Blog
28.03.2022

Podstawowe akcesoria grillowe, które warto kupić wraz z grillem marki Broil King

 

Grillowanie to dla wielu osób nie tylko sposób przygotowywania posiłków, ale wręcz styl życia. Są pasjonaci, którzy godzinami mogliby stać przy rusztach, grillując mięsa, warzywa, ryby czy sery. To specjaliści od marynat, przepisów i tajemnych receptur, którzy są w stanie z paru składników wyczarować przepyszne dania. Miłośnicy grillowania często są również dobrze obeznani w kwestii dostępnych na rynku modeli grilli oraz używanych podczas grillowania akcesoriów i przydatnych gadżetów.

Marka Broil King posiada w swojej ofercie wiele artykułów ułatwiających grillowanie i rozszerzających w znacznym stopniu możliwości grilli. Producent wie, że sprzęt do grilla musi być solidny i odporny na wysoką temperaturę oraz warunki atmosferyczne, dlatego do produkcji akcesoriów używa wysokiej jakości materiałów (stal nierdzewna, wytrzymałe tworzywa). Dzięki temu użytkownik ma gwarancję, że akcesoria posłużą mu wiernie przez długi czas. Co więcej, w ofercie Broil King znajdziemy akcesoria klasy Premium, które odznaczają się wyjątkowo wysoką jakością wykonania, a przy tym są dostępne w korzystnych cenach – mogą sobie na nie pozwolić również osoby, które nie chcą wydawać całej fortuny na sprzęt do grillowania.

Akcesoria grillowe – przegląd produktów, o których warto pomyśleć na samym początku

W kategorii akcesoriów do grilla mieści się naprawdę wiele przeróżnych produktów. Można do nich zaliczyć zarówno mniejsze gadżety (otwieracz do butelek, bambusowe patyczki do szaszłyków czy aluminiowe tacki na tłuszcz), jak i te większe, bardziej kosztowne (zestaw do rożna obrotowego czy zestaw do pizzy z łopatą). Jednak trudno wyposażyć się we wszystkie możliwe akcesoria za jednym zamachem. Niektórzy – szczególnie osoby, które dopiero zaczynają swoją grillową karierę – mogą mieć również problem z wyborem, w co najlepiej zainwestować na samym początku. Dlatego właśnie poniżej prezentujemy listę produktów, z którymi warto wystartować.

  • Szczotka i szczypce do grilla – jest to absolutna podstawa, którą warto kupić jeszcze przed pierwszym rozpaleniem grilla. To narzędzia, które umożliwiają wygodną obsługę procesu grillowania, m.in. bezpieczne zdejmowanie potraw z rozgrzanego grilla oraz czyszczenie rusztu z pozostałości grillowanych wcześniej składników. Szukając tego rodzaju akcesoriów, zamiast kupować pojedynczo, warto od razu zdecydować się na zestaw. Godne uwagi są zestawy z serii Baron lub Imperial, które oprócz wskazanych wyżej narzędzi zawierają takie produkty jak silikonowy pędzel czy łopatka do przewracania.

  • Uchwyt do podnoszenia rusztu – przydatne narzędzie, za pomocą którego bezpiecznie podniesiemy nie tylko rozgrzany ruszt, ale także inne akcesoria (jak wąska brytfanna perforowana czy żeliwne woki). Mając na podorędziu taki uchwyt, nie sprawi nam problemu przełożenie gorącego rusztu na drugą stronę lub wymienienie go na żeliwną płytę, gdy zajdzie taka potrzeba. Dodatkowo uchwyt wielofunkcyjny Broil King może też posłużyć jako skrobak, za pomocą którego pozbędziemy się nadmiaru tłuszczu ze ścianek grilla.

  • Rękawica żaroodporna – jako dodatek do uchwytu, możemy wybrać też specjalną rękawicę, jak na przykład rękawica silikonowa Grill Pro albo rękawice skórzane Broil King, które ochronią nas przed poparzeniem w trakcie grillowania. Najczęściej wykonane są ze specjalnych włókien i innych materiałów, odpornych na wysokie temperatury. Dodatkowo rękawice przydadzą się także przy przenoszeniu rozgrzanych rusztów albo naczyń.

  • Rozpylacz do oleju – pojemnik na olej z dyszą spryskującą, dzięki któremu w łatwy, szybki i wygodny sposób zwilżymy żeliwne ruszty, zabezpieczając je przed przywieraniem potraw. Olej rozpylany jest w postaci aerozolu, więc oprócz spryskiwania rusztów, rozpylacza można użyć również w celu aromatyzowania potraw takich jak m.in. sałatki. Produkt taki jak rozpylacz EVO do grilli przyda się również do szybkiego zakonserwowania rusztów po skończonym grillowaniu.

  • Płyta żeliwna – płyty żeliwnej można użyć do grillowania zamiast rusztu. Produkt taki jak np. płyta żeliwna Broil King Monarch ma dwie strony – powierzchnia jednej jest prążkowana, przystosowana do grillowania mięsa i warzyw, natomiast druga jest gładka i idealnie nadaje się do przyrządzania ryb lub jajek sadzonych. Żeliwo nagrzewa się równomiernie i długo trzyma ciepło, zabezpieczając potrawy przed zbyt szybkim wystygnięciem. Na rynku dostępne są również płyty żeliwne na kuchenkę boczną grilla – pełnią one funkcję patelni, pozwalając na jednoczesne przyrządzanie mięs i np. naleśników lub boczku, zwiększając tym samym możliwości grilla.

  • Pokrowiec – przeznaczenie tego produktu jest raczej oczywiste – ma on chronić grilla przed zanieczyszczeniami, kurzem, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i mechanicznymi uszkodzeniami wtedy, gdy jest nieużywany. Pokrowiec należy wręcz do obowiązkowych akcesoriów, jeśli zależy nam na tym, żeby grill służył nam dobrze przez jak najdłuższy czas. Dostępne są pokrowce Broil King z serii Select i Premium. Przed zakupem pokrowca należy koniecznie sprawdzić wymiary urządzenia, żeby móc dobrać jego odpowiedni rodzaj.

Broil King – marka znana ze znakomitych grilli i wysokiej jakości akcesoriów do grillowania

Grillowanie może być bardzo przyjemnym zajęciem – satysfakcja z przygotowywania przepysznych dań może być wręcz niewyobrażalna, zwłaszcza jeśli możemy dzielić się efektami z rodziną i przyjaciółmi. Odpowiedni grill to podstawa, ale nie wolno zapomnieć o przydatnych akcesoriach, które mogą zdecydowanie ułatwić rozpoczęcie lub kontynuowanie przygody z grillowaniem. Warto rozważnie wybierać produkty i kupować sprawdzone narzędzia wysokiej jakości – tylko wtedy mamy gwarancję zadowolenia.

W razie problemów z wyborem – wszak na rynku znajdziemy cały ogrom produktów, od którego może aż zakręcić się w głowie – warto zasięgnąć rady specjalisty, np. konsultanta lub sprzedawcy w sklepie z artykułami do grilla. Pracownik z pewnością chętnie pomoże i doradzi przy zakupach, a my otrzymamy narzędzia, którymi będziemy się cieszyć przez długie lata, realizując pasję związaną z grillowaniem.