grill gazowy Broil King Sovereign 90 EKSPOZYCJA

Broil King
Ostatnie sztuki w magazynie

Grill Sovereign 90 to prawdziwy as wśród grilli marki Broil King. Doskonale się prezentuje oraz oferuje duże możliwości grillowania. Posiada dwustronne żeliwne ruszty, które z pomocą wydajnych palników Dual-Tube, nagrzewają się w jednej chwili. Szybko i na długo kumulują temperaturę. Sovereign to stylowy egzemplarz wykonany ze stali nierdzewnej. Dodatkowo posiada zasobną szafkę na butle gazowa oraz rozkładane półki boczne z segmentami na akcesoria.

Oferta dotyczy grilla z ekspozycji w naszym salonie grillowym przy ul. Radzikowskiego 180 w Krakowie. Grill jest całkowicie nowy i nigdy nie był używany. Brak jakichkolwiek uszkodzeń.

620,00 zł 6 199,00 zł
Cena brutto: 5 579,00 zł

Ten pakiet zawiera

Zobacz porównanie
Zapytaj o produktPiekarnik Therma-Cast z pokryciem stali szlachetnej

Piekarnik Therma-Cast w grillu gazowym Sovereign 90 wykonany jest ze stopu żaroodpornego i antykorozyjnego aluminium, które gwarantuje bardzo dobrą dystrybucję ciepła niezbędną w pieczeniu konwekcyjnym. Masywna pokrywa grilla Broil King jest wygodna w podnoszeniu, dzięki charakterystycznej dla serii grillów gazowych Sovereign stylowej rączce z dużym napisem Sovereign.


Termometr Accu-Temp

Na środku pokrywy grilla gazowego Sovereign 90 jest wbudowany termometr Accu-Temp. Jego zadaniem jest śledzenie i informowanie i temperaturze panującej wewnątrz piekarnika przy zamkniętej pokrywie. Termometr jest niezbędny podczas grillowania termoobiegiem. Termometry Accu-Temp stosowane w grillach gazowych Broil King są wyjątkowo precyzyjne, a ich zakres temperatur dochodzi do ponad 350°C.
Dwustronne ruszty żeliwne

Grill gazowy Broil King Sovereign 90 ma całkiem sporą powierzchnię do grillowania, na którą składają się 3 kratki dwustronnych rusztów żeliwnych. Ruszty są bardzo masywne, a rewelacyjne właściwości grzewcze żeliwa gwarantują błyskawiczne nagrzanie rusztów oraz utrzymanie wysokiej temperatury przez długi czas. Ruszty żeliwne w grillach gazowych Broil King można ustawić w dwóch pozycjach - rynienkowej, która gromadzi i odparowuje skapujący tłuszcz, co nadaje potrawom dodatkowego aromatu lub w pozycji stożkowej, która nada stekom charakterystyczną kratkę.
Ustawienie rusztów żeliwnych w wielu pozycjach

W bogatej ofercie grillów gazowych Broil King jedynie seria Sovereign oferuje możliwość ustawienia kratek rusztów żeliwnych pod różnymi kątami. Dzięki temu, gdy ustawisz ruszty w pozycji rynienkowej podczas grillowania tłustego mięsa, nadmiar skapującego tłuszczu zostanie jeszcze lepiej odprowadzony.


Technologia Flav-R-Wave

Sovereign 90 wyposażony jest w system aromatyzerów Flav-R-Wave. Technologia ta opracowana przez Broil King używana jest we wszystkich grillach gazowych Broil King, a jej zadaniem jest ochrona palników Dual-Tube przed działaniem skapującego tłuszczu i odparowywanie go. Flav-R-Wave pomoże również w równomiernym rozprowadzeniu ciepła na całą powierzchnię rusztów żeliwnych, a nawet zapobiega powstawaniu efektu ognia podczas odpalania grilla gazowego Sovereign 90. 
System Flav-R-Zone

Flav-R-Zone to kolejna autorska technologia Broil King. Grille gazowe Sovereign 90 posiadają system ścianek przegrodowych dzielących komorę piekarnika na kilka stref cieplnych. Zabieg ten ułatwia kontrolowanie temperatury w każdej ze stref, co przydaje się w grillowaniu metodą pośrednią. W grillu gazowym Sovereign 90 ścianki przegrodowe mają dodatkową ochronę przed skapującym tłuszczem.

Palniki dwutubowe Dual-Tube

System trzech palników dwutubowych Dual-Tube rozgrzeje Twojego grilla gazowego Broil King Sovereign 90 do ponad 300°C w zaledwie kilka chwil. Palniki Dual-Tube autorstwa Broil King różnią się od zwykłych palników tubowych. Mają ponad 120 otworów umieszczonych w dwóch rzędach, co pomaga w rozprowadzeniu gazu po całej długości palnika. Po odpaleniu grilla gazowego natychmiast zauważysz różnicę w szybkości działania palników tubowych względem zwykłych palników tubowych.
Kuchenka boczna

