• Pakiet
Grill gazowy Broil King Sovereign XL 420
Grill gazowy Broil King Sovereign XL 420
Grill gazowy Broil King Sovereign XL 420
Grill gazowy Broil King Sovereign XL 420
Grill gazowy Broil King Sovereign XL 420
Grill gazowy Broil King Sovereign XL 420
0 recenzji produktu

Grill gazowy Broil King Sovereign XL 420

Broil King
Dostępny

Grill Sovereign XL 420 to prawdziwy as wśród grilli marki Broil King. Doskonale się prezentuje oraz oferuje duże możliwości grillowania. Posiada dwustronne żeliwne ruszty które z pomocą wydajnych palników Dual-Tube, nagrzewają się w jednej chwili. Szybko i na długo kumulują temperaturę. Sovereign to stylowy egzemplarz wykonany ze stali nierdzewnej. Dodatkowo posiada zasobną szafkę na butle gazowa oraz rozkładane półki boczne z segmentami na akcesoria.

Cena brutto: 6 599,00 zł

Ten pakiet zawiera

Zobacz porównanie
Zapytaj o produktPiekarnik Therma-Cast okuty elementami ze stali szlachetnej

Therma-Cast to piekarnik w grillu gazowym Broil King Sovereign XL 420. Wykonany jest z grubego stopu aluminium, który jest antykorozyjny oraz żaroodporny. Piekarnik Therma-Cast zapewnia doskonałą dystrybucję ciepła w grillu gazowym. Sovereign XL 420 wyposażony został w wyjątkowo masywną pokrywę pokrytą stalą szlachetną oraz jedyną w swoim rodzaju stalową rączkę z wielkim napisem "Sovereign XL", za pomocą której z łatwością podniesiesz pokrywę.
Termometr Accu-Temp

Termometr Accu-Temp wbudowany w środkowej części pokrywy w grillu gazowym Sovereign XL 420 to gwarancja ciągłej kontroli nad temperaturą panującą wewnątrz komory piekarnika. Termometry w grillach Broil King są bardzo precyzyjne, a ich zakres temperatur dochodzi aż do ponad 350°C. Termometry wbudowane w pokrywę są niezbędne, aby cieszyć się idealnie upieczonymi potrawami podczas grillowania termoobiegiem.


Dwustronne ruszty żeliwne

Duża powierzchnia do grillowania to coś, czym wyróżnia się grill gazowy Broil King Sovereign XL 420. Jak sama nazwa wskazuje - grill jest pokaźnych rozmiarów, a cztery kratki masywnych rusztów żeliwnych powinny zaspokoić wymagania nawet większej ilości gości. Ruszty żeliwne w grillach gazowych Broil King są dwustronne. Jedna strona gromadzi i odparowuje tłuszcz, a druga nadaje grillowanym stekom kultowego diamentowego wzorku. Żeliwo to materiał idealnie nadający się na ruszty do grilla gazowego z uwagi na jego genialne właściwości cieplne. Ruszty nagrzewają się w mgnieniu oka i długo utrzymują swoją bardzo wysoką temperaturę.


Ustawienie rusztów żeliwnych w wielu pozycjach

Sovereign XL 420 to obok Sovereigna 90 jedyny grill gazowy w ofercie Broil King, który pozwala ustawić wszystkie kratki rusztów żeliwnych pod kilkoma kątami. Ruszty w grillu gazowym Sovereign XL 420 można ustawić podczas grillowania w odpowiednim kącie pozycją rynienkową do góry, aby nadmiar tłuszczu był jeszcze lepiej odprowadzany. Patent ten szczególnie przydaje się podczas grillowania tłustego mięsa na grillu gazowym.
Technologia Flav-R-Wave

Technologia Flav-R-Wave to system aromatyzerów ze stali nierdzewnej znany z pozostałych modelów grillów gazowych Broil King. Zadaniem tego systemu jest ochrona palników Dual-Tube przed skapującym tłuszczem oraz wspomaganie jak najbardziej równomiernego rozprowadzania ciepła po powierzchni rusztów żeliwnych. Oprócz tego aromatyzery Flav-R-Wave skutecznie zapobiegają powstawaniu efektu ognia podczas odpalania grilla gazowego Broil King Sovereign XL 420.


