Aktywne filtry

Akcesoria do oczyszczaczy Warmtec

W sklepie 4prestige znajdziesz wszystkie rodzaje filtrów oraz kaset filtrujących do oczyszczaczy powietrza Warmtec. Każdy z oczyszczaczy odznacza się nieco innymi funkcjami i są one przeznaczone do różnych zastosowań. W naszej ofercie znajdziesz wszystkie filtry i kasety filtrujące do oczyszczaczy powietrza Warmtec dopasowane idealnie i stworzone z myślą o konkretnych modelach. Oczyszczacze powietrza Warmtec są jednymi z najlepszych urządzeń tego typu dostępnych na rynku, a ich filtry wyróżniają się wysoką jakością i długim czasem eksploatowania.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

W Polsce w okresie jesienno-zimowym od lat słyszymy o wysokim poziomie zanieczyszczenia powietrza spowodowanego głównie niską emisją pyłów i szkodliwych gazów pochodzących z domowych pieców grzewczych. Jest to także okres, w którym nasza odporność ulega osłabieniu i jesteśmy narażeni na kontakt z wirusami i bakteriami. By zadbać o jakość powietrza w pomieszczeniach biurowych i mieszkalnych, co bezpośrednio przekłada się na nasze zdrowie, warto zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza Warmtec. Polski producent ma w swojej ofercie szereg urządzeń o różnej mocy i ciekawych funkcjach, które pozwolą Ci cieszyć się w 100% czystym powietrzem w swoim domu lub w pracy.

Filtry do oczyszczaczy powietrza Warmtec - rodzaje

Pierwszym filtrem w oczyszczaczach powietrza Warmtec jest filtr wstępny, którego zadaniem jest zatrzymanie największych zanieczyszczeń takich jak włosy czy wszechobecna sierść zwierząt. Dalej znajduje się filtr HEPA H13, czyli jedna z najważniejszych części oczyszczacza. Świetnie zatrzymuje niezwykle małe cząsteczki ze skutecznością dochodzącą do 99,9% oraz oczyszcza powietrze z wirusów, grzybów i roztoczy. Oczyszczacz powietrza Warmtec AP1000W wyposażony jest w kasetę filtracyjną z podwójnym filtrem HEPA H13, który jeszcze lepiej sprawuje się w najbardziej zanieczyszczonym środowisku.

Filtr węgla aktywnego ma za zadanie wstępną eliminację nieprzyjemnych zapachów z powietrza, a także oczyszczenie go ze szkodliwych związków lotnych takich jak formaldehydy, benzyny czy ksyleny. Żywotność filtra węgla aktywnego wydłuży sito molekularne, które dodatkowo wspomaga absorbowanie lotnych związków organicznych.

Jeszcze dokładniejsze oczyszczenie powietrza z lotnych związków organicznych zapewni filtr zimnokatalityczny rozkładający je nawet w 90%. Dodatkowo filtr ma działanie przeciwpleśniowe i antybakteryjne dzięki specjalnemu rozdrobnionemu złożu znajdującemu się na jego powierzchni. W przeciwieństwie do filtra zimnokatalitycznego filtr fotokataliczny wykorzystuje wpływ światła na rozdrobniony tlenek tytanu, który jeszcze bardziej wzmacnia bakteriobójcze działanie filtra UV.

Oczyszczacze powietrza Warmtec AP168W, AP200W i AP350W są dodatkowo wyposażone w lampę UV, która pozbywa się struktur DNA i RNA bakterii i wirusów z powietrza. Odpowiednia długość fali światła ultrafioletowego ma bardzo silne oddziaływanie na żywe organizmy, co pozwala na blisko 100% eliminację tych cząstek z powietrza.

Oczyszczacz powietrza Warmtec AP350W ma jeszcze jedną zaletę, którą doceni każdy podczas okresu grzewczego - wkład nawilżający, którego działanie polega na naturalnym odparowaniu wody. Ewaporacja to najzdrowszy i wyjątkowo skuteczny sposób na zapewnienie odpowiedniego poziomu nawilżenia w pomieszczeniu.

Jak często wymieniać filtry do oczyszczaczy powietrza Warmtec?

Regularna wymiana filtrów to niezwykle ważna czynność dająca pewność, że oczyszczacz powietrza Warmtec działa z maksymalną wydajnością. To, jak często należy je wymieniać jest mocno indywidualną sprawą. Producent zaleca wymianę każdego z nich co najmniej po około 12 miesiącach. Duże znaczenie ma tu jednak częstotliwość pracy urządzenia oraz przede wszystkim poziom zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniu. W dużych miastach najczęściej powietrze jest znacznie bardziej zanieczyszczone niż na wsiach, a więc z pewnością filtry w oczyszczaczach powietrza trzeba będzie wymieniać nieco częściej.

Z uwagi na wzmożone korzystanie z oczyszczaczy powietrza w okresach jesienno-zimowych oraz wiosennych, polecamy wymianę filtrów właśnie w tym czasie. Po okresie grzewczym warto wymienić filtry, w których z pewnością zgromadziły się przez ten czas bardzo duże ilości zanieczyszczeń i przygotować się na sezon pylenia roślin. Jeśli jesteś alergikiem, będziesz mógł odetchnąć z ulgą, mając oczyszczacz powietrza Warmtec!