Sovereign to jedna z najlepiej wyposażonych serii grillów gazowych Broil King. Oznacza to, że oczywiście nie mogło tu zabraknąć kuchenki bocznej stanowiącej niezwykle wygodny dodatek do grilla gazowego. Zapomnij o ciągłym wracaniu do domu, by podgrzać ulubione zupy czy sosy do grillowanych potraw. Teraz w łatwy i wygodny sposób przygotujesz na swoim grillu gazowym Broil King Sovereign 90, co tylko zechcesz.
Zestaw rożna obrotowego

Grill gazowy Broil King Sovereign 90 posiada również zestaw rożna obrotowego, na który składają się: silnik elektryczny, pręt rożna, przeciwwaga oraz zestaw szpikulców do nadziewania kawałków mięs i warzyw. Poszczególne elementy zestawu rożna zostały wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, a całość jest w stanie poradzić sobie z potrawami o wadze do 30 kg. Jeśli uwielbiasz pieczonego kurczaka, zestaw rożna obrotowego w grillu gazowym Broil King Sovereign 90 to coś dla Ciebie!


Palnik rożna

Palnik rożna obecny w każdym grillu gazowym Broil King wyposażonym w zestaw rożna obrotowego to gwarancja doskonale upieczonego kurczaka z chrupiącą skórką. Palnik umieszczony jest blisko tylnej krawędzi grilla Sovereign 90. Jego konstrukcja różni się od palników Dual-Tube, ponieważ ma szersze i częściej rozstawione otwory, co skutkuje bardziej intensywnymi i równomiernymi płomieniami ogrzewającymi wolno obracającą się pieczeń.Zawory Linear Flow

Linear Flow to zawory w grillach gazowych Broil King, które charakteryzują się wyjątkowo płynną kontrolą temperatury. Grill gazowy Broil King Sovereign 90 wyposażony jest w 5 miłych w dotyku i bardzo precyzyjnych pokręteł 180° Sensi Touch obracających się o 180°. Każdy palnik główny Dual-Tube ma swoje własne pokrętło, co sprawia, że są one od siebie niezależne, a to umożliwia grillowanie metodą pośrednią w grillu gazowym Broil King.Praktyczna szafka na butlę z gazem

Pojemna szafka w grillu gazowym Sovereign 90 daje możliwość całkowitego schowania butli gazowej 11 kg, dzięki czemu Twój grill stanie się wspaniałą ozdobą w ogrodzie. Szafka zamykana jest dwuskrzydłowymi drzwiczkami wykonanymi z ocynkowanej stali pokrytej proszkowo lakierem, co nadaje grillowi Sovereign 90 dodatkowej elegancji. W szafce grilla oprócz butli zmieści się także kilka akcesoriów do grillowania.Półki ze stali szlachetnej z miejscem na przyprawy

Seria grillów gazowych Broil King Sovereign wyposażona jest w dwie półki boczne o bardzo dużej powierzchni roboczej umożliwiającej przygotowanie potraw, zanim wrzucimy nasze smakołyki na ruszt. Półki posiadają boczne uchwyty do zawieszenia akcesoriów do grillowania oraz specjalną frontową wnękę na przyprawy do potraw. Wszystko to sprawia, że półki boczne w grillu gazowym Sovereign 90 ułatwią organizację w czasie grillowania i sprawią, że wszystko znajdzie się w zasięgu ręki.

wymiary_sovereign_90.png

 

Specyfikacja dla grilla gazowego Sovereign 90:

 • 3 opatentowane palniki Dual-Tube™ ze stali szlachetnej z 10 letnią gwarancją o łącznej mocy 12 kW.
 • Kuchenka boczna z palnikiem o mocy 2,7 kW.
 • Zestaw rożna obrotowego z palnikiem rożna o mocy 4,4 kW, prętem z kolcami oraz silnikiem elektrycznym.
 • Wymiar rusztów głównych 65 × 44 cm.
 • Górny ruszt ze stalowych prętów powlekanych spiekiem ceramicznym ze ścianką z tyłu o rozmiarach 60 × 30 cm.
 • 3 dwustronne ruszty żeliwne Flav-R-Cast™.
 • 3 aromatyzer Flav-R-Wave™ wykonany ze stali szlachetnej.
 • 2 separatory zapewniają 3 oddzielne strefy grillowania.
 • Zawory Linear Flow wyposażone w system płynnej kontroli temperatury Sensi Touch™.
 • Precyzyjny termometr Deluxe Accu-Temp™.
 • Elektroniczna zapalarka Sure-Lite™.
 • Piekarnik Therma-Cast™ wykonany z odlewu aluminium.
 • Składane półki boczne ze stali szlachetnej.
 • Plastikowa podstawa grilla.
 • Szafka z miejscem na 11 kg butlę z gazem.
 • Duże 18 cm odporne na pęknięcia koła oraz małe obrotowe kółka 6,4 cm z możliwością blokady.
 • Wąż gazowy i reduktor 37mbar z zabezpieczeniem EFV mocowany fabrycznie.

Wymiary grilla:

 • wysokość - 128 cm
 • szerokość - 158 cm
 • głębokość - 62 cm
 • szerokość z opuszczonymi półkami - 99 cm

Waga grilla:

 • Sovereign 90 - 63 kg

Wymiary rusztów:

 • głębokość górnej półki - 30 cm
 • szerokość górnej półki - 60 cm
 • głębokość rusztów - 43 cm
 • szerokość rusztów - 65 cm