Palniki dwutubowe Dual-Tube

Grill gazowy Broil King Sovereign XL 420 wyposażony został w system dwutubowych palników o łącznej mocy aż 13,2 kW, która w połączeniu z systemem PGT daje grillowi ogromną moc. Cztery palniki Dual-Tube są wyjątkowo wydajne i znacznie lepiej rozprowadzają ciepło niż zwykłe palniki tubowe znane z tańszych modeli grillów gazowych Broil King. Każdy z palników ma ponad 120 otworów w dwóch rzędach co skutkuje lepszym rozprowadzeniem gazu na całej długości palnika, a także błyskawicznym nagrzaniem grilla do wysokich temperatur nawet w środku zimy!Składane półki boczne

Dwie półki boczne o bardzo dużej powierzchni ułatwią zarządzanie akcesoriami podczas grillowania. Półki wykonane są ze stali szlachetnej i wyposażone są w uchwyty na akcesoria oraz frontowe wnęki na przyprawy do potraw. Obie półki są składane, co znacznie ułatwi przechowywanie grilla nawet w małych pomieszczeniach.


Zawory Linear Flow

Zawory Linear Flow stosowane są we wszystkich grillach gazowych Broil King. Ich najważniejsza cecha to niezwykle płynna liniowa kontrola nad temperaturą. Grill gazowy Sovereign XL 420 posiada 4 pokrętła 180° Sensi Touch do sterowania palnikami Dual-Tube. Palniki Dual-Tube są od siebie w pełni niezależne, a do kontrolowania każdego z nich służy jedno pokrętło, co pozwala nie tylko na grillowanie bezpośrednie, ale także pośrednie.
Praktyczna szafka na butlę z gazem

Przechowywanie butli gazowej nie będzie stanowić żadnego problemu, gdyż wszystkie modele grillów gazowych Broil King mają pojemne szafki, w których bez problemu zmieści się nawet 11 kg butla gazowa. Sovereign XL 420 ma wyjątkowo pojemną szafkę z półką po prawej stronie. Schowasz w niej kilka akcesoriów do grillowania takich jak kamień i łopata do pizzy, łopatka, szczypce czy pokrowiec. Szafka w grillu gazowym Sovereign XL 420 zamykana jest podwójnymi drzwiami pokrytymi stalą nierdzewną nadającą grillowi eleganckiego wyglądu.

wymiary_sovereign_420.png

 

Specyfikacja dla grilla gazowego Sovereign XL 420:

 • 4 opatentowane palniki Dual-Tube™ ze stali szlachetnej z 10 letnią gwarancją o łącznej mocy 13.2 kW.
 • Wymiar rusztów głównych 86 × 44 cm.
 • Górny ruszt ze stalowych prętów powlekanych spiekiem ceramicznym ze ścianką z tyłu o rozmiarach 81 × 30 cm.
 • 4 dwustronne ruszty żeliwne Flav-R-Cast™ .
 • 4 aromatyzery Flav-R-Wave™ ze stali szlachetnej.
 • 3 separatory Flav-R-Wave™ zapewniają 4 oddzielne strefy grillowania.
 • Zawory Linear-Flow™ zapewniające płynną kontrolę temperatury z pokrętłami 180° Sensi-Touch™.
 • Precyzyjny termometr Deluxe Accu-Temp™.
 • Elektroniczna zapalarka Sure-Lite™.
 • Piekarnik Therma-Cast™ wykonany z odlewu aluminium.
 • Składane półki boczne z blatami ze stali szlachetnej.
 • Szafka z miejscem na 11 kg butlę z gazem.
 • Stalowa podstawa grilla.
 • Dwa duże 20 cm odporne na pęknięcia koła oraz małe obrotowe kółka 7,6 cm z możliwością blokady.
 • Wąż gazowy i reduktor 37mbar z zabezpieczeniem EFV mocowany fabrycznie.

Wymiary grilla:

 • wysokość - 128 cm
 • szerokość - 165 cm
 • głębokość - 62 cm

Waga grilla:

 • Sovereign XL 420 - 78 kg

Wymiary rusztów:

 • głębokość górnej półki - 30 cm
 • szerokość górnej półki - 81 cm
 • głębokość rusztów - 43 cm
 • szerokość rusztów - 86 cm