Któż z nas nie marzył choć raz o przepięknej kuchni w ogrodzie? Elegancka zabudowa, idealny porządek, wszystko zawsze pod ręką – łącznie z roześmianymi przyjaciółmi. Dobrze urządzone miejsce do grillowania samo wręcz zachęca do spędzania tam długich, letnich wieczorów. Z grillami do zabudowy od marki premium Broil King to bardzo proste! Dziśpodpowiemy Ci, jak dzięki mistrzowskiej propozycji kanadyjskiego producenta wyczarować kuchnię ogrodową szytą na miarę Twoich potrzeb.

Zalety grilli do zabudowy

Grille w zabudowie to przede wszystkim elegancki wygląd. Taka dobrze zaprojektowanakuchnia ogrodowa, ze starannie wybranymi elementami jest w stanie stworzyć doskonały kącik kulinarny, który staje się niemal osobnym pomieszczeniem. Można je dowolnie zaaranżować – dodać oświetlenie, ozdoby czy kwiaty. Piękna kuchnia zewnętrzna doda luksusowego sznytu naprawdę każdemu ogrodowi! Ale grille w zabudowie to nie tylko elegancki wygląd. To też znacznie przyjemniejsze grillowanie. Duża ilość blatów, szafek i półek (a tym cechuje się dobrze stworzona ogrodowa kuchnia) znacznie zwiększa przestrzeń roboczą. To więcej miejsca na akcesoria i niezbędne narzędzia – zawsze masz pod ręką to, czego potrzebujesz. Co więcej, grille do zabudowy mogą dostosować się do Twoich potrzeb. Sposoby aranżacji praktycznie się nie kończą. Tak stworzoną kuchnię zewnętrzną (na przykład usytuowaną na tarasie) możesz cieszyć się nie tylko w letnim sezonie. Mocne palniki, wysoka jakość materiałów i odpowiednia zabudowa to coś, co wyróżnia modele grillów stworzonych do zabudowy. Jeśli tylko zadbasz o odpowiednie zadaszenie oraz konserwację sprzętu, bez problemu będziesz cieszyć się pysznym smakiem potraw z rusztu nawet zimą.

Jak stworzyć idealną kuchnię ogrodową?

Pomimo wielu zalet, zabudowana kuchnia zewnętrzna ma też jeden mały minus. Nie jest mobilna. Raz zamontowany grill nie może być przenoszony w dowolne miejsce ogrodu, kiedybędziesz tego potrzebować. Z tego powodu stworzenie takiej kulinarnej wyspy musi byćdokładnie przemyślane i rozplanowane. Jak to zrobić


               Wybierz odpowiednie miejsce

Lokalizacja Twojej kuchni zewnętrznej to kluczowy aspekt, na który powinieneś zwrócićuwagę. W końcu to będzie serce spotkań pod chmurką z przyjaciółmi prawdopodobnie przezwiele kolejnych lat. Przemyśl, czy zaaranżujesz swoją kuchnię na tarasie, patio, czy stworzyszdo tego osobne miejsce. Pamiętaj o odpowiednim zadaszeniu, zacienieniu, osłonie przed
wiatrem oraz widoczności. Zastanów się, czy wolisz być blisko domu, czy raczej wybierzeszcichy zakątek swojego ogrodu, odgrodzony od dźwięków ulicy i wścibskiego wzroku
sąsiadów.

                      Przemyśl projekt kuchni

Marzysz o idealnej wysepce rodem z sielskich hollywoodzkich filmów czy raczej zabudowany, wygodny blat w kształcie litery L lub U? Wybierając odpowiednie miejsce,rozrysuj sobie dokładny plan tego, jak sprzęt oraz blaty kuchni będą ustawione. Pamiętaj, byzostawić odpowiednio dużo przestrzeni na wygodne poruszanie się po kuchni przez kilka  osób.

                           Butla czy gaz ziemny?

Producenci grillów gazowych przyzwyczaili nas do tego, że do kuchennych wariacji podchmurką potrzebujemy wyposażyć się w odpowiednią butlę z gazem. Pamiętaj jednak, że jeśli masz dostęp do gazu ziemnego, to całkiem wygodne rozwiązanie do kuchni ogrodowej. Grillzawsze będzie w jednym miejscu, a z głowy zniknie Ci martwienie się o stały dostęp doźródła energii. Grille na gazowe od Broil King są kompatybilne wyłącznie z gazem typu E (najpopularniejszy typ). Upewnij się przed zakupem, czy dysponujesz właśnie tym typem.

                     Pamiętaj o wodzie

W zewnętrznej kuchni, jak w każdej kuchni – poza gaze potrzebna jest woda.Większośćogrodowych wysp wyposaża się w zlewozmywak. To bardzo wygodne, bo dzięki temu niemusisz rozpoczynać przygotowań do grillowania w domu. Szybkie umycie naczyń, opłukanieakcesoriów czy warzyw będzie błyskawiczne. Nie zapomnij jednak wcześniej, żebyzaplanować uprzednio odpływ kanalizacyjny.

                     Prąd i ogrzewanie

Piekarnik, rożen, lodówka, oświetlenie, wiele akcesoriów – do tego miła muzyka czy szybkiepodładowanie telefonu. Kuchnia zewnętrzna musimieć podłączony prąd. Zadbaj o dostęp doprądu, a wykorzystasz możliwości kuchni pod chmurką maksymalnie. Fani grillowania w chłodniejsze wieczory, a nawet zimowe miesiące muszą też zadbać o odpowiednie ogrzanieswojej kulinarnej przestrzeni. Tutaj warto rozważyć chociażby parasole grzewcze, które sąbardzo wydajne i jednocześnie wygodne w użyciu.


Stwórz kuchnię zewnętrzną z Broil King

Kiedy masz już wybrane miejsce, stworzony projekt i znasz swoje potrzeby oraz możliwości ogrodu, czas przejść do najważniejszego. Wybór modelu grilla. Jedną z najpopularniejszych marek grillów do zabudowy jest kanadyjski producent sprzętu premium Broil King. To rodzinna firma założona przez trzech braci, która już od 1906 roku zaspokaja potrzeby klientów o wysokich wymaganiach. Ich specjalnością od lat 80 są właśnie grille gazowe – trudno znaleźć na rynku solidniejszą markę. To zarazem jedyny producent, który oferuje nampod zabudowę grille gazowe.

Grille gazowe do zabudowy Broil King – jaki model wybrać?

Najprostszą wersją będą grille Broil King z serii Regal. Producent wyposażył je w solidne,dwustronne ruszta żeliwne. Warto przyjrzeć się chociażby modelowi REGAL™ 420. Jest to
jednak opcja minimalistyczna, wybierana przez osoby, które w swojej kuchni mają odpowiednią ilość szafek, miejsc na trzymanie akcesoriów oraz roboczych blatów. Ci bardziej wymagający powinni przyjrzeć się modelom Broil King z serii Imperial – z szafkami lub bez szafek. Wyposażone są w kuchenkę boczną, rożen, piekarnik z podświetlanym wnętrzem oraz wygodne, podświetlane pokrętła. Dla wymagających użytkowników powstał na przykład grill IMPERIAL™ XL S.Jak widać, wystarczy jedynie dobrze rozplanować miejsce, wybrać potrzebne funkcjonalnościoraz starannie zapoznać się dostępnymi modelami grillów, żeby doskonała kuchnia zewnętrzna zagościła także w Twoim ogrodzie. Postaw na piękny wygląd, wygodę i wysokąjakość sprzętu, a będziesz cieszyć się z przyjaciółmi przyjemnymi wieczorami przy dobrymjedzeniu przez całe lata!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.