Blog
29.09.2021

Grill gazowy z rożnem — zalety i możliwośc

Grille gazowe z rożnem obrotowym to element coraz częściej wymagany przez klientów kupujących nowy sprzęt na sezon grillowy. Chcesz ułatwić i uprzyjemnić sobie wieczory spędzone przy grillu i na świeżym powietrzu? Nic prostszego! Poznaj niezawodny sposób na wyczarowywanie potraw rodem z najlepszych restauracji barbecue.

 

Grill gazowy z rożnem obrotowym — jedno narzędzie, wiele możliwości

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że rożen do grilla gazowego można wykorzystać wielofunkcyjnie. Duże kawałki mięsa wbite na ostry szpikulec to ta najbardziej tradycyjna metoda grillowania z wykorzystaniem rożna. Na rynku są jednak dostępne liczne akcesoria, które pozwolą ten proces nieco urozmaicić. Ciekawym wyborem jest płaski kosz do rożna, w którym możemy umieścić warzywa lub mniejsze kawałki mięsa. Silnik elektryczny delikatnie go obraca, dzięki czemu dodatki pieczone są równomiernie. Podobnie jak sam kurczak, produkty umieszczone w koszu nie dotykają bezpośrednio rozgrzanego rusztu, a więc ryzyko ich przypalenia zdecydowanie maleje.

Jeżeli chcesz upiec na grillu gazowym naprawdę duży kawałek mięsa, warto wykorzystać do tego celu widelce do rożna. Utrzymają one mięso w jednym kawałku, a dodatkowe wiązanie lub szycie nie będzie konieczne. Grille gazowe z wbudowanym rożnem są w stanie otworzyć drogę do wielu kulinarnych eksperymentów i różnych metod przygotowywania potraw. Dedykowane akcesoria dają pewność, że pieczenie potraw stanie się jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze.

Grill gazowy Broil King z rożnem — znajdź model idealny dla Ciebie

Bogata oferta Broil King sprawia, że na pewno znajdziesz coś dla siebie. Produkty te cechuje niesamowita dbałość o szczegóły oraz wykonanie z materiałów najwyższej jakości. Są odporne na korozje dzięki wykorzystaniu najwyższej klasy stali szlachetnej. Nie musisz więc bać się o konserwację i czyszczenie grilla gazowego. Będzie to dziecinnie proste.

W ofercie Broil King możemy znaleźć różne modele grilli gazowych. Modele z końcówką w numerze _20 to podstawowa wersja grilla, wersje _40 oznaczają grilla z wbudowaną kuchenką boczną. Zaawansowane modele, posiadające zarówno boczną kuchenkę jak i rożen poznasz po końcówce _90. Warto tu zwrócić uwagę na modele takie jak grill Broil King Baron 490, Signet 390 czy Imperial S 590. Decydując się na grill z dodatkowymi akcesoriami, ułatwiasz sobie proces przygotowania dań. Boczna kuchenka pozwoli Ci na podgrzanie sosu lub warzyw, a rożen daje możliwość pieczenia kurczaka, indyka i innych produktów w całości. Możesz więc przygotować dużą porcję jedzenia jednocześnie. Z drugiej strony, sprzątanie po takiej uczcie zajmie mniej czasu — czyścić grill gazowy, zamiast stosu garnków i patelni? Brzmi o niebo lepiej!

Grille gazowe Broil King z rożnem — zalety

Zalety grilla gazowego z wbudowanym rożnem to przede wszystkim wygoda i niepowtarzalny smak. To właśnie te dwa aspekty grillowania decydują o efekcie końcowym. Korzystając z rożna, nie musisz poświęcać czasu na pilnowanie mięsa. Koniec z nerwowym sprawdzaniem, czy przypadkiem nie się nie przypaliło. Zamiast tego możesz skupić się na rozmowie z przyjaciółmi.

Drugą zaletą korzystania z obrotowego rożna jest niepowtarzalny smak potraw, który możemy otrzymać, wykorzystując go do grillowania. Mięso przez cały czas jest obracane, dzięki czemu piecze się równomiernie. Dodatkowo cały tłuszcz wytapiający się z mięsa paruje i sprawia, że staje się ono wyjątkowo soczyste. Efekt ten można wzmocnić poprzez umieszczenie na ruszcie aluminiowej tacki z marynatą, piwem lub sokiem, które parując, napełnią potrawę niezwykłymi aromatami. Na końcowym etapie warto też natrzeć kurczaka miodem lub ziołowymi mieszankami — otrzymasz wówczas przepysznie chrupiącą skórkę.

Jak używać rożna w grillu gazowym Broil King?

Przed włożeniem mięsa na rożen warto przygotować brytfannę wypełnioną marynatą lub piwem. Postawiona na ruszt sprawi, że mięso będzie soczyste i aromatyczne. Następnie umieść pierwszy szpikulec – tak, aby zakończenia znalazły się na środku grilla. Wbij mięso, rozkładając je równomiernie i dołącz drugi szpikulec. Za pomocą odważników zbilansuj wagę mięsa i włóż pręt do silnika umocowanego na grillu. Aby zapobiec wypadnięciu pręta z silnika, pamiętaj o dokładnym dokręceniu śruby na tulejce.

Za pomocą palnika ustaw płomień na największy i piecz w ten sposób przez pierwsze 30 minut. Grille Broil King z serii _90 wyposażone są w nowoczesne palniki do rożna obrotowego, dzięki którym uzyskasz chrupiącą skórkę na grillowanym kurczaku. Mięso wystawione na wysoką temperaturę zamknie w środku wszystkie soki. Po 30 minutach zmniejsz płomień i pozwól mięsu dopiec się w środku. Czas trwania tej części procesu jest uzależniony od wagi produktu. Chcesz, aby Twój kurczak zyskał unikalnego smaku? Wykorzystaj dodatkowo skrzynkę do wędzenia — dym ze zrębków wędzarniczych nada każdej potrawie wyjątkowego aromatu.

Podsumowując, czy warto kupić grill Broil King z rożnem?

Naszym zdaniem – jak najbardziej! Chcesz w spokoju cieszyć się grillowaniem w ogrodzie z przyjaciółmi? Lubisz eksperymentować w kuchni? Cenisz sobie sprzęt wielofunkcyjny i ergonomiczny? Jeśli tak, grill gazowy z rożnem idealnie powinien spełnić Twoje oczekiwania. Rożen obrotowy to narzędzie proste i intuicyjne w użyciu – poradzi sobie z nim każdy, kto stawia pierwsze kroki w grillowaniu. Przygotowywanie dań na rożnie sprawi, że poświęcisz całą uwagę bliskim, zaskakując ich wyjątkowym smakiem i aromatem Twojej kuchni.

Postaw na wygodę i możliwości, jakie niesie ze sobą grillowanie na rożnie obrotowym i zamień nawet najprostsze przepisy w wyrafinowane potrawy. Mamy nadzieję, że teraz cały proces wyboru odpowiedniego modelu grilla będzie znacznie prostsze.