Aktywne filtry

Grzejniki konwektorowe

Grzejniki konwektorowe to alternatywa dla ogrzewania pomieszczenia za pomocą promienników gazowych lub elektrycznych promienników podczerwieni. Są to skuteczne urządzenia, które oddają ciepło do otoczenia poprzez zjawisko konwekcji. Chłodne powietrze z pomieszczenia dostaje się do grzejnika od dołu, a następnie ogrzewa się i opuszcza grzejnik przez górną kratkę wylotową. Grzejniki konwektorowe dostępne w sprzedaży mogą być w postaci grzejników mocowanych do ściany, stojących na nóżkach lub montowanych poniżej poziomu podłogi (grzejniki kanałowe). W sklepie 4Prestige znajdziesz duży wybór grzejników konwektorowych podłogowych oraz ściennych. Sprawdź naszą ofertę!

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Grzejniki konwektorowe wykorzystuje się do ogrzewania pomieszczeń wewnętrznych. Można je powiesić na stałe na ścianie lub postawić na podłodze (modele wyposażone w nóżki) - są wtedy bardziej mobilne i można je przenosić w inne miejsca w zależności od potrzeb. Grzejniki konwektorowe spełniają świetnie swoje zadanie w sytuacjach, gdy nie ma możliwości zastosowania tradycyjnej formy ogrzewania wnętrza. Dzięki estetycznemu wyglądowi, te grzejniki elektryczne nie tylko efektywnie spełniają swoją funkcję, ale także mogą stanowić element dekoracyjny w pomieszczeniu.

W zależności od mocy, elektryczne grzejniki konwektorowe można wykorzystywać do ogrzewania garaży, pomieszczeń gospodarczych, loggi czy ogrodów zimowych, w których nie ma potrzeby uzyskania wysokiej temperatury (jedynie do podtrzymania temperatury dodatniej). Grzejniki konwektorowe mogą być także wykorzystywane do dogrzewania pomieszczenia i mogą być wykorzystywane w sytuacjach awaryjnych (usterka pieca etc.).

Podstawową zaletą grzejników konwektorowych jest to, że bardzo szybko ogrzewają one powietrze w pomieszczeniu, dzięki czemu są to bardzo efektywne urządzenia. Jednak ich zastosowania posiada także wady - ogrzane powietrze wędruje w górę, przez co w pomieszczeniu panuje różny rozkład temperatury (bliżej podłogi powietrze jest chłodniejsze). Ruch powietrza sprawia także, że w pomieszczeniach ogrzewanych za pomocą grzejników konwektorowych często unosi się kurz, co powoduje dyskomfort u alergików. Dla nich stosowanie tego rodzaju ogrzewania nie jest wskazane.

Lekkie i funkcjonalne grzejniki elektryczne można wygodnie ustawić w każdym pomieszczeniu, w którym chcemy podnieść temperaturę powietrza, a łatwa obsługa nikomu nie przyprzyspoży trudności w trakcie użytkowania.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem grzejnika konwektorowego, sprawdź naszą ofertę w sklepie online. W razie pytań zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy ci wybrać elektryczny grzejnik konwektorowy najlepiej dopasowany do twoich potrzeb!