Blog
07.07.2021

Mata pod grilla Broil King

Sprzątanie jest tym elementem grillowania, za którym zdecydowana większość z nas nie przepada. Niestety, aby zachować nasz sprzęt jak najdłużej w jak najlepszym stanie, musimy go systematycznie czyścić i konserwować. Co jednak z przestrzenią wokół stanowiska do grillowania? Kostka przed domem, podłoga na tarasie czy nawet trawa również ulegają zabrudzeniom. Tutaj z pomocą przychodzi proste i skuteczne rozwiązanie – maty pod grilla. Jakie tworzywo wybrać i czym się kierować podczas zakupu? Dziś przychodzimy z recenzją jednej z najlepszych według nas mat dostępnych na rynku, czyli maty pod grilla od Broil King!

Do czego służy mata pod grilla?

Mata pod grilla jest jak podstawka pod kubek – chroni powierzchnię, na której stoi nasz sprzęt przed trudnymi do usunięcia plamami, a nawet zniszczeniami. W końcu nikt z nas nie chce, aby chwila kulinarnej przyjemności uszkodziła nam piękny trawnik czy posadzkę na tarasie. Mata pod grilla sprawia, że możemy zapomnieć o długim szorowaniu podłogi po grillowaniu – wystarczy po prostu przepłukać matę, aby była gotowa do ponownego użytku. Mata do grilla to najskuteczniejszy sposób na ochronę powierzchni przed tłuszczem o wysokiej temperaturze, resztkami jedzenia, zabrudzeniami, a także niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.

Z czego powinna być wykonana mata pod grilla?

Przede wszystkim, materiał musi być trwały i odporny na kontakt z wysokimi temperaturami. Dobrze, aby tworzywo było antypoślizgowe, aby grill mógł stać stabilnie na powierzchni niezależnie od pogody. Szukając mat pod grilla, kieruj się ich grubością, szczególnie jeśli Twój sprzęt grillowy jest ciężki i masywny. Zbyt cienka mata szybko się odgniecie i nie będzie spełniała swojego zadania. Jej rozmiar dobierz do wymiarów grilla – producenci zawsze podają pełne wymiary maty.

Mata do grilla od Broil King

Mata Broil King już na pierwszy rzut oka wydaje się jedną z najlepszych mat w swojej klasie. Jej duża powierzchnia (180 x 90 cm) sprawia, że nada się nawet pod sprzęt o dużych gabarytach. Została wykonana z grubego tworzywa sztucznego, które nie tworzy odgnieceń nawet po postawieniu ciężkiego grilla. Materiał ma antypoślizgową powierzchnię, dzięki czemu świetnie wypada w testach z użyciem wody. To, co rzuca się w oczy, to charakterystyczne ryflowania na powierzchni maty. Nie tylko wyglądają świetnie, ale też pozwalają na znacznie prostsze czyszczenie. Po zwinięciu mata zajmuje bardzo mało miejsca. To będzie istotny plus dla osób, które dysponują niewielką przestrzenią (np. grillują na balkonie w bloku). Matę Broil King możemy kupić w dwóch kolorach – srebrnym i czarnym. Niewielkie białe logo dodatkowo podkreśla jej nietuzinkowy design. Wspólnie z grillem od Broil King tworzą zestaw, który naprawdę cieszy oko. Dodatkowym plusem jest aż 24-miesieczny okres gwarancji. Producent zaleca okresowe zdejmowanie maty w celu wietrzenia podłoża. Warto się tego stosować – zapobiegniemy dzięki temu nadmiernemu gromadzeniu wilgoci i tworzeniu pleśni.

Mata pod grilla to obowiązkowe akcesorium dla każdego fana grillowania. Niezależnie od tego, czy grillujesz na trawie, kostce brukowej, drewnianym tarasie czy terakocie, mata ochroni powierzchnię i znacznie ułatwi czyszczenie stanowiska pracy. A któż z nas nie lubi, kiedy sprzątanie idzie szybciej? Jeśli szukasz solidnej, dużej i trwałej maty pod grilla, zdecydowanie rekomendujemy matę Broil King. W naszych testach wypada jako jedna z najlepszych mat w swojej kategorii.