• Pakiet
Grill gazowy Broil King Baron Imperial XL
Grill gazowy Broil King Baron Imperial XL
Grill gazowy Broil King Baron Imperial XL
Grill gazowy Broil King Baron Imperial XL
Grill gazowy Broil King Baron Imperial XL
Grill gazowy Broil King Baron Imperial XL
Grill gazowy Broil King Baron Imperial XL
Grill gazowy Broil King Baron Imperial XL
Grill gazowy Broil King Baron Imperial XL
Grill gazowy Broil King Baron Imperial XL
Grill gazowy Broil King Baron Imperial XL
Grill gazowy Broil King Baron Imperial XL
Grill gazowy Broil King Baron Imperial XL
Grill gazowy Broil King Baron Imperial XL
Grill gazowy Broil King Baron Imperial XL
Grill gazowy Broil King Baron Imperial XL
Grill gazowy Broil King Baron Imperial XL
Grill gazowy Broil King Baron Imperial XL
Grill gazowy Broil King Baron Imperial XL
0 recenzji produktu

Grill gazowy Broil King Imperial XL S

Broil King
Obecnie brak na stanie

Grill Imperial XL S to największy z modeli Broil King. Wyposażony jest w dwa oddzielne piekarniki. Główny oraz mniejszy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy przyrządzić jednocześnie więcej urozmaiconych potraw dla naszych gości. Aromatyzery systemu Flav-R-Wave doskonale się sprawdzają podczas grillowania, co sprawia, że nasze potrawy mają doskonały smak oraz odpowiednią konsystencję. Temperatura w piekarniku rozprowadzana w naturalnym obiegu idealnie opieka potrawy z każdej strony. Zastosowanie palników Dual-Tube podgrzewa piekarnik do wysokich temperatur oraz równomiernie rozprowadza ciepło w środku piekarnika. W zestawie znajduje się również rożen niezastąpiony przy rodzinnych ucztach.

Cena brutto: 18 999,00 zł
Zobacz porównanie
Zapytaj o produkt
Czy chcesz uzyskać informacje, kiedy produkt będzie dostępny?Dwa niezależne od siebie piekarniki oraz pokrywy komorowe

Główną cechą i największą zaletą grilla gazowego Broil King Imperial XL S jest podwójny piekarnik z dwiema pokrywami. Obie komory piekarnika są od siebie w pełni niezależne, co stanowi świetne rozwiązanie podczas naprawdę dużych imprez, na których może zdarzyć się kilka osób z alergiami na dane potrawy. Dwa oddzielne piekarniki zapobiegną także mieszaniu się smaków znacznie różniących się od siebie potraw. Obie pokrywy piekarników w grillu gazowym Broil King Imperial XL S są wykonane z podwójnej warstwy stali nierdzewnej z pustką powietrzną pomiędzy. Solidną konstrukcję piekarnika dopełniają boczne ścianki pokryw wykonane z grubego odlewu aluminium. Tak skonstruowanego grilla możesz z powodzeniem używać nawet w zimie.
Dwustronny ruszt z odlewu stali szlachetnej

Imperial XL S to najwyższy model w całej ofercie grillów gazowych Broil King, a więc oczywiste jest, że został wyposażony w ruszty o najwyższej jakości dostępnej na rynku. Sześć masywnych kratek dwustronnych rusztów wykonanych z odlewu stali szlachetnej zapewni rewelacyjne grillowe doznania na grillu gazowym najwyższej klasy. Ruszty z odlewu ze stali szlachetnej cechują się niezniszczalnością i wyjątkową odpornością na korozję. Ruszty są łatwe w czyszczeniu oraz mają dwie strony - na jednej nadasz swoim stekom charakterystycznego wzorku, a druga strona ma za zadanie gromadzić i odparowywać skapujący tłuszcz, co nadaje grillowanym potrawom dodatkowego aromatu. 

Podwójny zestaw rożna obrotowego z palnikiem do rożna

Podwójny zestaw rożna obrotowego to doskonała wiadomość dla każdego miłośnika pieczonych kurczaków. Zestaw składa się z jednego długiego pręta, przeciwwagi i silnika elektrycznego. Każdy piekarnik w grillu gazowym Broil King Imperial XL S ma swój własny zestaw kolców do nadziewani, co umożliwia przygotowanie dwóch pieczeni na jednym ogniu. Dodatkowo z tyłu większego piekarnika został umieszczony palnik do rożna charakteryzujący się szerszymi i częściej rozstawionymi otworami. Płomienie generowane przez palnik do rożna skierowane są bezpośrednio na obracającą się pieczeń, dając jej chrupiącą skórkę i gwarantując idealnie równomiernie upieczenie.
Kuchenka boczna

