Blog
15.03.2022

Jakie są zalety grilli gazowych Napoleon Rogue?

 

Napoleon to kanadyjska marka produkująca grille premium, która już od ponad 40 lat stara się dostarczać produkty najwyższej jakości. W swojej ofercie ma do zaproponowania przede wszystkich szereg profesjonalnych grilli gazowych. Chociaż stanowią one główną część modeli dostępnych na rynku, to jednak prawdziwi pasjonaci znajdą u Napoleona również grille węglowe i elektryczne. Produkty tej marki wyróżniają się zaawansowanymi funkcjami grillowania, wydajnością i mistrzowską konstrukcją poszczególnych modeli.

Jedną z głównych serii grilli gazowych Napoleon jest seria Rogue. Znajdziemy w niej małe dwupalnikowe modele Rogue 365, które z powodzeniem zmieszczą się do mniejszych ogródków czy balkonów, jak i modele większe Rogue 425 i Rogue 525. To stylowy, pieczołowicie wykonany sprzęt, który zadowoli nawet najbardziej wybrednych fanów grillowania.

Napoleon Rogue – Piękno, wydajność i trwałość

Grille gazowe Napoleon Rogue stanowią świetny wybór zarówno dla początkujących jak i doświadczonych użytkowników. Dzięki łatwości w montażu oraz rozpalaniu grilli gazowych, są to urządzenia cieszące się szczególną popularnością. Bez problemu rozgrzejesz je w kilka minut, w przeciwieństwie do grilli węglowych. Jednocześnie producent zadbał, aby każdy model serii Rogue został wyposażony w jak najlepsze technologie.

Jakie są jej zalety?

 • Gruby, solidny piekarnik z odlewu aluminium – każdy model wyposażono w porządny piekarnik, który równomiernie się nagrzewa, utrzymując stałą temperaturę wewnątrz grilla. Dzięki jakości użytych materiałów, charakteryzuje się szczególnie wysoką odpornością na korozję.

 • Natychmiastowy zapłon JETFIRE – innowacyjny system zapalania palników gazowych marki Napoleon. Jest łatwy w użyciu, po naciśnięciu jednego przycisku system zapłonu wystrzeliwuje strumień płomienia, aby indywidualnie zapalić każdy palnik gazowy. W ten sposób nie musisz czekać, a problemy z rozpalaniem grilla są ograniczone do minimum.

 • Jednocześnie jeśli palnik nie zapali się lub zgaśnie, krzyżowe obręcze automatycznie zapalą sąsiednie palniki, aby Twój grill pracował jak najlepiej i nie przerywał swojej pracy. Dodatkowo grille serii Rogue dostarczają gaz i tlen w idealnej równowadze, przez co zużycie gazu w trakcie użytkowania grilla charakteryzuje wysoka wydajność.

 • Palnik boczny Sizzle Zone na podczerwień – ten wmontowany w półkę boczną palnik zbudowany z ceramicznej płytki wypełnionej otworami, która w momencie przepuszczenia przez nią gazu, bardzo szybko rozgrzewa się do czerwoności – temperatury wynoszącej nawet 980°C! W ten sposób błyskawicznie ugrillujesz wspaniale przypieczone mięso, które w środku będzie idealnie soczyste. Jednocześnie w niektóre modele zaopatrzone są w palnik rożna obrotowego, wykorzystujący promieniowanie podczerwone do intensywnego obsmażania i pieczenia.

 • Alternatywnie, zamiast palnika bocznego Sizzle Zone możesz wybrać któryś z modeli zaopatrzonych w tradycyjną kuchenkę boczną na gaz

 • Żeliwne ruszty WAVENapoleon zaopatruje swoje grille w wyjątkowe żeliwne ruszty WAVE o pofalowanym kształcie, które pozostawiają na grillowanych potrawach charakterystyczny kształt fali, którego nie pomylisz z żadnym innym. Jednocześnie lepiej utrzymują się na nich drobne warzywa czy kawałki mięsa, które na standardowych rusztach mogłyby spaść na aromatyzery czy palniki.

 • Ruszt do podgrzewania – duża chromowana półka nad głównym rusztem, która idealnie nada się do podgrzewania mniejszych potraw. Jest osadzona głęboko wewnątrz grilla i zapewnia dodatkową przestrzeń do grillowania, którą możesz z powodzeniem wykorzystać, by na przykład odłożyć niektóre kawałki mięsa czy warzyw, robiąc miejsce dla następnych.

 • Przemyślana konstrukcja grilla – grille serii Rogue wyróżniają się eleganckim wyglądem, a ich korpus jest zamknięty z każdej strony, co zapewnia mu ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo, cała konstrukcja zostaje w ten sposób ustabilizowana, by zwiększyć wytrzymałość grilla.

 • Pokrywa w grillach serii Rogue jest wierna kunsztowi marki Napoleon. Łatwo ją unieść, a zamknięta bardzo dobrze zatrzymuje ciepło, zapewniając bardziej równomierne ogrzewanie i doskonałe rezultaty grillowania. Zamontowany w niej termometr Accu-Probe precyzyjnie mierzy temperaturę grilla, abyś dokładnie wiedział w jakich warunkach grillują się Twoje potrawy i mógł zapewnić im optymalną temperaturę.

 • Pokrętła grilli z serii Rogue zapewniają precyzyjną i łatwą obsługę palników. Wygodnie leżą w dłoni i bez jakiegokolwiek trudu można nimi manipulować, aby uzyskać pożądane nagrzanie rusztu.

 • Składane półki boczne – zapewniają dodatkową przestrzeń roboczą, idealną aby położyć na nich naczynia, przyprawy czy potrawy czekające na grillowanie. Każdą zaopatrzono również w dwa haczyki, abyś miał wszystkie potrzebne narzędzia zawsze pod ręką.

 • Dedykowane miejsce na butlę – wewnątrz otwieranej szafki z przodu grilla znajduje się specjalne zagłębienie, które ułatwi Ci bezpieczne przechowywanie butli z gazem.

Dodatkowa zaleta – cena

Grille gazowe Napoleon z serii Rogue to prawdziwa gratka dla miłośników grillowania także pod względem cenowym. W zależności od dostępnego budżetu oraz pożądanych opcji otrzymujesz do wyboru szereg grilli. Podstawowe modele, takie jak dwupalnikowy Rogue 365 czy trzypalnikowy Rogue 425, pozbawione bocznego palnika Sizzle Zone czy kuchenki oraz rożna obrotowego są najtańsze i stanowią wydatek odpowiednio ok. 2800 zł i 3500 zł. Każdy kolejny model, wzbogacony o konkretne funkcje jest droższy, ale w dalszym ciągu rozważając zakup grilla z tej serii, mowa o wydatku maksymalnie w granicach 8000 zł, co wyróżnia ją na tle konkurencji.

Wybierając grill z serii Rogue decydujesz się na to, co najlepsze w marce Napoleon za stosunkowo niewielką cenę. Uzyskujesz dostęp do innowacyjnych rozwiązań technologicznych i sprzętu, który jest zarówno łatwy w montażu, jak i w obsłudze, a dodatkowo bardzo estetycznie prezentuje się w Twoim ogrodzie. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z grillowaniem, czy też jesteś jego doświadczonym pasjonatem, w grillach Napoleona na pewno znajdziesz coś dla siebie.