Kuchenka boczna to absolutna konieczność w grillach gazowych tej klasy. Broil King Imperial XL S ma wbudowaną kuchenkę boczną w lewej półce bocznej. Na czas nieużywania kuchenka zamykana jest metalową klapą. Na kuchence bocznej w Imperialu XL S ugotujesz zupę, podgrzejesz sosy, a także zrobisz kawę - wszystko bez konieczności udawania się do domu. Kuchenka boczna w grillu gazowym to niezwykle wygodny dodatek rozszerzający możliwości grilla.


Oświetlenie w piekarniku

Osoby grillujące do późnych godzin nocnych z pewnością ucieszy fakt, że grill gazowy Broil King Imperial XL S został wyposażony w aż trzy lampki zamontowane w górnej części piekarnika. Lampki skierowane są w stronę rusztów, dzięki czemu ich światło pada wprost na grillowane potrawy. Duży piekarnik jest oświetlany dwoma lampkami, a mniejszy jedną. Teraz nawet w środku nocy nic nie przeszkodzi Ci w wygodnym grillowaniu na twoim grillu gazowym Broil King Imperial XL S.Podświetlane pokrętła

Jeśli podświetlany piekarnik to za mało, co powiesz na podświetlane pokrętła? Wszystkie 8 pokręteł w grillu gazowym Broil King Imperial XL S ma funkcję podświetlenia na niebiesko dzięki lampkom LED. Dodatkowo stopień natężenia światła zależy od pozycji pokrętła, a więc nawet z daleka od razu dowiesz się które pokrętła są aktualnie ustawione na maksymalnej mocy.


Palniki dwutubowe Dual-Tube

Autorska technologia palników dwutubowych Dual-Tube opracowana przez Broil King to gwarancja błyskawicznie rozgrzanego grilla gazowego nawet w środku zimy. Palniki Dual-Tube stosowane są prawie we wszystkich grillach gazowych Broil King. Każdy palnik ma ponad 120 otworów rozmieszczonych w dwóch rzędach, co daje wyjątkowo równomierny płomień na całej długości palnika. 
Technologia Flav-R-Wave

Technologia Flav-R-Wave to system aromatyzerów wykonanych ze stali nierdzewnej, których zadaniem jest przede wszystkim ochrona palników Dual-Tube przed szkodliwym działaniem skapującego tłuszczu oraz wspomaganie maksymalnie równomiernego nagrzania piekarnika. Tłuszcz skapujący na aromatyzery Flav-R-Wave jest następnie odparowywany i nadaje grillowanym potrawom znakomitego aromatu, a dodatkowo system ten ułatwia grillowanie z otworzoną pokrywą, zapewniając utrzymanie bardzo wysokiej temperatury.

Górna półka w grillu gazowym

Dodatkową powierzchnię do grillowania zapewniają dwie półki górne umieszczone w górnych częściach obu piekarników w grillu gazowym Broil King Imperial XL S. Półka górna służy zarówno przygotowaniu bułek do hamburgerów czy grzanek, jak i odłożeniu już ugrillowanych potraw na chwilę przed podaniem ich gościom. Dużą zaletą półek górnych w grillach gazowych Broil King z serii Imperial jest możliwość ich bardzo szybkiego demontażu, co niezwykle przydaje się podczas używania zestawu rożna obrotowego czy akcesoriów do grillowania wymagających dużo miejsca na powierzchni grilla.

Technologia Roll-On

Dzięki zastosowaniu technologii Roll-On w grillu gazowym Broil King Imperial XL S zaoszczędzisz sporo miejsca. Środek ciężkości obu pokryw został umieszczony bliżej środka piekarników, dzięki czemu pokrywa podczas jej otwierania nie wystaje z tyłu aż tak, jak modele grillów gazowych o klasycznej konstrukcji i można bez problemu umieścić swojego grilla gazowego zaledwie 11 cm od ściany. Technologia Roll-On sprawia również, że pokrywy grilla, mimo swojej dużej masy otwiera się bardzo lekko.

Szuflada w półce bocznej

Seria grillów gazowych Imperial jest jedyną serią z całej bogatej oferty Broil King, w której obecna jest wysuwana szuflada wbudowana w jedną z półek bocznych. Szuflada w grillu gazowym Imperial XL S jest zamontowana na podwójnych szynach, co sprawia, że można ją wysunąć w całości i mieć łatwy dostęp do całej jej zawartości. Szuflada jest dość masywna, lecz bardzo lekko się ją otwiera. Szuflada boczna w grillu gazowym to bez wątpienia duże ułatwienie, jeśli chodzi o zachowanie porządku wokół grilla i przechowywanie akcesoriów do grillowania. Półka na przyprawy

Dodatkowym miejscem na przechowywanie przypraw, sosów i napojów są frontowe wnęki umieszczone w obu półkach bocznych w grillu gazowym Broil King Imperial XL S. Wnęki w półkach dają bardzo wygodny dostęp do przypraw i napojów podczas grillowania i pozwalają zachować porządek wokół grilla.Elektroniczna zapalarka

Dzięki zapalarce elektronicznej w grillu gazowym Broil King Imperial XL S w mgnieniu okaz odpalisz swojego grilla. Wystarczy tylko wcisnąć jeden przycisk, by rozpocząć grillowanie. Wszystkie grille gazowe Broil King są wyposażone w elektroniczną zapalarkę Sure-Lite, które są najbardziej niezawodnym sposobem na szybkie odpalenie grilla gazowego.Zawory Linear Flow

Grille gazowe Broil King są wyposażone w innowacyjne zawory Linear Flow, których działanie opiera się na niezwykłej płynności w zakresie kontroli temperatury. Linear Flow to technologia opracowana przez Broil King i stosowana jedynie w grillach gazowych kanadyjskiego lidera branży grillowej. Dodatkowo grill gazowy Imperial XL S posiada aż 8 pokręteł 180° Sensi Touch, które są niezwykle precyzyjne oraz miłe w dotyku. Wszystkie 6 głównych palników Dual-Tube w grillu gazowym Broil King Imperial XL S jest od siebie niezależnych i za każdy z nich odpowiada jeden palnik, dzięki czemu bez problemu możesz grillować także metodą pośrednią. Takie rozwiązanie przydaje się również w przypadku obecności dwóch piekarników w grillu gazowym, gdyż możemy dowolnie kontrolować wybrane przez nas obszary powierzchni do grillowania.Kółka z blokadą i pokrętłami poziomującymi

Imperial XL S to topowy model z oferty grillów gazowych Broil King zarówno jeśli chodzi o funkcjonalność, jak i gabaryty, a więc niezbędny jest tu zestaw wyjątkowo wytrzymałych kół. W grillu gazowym Imperial XL S zastosowano aż 6 kółek Q-Leg, które mimo niewielkich rozmiarów są bardzo solidne i przyczynią się do łatwiejszego przemieszczania grilla nawet po wyboistym terenie. Każde z sześciu kółek posiada funkcję blokady unieruchamiającą grilla podczas grillowania. Oprócz tego 3 przednie kółka mają także pokrętła poziomujące, dzięki którym wypoziomujesz swojego Imperiala XL S tak, by dopasować go nawet do najbardziej nierównych powierzchni. Podwieszane pojemniki na tłuszcz

Dwie komory piekarnika oznaczają dwie tacki i pojemniki na tłuszcz. W grillu gazowym Broil King Imperial XL S pod każdym piekarnikiem znajduje się osobna specjalnie wyprofilowana tacka, do której podwieszany jest metalowy pojemnik na tłuszcz. Tacki są wysuwane z prawej oraz lewej strony grilla zapewniając łatwą dostępność, a pojemniki zaprojektowano w taki sposób, aby móc je szybko wyjąć i wyczyścić. Tacki na tłuszcz w grillach gazowych Broil King skutecznie zbierają cały skapujący tłuszcz, który nie został odparowany w wyższych strefach grilla. W swojej ofercie Broil King posiada zestaw aluminiowych tacek idealnie dopasowanych do pojemnika na tłuszcz w grillu gazowym Imperial XL S dla osób, którym nie chce się jej czyścić.Duże półki boczne

Największy grill gazowy w ofercie Broil King musi posiadać wyjątkowo duże półki boczne. Półki w grillu Imperial XL S zaskakują nie tylko swoim rozmiarem, ale także niesłychaną funkcjonalnością. Lewa półka to wbudowana kuchenka boczna zamykana klapą, a w prawej półce została umieszczona wysuwana i bardzo pojemna szuflada. Na obu półkach bocznych zawiesisz akcesoria do grillowania dzięki czterem uchwytom znajdującym się na frontowych wnękach, w których z kolei przechowasz przyprawy, sosy i napoje. Półki boczne w grillach gazowych Broil King służą także wstępnemu przygotowaniu potraw przed wrzuceniem ich na ruszt.
Wysuwane szuflady do przechowywania naczyń

W grillu gazowym Broil King Imperial XL S z łatwością przechowasz nie tylko całą masę różnych akcesoriów do grillowania czy butlę gazową, ale także niezbędne naczynia. Pod piekarnikiem grilla znajdują się szafki o wyjątkowo dużej łącznej powierzchni. Pośrodku umieszczone zostały dwie wysuwane szuflady przeznaczone do przechowywania naczyń.

wymiary_imperial_XL_S_gaz.png

 

Specyfikacja dla grilla gazowego Imperial XL S:

 • Pokrywy komorowe ze stali szlachetnej ze stylowymi ściankami z odlewu aluminium.
 • Kuchenka boczna z palnikiem o mocy 2,7 kW.
 • Zestaw rożna obrotowego z 4,4 kW palnikiem rożna, prętem z kolcami oraz silnikiem elektrycznym.
 • 6 profesjonalnych dwustronnych rusztów Flav-R-Cast™ z odlewu ze stali szlachetnej AISI 304.
 • Górny ruszt ze stalowych prętów powlekanych spiekiem ceramicznym ze ścianką z tyłu o rozmiarach 63,5 × 20,5 cm w dużym piekarniku i 28,5 × 20,5 cm w małym piekarniku.
 • Wymiar rusztów głównych w dużym piekarniku 65 × 49 cm i 32 × 49 cm w małym.
 • 2 wbudowane lampki wewnątrz dużego piekarnika oraz 1 w małym.
 • 8 podświetlanych na niebiesko pokręteł.
 • 2 niezależne piekarniki z pokrywami z technologią Roll-On.
 • 6 opatentowanych palników Dual-Tube™ ze stali szlachetnej z 10 letnią gwarancją o łącznej mocy 17,6 kW.
 • 6 aromatyzerów Flav-R-Wave™ wykonany ze stali szlachetnej AISI 304.
 • 2 termometry Deluxe Accu-Temp™.
 • Piekarnik, półki boczne, drzwi, panel kontrolny, aromatyzery i listwa palników wykonane ze stali szlachetnej AISI 304.
 • Boczne półki wykonane ze stali szlachetnej, wysuwana szuflada w prawej półce.
 • Stalowa szafka o sztywnej konstrukcji z frontami drzwi i szuflad wykonanymi ze stali szlachetnej z miejscem na 11 kg butlę z gazem.
 • 6 obrotowych kółek 7,6 cm z możliwością blokady. Trzy przednie kółka Level Q™ z możliwością poziomowania.
 • Elementy grilla ocynkowane oraz pokryte epoksydową farbą proszkową.
 • Zawory Linear-Flow™ zapewniające płynną kontrolę temperatury z pokrętłami 180° Sensi-Touch™.
 • Elektroniczna zapalarka Sure-Lite™.
 • Wąż gazowy i reduktor 37mbar z zabezpieczeniem EFV mocowany fabrycznie.

Wymiary grilla:

 • wysokość - 123 cm
 • wysokość z otwartą pokrywą - 147 cm
 • szerokość - 194 cm
 • szerokość z opuszczonymi półkami - nie są opuszczane
 • głębokość - 64 cm
 • głębokość z otwartą pokrywą - 72 cm (pokrywa cofa się 8 cm)

Waga grilla:

 • Imperial XL S - 136 kg

Wymiary rusztów:

 • głębokość górnej półki - 20 cm
 • szerokość górnej półki - 63,5 cm (duży piekarnik) + 28,5 cm (mały piekarnik)
 • głębokość rusztów - 49 cm
 • szerokość rusztów - 65 cm (duży piekarnik) + 32 cm (mały piekarnik)
 • Waga: 118
 • Wysokość grilla 125 cm
 • Szerokość grilla 194cm
 • Powierzchnia grillowa 97 x 49 cm
 • Głębokość grilla 63 cm
 • Palniki 6, dual-tube ze stali szlachetnej
 • Pokrywa i Kocioł odlew z aluminimum
 • Ruszt Odlew ze Stali
 • System zapalania piezoelektryczny
 • Termometr: Tak
 • Uchwyty na akcesoria: 4 + półki
 • Kolor: Czarny
 • Gwarancja - pokrywa/piekarnik: dożywotnia
 • Gwarancja - palniki: 10 lat
 • Gwarancja - inne: 5 lat
 • Zestaw rożna z palnikiem: Tak
 • Kuchenka boczna: Tak
 • Butla 11kg wejdzie ?: Tak
 • Oświetlenie piekarnika: Tak